Політика > У Житомирі нардеп Павло Жебрівський охарактеризував сьогоднішній стан суспільства як "безнадьога"

У Житомирі нардеп Павло Жебрівський охарактеризував сьогоднішній стан суспільства як "безнадьога"


20-04-2011, 10:46.
Нещодавно у Житомирі з робочим візитом перебував лідер партії "Українська платформа", народний депутат України Павло Жебрівський (фракція НУ-НС).

Тут він взяв участь у навчальному семінарі з підготовки кадрів органів місцевого самоврядування, який проводила обласна партійна організація "Українська платформа". Адже за результатами місцевих виборів 2010 року на Житомирщині до рад різних рівнів та на посади сільських і селищних голів пройшли 220 активістів цієї політичної сили. Майже всі вони були присутні на навчальному семінарі, який проводила обласна партійна організація.

"Депутати ініціювали подібну зустріч набагато раніше, - зазначила голова виконкому обласної організації Катерина Окунь. - Але обласна Президія вирішила провести семінар після того, як на місцях будуть затверджені бюджети та програми соціально-економічного розвитку територіальної громади".

"Потреба в таких навчаннях дуже велика, - констатує заступник голови Житомирської обласної парторганізації Петро Рудницький. - На жаль, в Україні сьогодні немає досконалої системи підготовки кадрів органів місцевого самоврядування. Новообраним депутатам важко самостійно розібратися в 360 законодавчих актах, які регулюють діяльність влади на місцях. Роз'яснити елементарні правила роботи депутатів, їхні права і можливості у вирішенні питань громади і покликані ці навчання".

В ході семінару були зроблені акценти на формах і методах депутатської діяльності - від роботи у виборчому окрузі, прийому громадян і до участі в роботі органів самоврядування.

Кожен з учасників семінару отримав "Довідник депутата місцевої ради", в якому подані витяги з організаційно-правового забезпечення та зразки документів, потрібних для депутатської діяльності. Наприклад, дається роз'яснення, що таке депутатське звернення, депутатський запит та депутатське запитання, наведені зразки ведення обліку особистого прийому громадян.

Участь у семінарі в Житомирі взяв голова політичної партії "Українська платформа", народний депутат Павло Жебрівський. Зокрема він наголосив, що основа діяльності депутатів і голів рад - це конкретна робота по вирішенню колективних потреб виборців. Для цього важливо, щоб кожен депутат відпрацював програму розвитку території, починаючи від свого округу, села і до району чи міста. В ній повинні знайти відображення передвиборчі обіцянки та проблеми, що існують на виборчому окрузі. "Важливо не просто зафіксувати перелік проблем, а добиватися їх вирішення. І це має стати основою діяльності районних та міських партійних організацій", - зазначив Павло Жебрівський.

Того ж дня Павло Жебрівський дав прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ.

- Сьогодні багато говорять про об'єднання опозиції, але "Українська платформа" не бачить тієї політичної сили, яка б розділяла наші ідеологічні принципи. Тому ми прийняли рішення йти на вибори до Верховної Ради самостійно. Яким чином ми спрацюємо і що отримаємо - побачимо. Але ми будемо чесні перед собою і тими людьми, яких будемо вести за собою. Дуже важливо, щоб до парламенту "Українська платформа" прийшла однією командою, - зазначив Павло Іванович.

На перше вересня 2010 року кількість членів "Української платформи" сягала 19 тисяч чоловік. На сьогоднішній день, після перереєстрації їх залишилося трохи більше 5 тисяч.

- Для нас дуже важливо, щоб людина не колекціонувала партійні квитки, а свідомо йшла до лав партії. Пошук таких людей дуже важкий. Завдання, яке поставлене на Центральній раді партії "Українська платформа" - підготувати 100 кандидатів у депутати до Верховної Ради. Наші партійці повинні усвідомити, що мають працювати не на власну кишеню, а для того, щоб їхні діти та онуки не хотіли виїжджати з цієї країни. Я дуже часто спілкують із людьми з різних регіонів України і майже всі вони характеризують сьогоднішній стан суспільства одним словом: "Безнадьога", - сказав Павло Жебрівський.

Також лідер "Української платформи" прокоментував рішення Житомирської обласної ради щодо вивішування червоних прапорів на 9 травня.

- Наші голови сільрад від "Української платформи" точно не будуть виконувати рішення облради. День Перемоги - це державне свято. Державний прапор - жовто-блакитний. Тому державні органи влади повинні проводити державні свята під державним прапором, - зауважив він.

Коментуючи візит прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна в Україну, Павло Жебрівський висловився таким чином: "Зустріч Януковича з Путіним нічого не вирішила. Сьогодні в Росії є протистояння між Медведєвим і Путіним, тому вони спробують розіграти "українську карту". Для цього Медведєву необхідно зустрітися з Януковичем. Тоді будуть конкретні результати".

Щодо ставлення "Української платформи" до нинішньої влади, то Павло Жебрівський був категоричним:

- Ми цю владу не сприймаємо і вважаємо її такою, що веде Україну до занепаду. Але якщо ми говоримо про альтернативу владі, то це означає, що ми маємо не тільки її критикувати, а й показувати шляхи вирішення проблемних питань.

Безумовно, критика потрібна, але не така, яка доходить до абсурду. Вчора Партія регіонів критикувала Тимошенко та Ющенка за їхню політику і по соціальним стандартам, і по заощадженням. Сьогодні все навпаки: Тимошенко критикує Партію регіонів, яка теж сьогодні по цим питанням нічого не робить. Тому партія "Українська платформа" має своє бачення вирішення цих болючих проблем.

Сергій СІМОНОВ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


Повернутися