Політика > Юлія Тимошенко каже, що 90% Конституції - це декларації, які нічим не підтверджені

Юлія Тимошенко каже, що 90% Конституції - це декларації, які нічим не підтверджені


20-04-2011, 14:10.
15 квітня гостем медіа-клубу "На власний погляд" була лідер ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко. Як очільник опозиційної політичної сили, вона виклала своє бачення проблем сьогодення.

Перш за все зазначила, що "не критика опозиції сьогодні є визначальною, оцінку діям нинішньої влади мають дати журналісти, підприємці, профспілки і прості люди". А суть ситуації, на її думку, полягає в тому, що олігархічні клани за підтримки влади "хочуть розділити той останній шматок власності, що залишився у держави. При цьому вони виділили 4 групи ресурсів задля розподілу і подальшого збагачення: надра України, землю, державні монополії і, власне, народ України (через ціни, комунальні тарифи, емісію Нацбанку)".

Юлія Тимошенко вважає, що економічна політика чинної влади призвела до створення декількох прихованих систем оподаткування українських громадян: "Коли підвищують ціни на газ, на електроенергію, на тепло, гарячу воду - це більш потужна система оподаткування, ніж звичайний податок, який сплачують господарюючі суб'єкти. Сьогодні люди відчувають на собі їх оподаткування. І цей податок ніхто стримати не може. Це потогінна система, яка буде викачувати останні копійки з українських громадян. Всі енергетичні ресурси нашому народу постачають монополії. Людина не може ухилитися, обминути це й піти купити в іншому місці. Це найпотужніша система оподаткування в державі, і це знаходиться сьогодні в руках декількох великих кланів".

Щодо продажу землі, лідер партії "Батьківщина" наголосила, що відкриття земельного ринку не забезпечене необхідними законодавчими актами. "У концепції, яку пропонують сьогодні Президент і його оточення, це не буде цивілізований, відкритий, ефективний, корисний для України ринок. Це буде, по суті, та сама ваучерна приватизація, тільки навколо іншого матеріального ресурсу. І як наслідок, це монополія, яка дасть можливість потім встановлювати ціни на сільськогосподарську продукцію", - переконана вона.

Висловилася Юлія Володимирівна і відносно співпраці з Митним союзом. На її думку, Віктор Янукович, оголосивши про готовність співпрацювати з Митним союзом Білорусі, Росії та Казахстану у форматі "3+1", потрапив у пастку своєї власної політики.

"Є обов'язкова умова, яка передує до вступу до Митного союзу, - це інтеграція в так званий євроазійський економічний простір. Якщо уважно почитати цей документ, в якому описано те, що таке євроазійський простір, то це - наддержавна структура, яка передбачає прийняття всіх рішень в цій структурі більшістю голосів. Голоси розподіляються приблизно таким чином: 40% - у Російської Федерації, по 20% - у Білорусі та Казахстану й по 10% - ще у двох країн. Але питання в тому, що в будь-якому форматі 50% завжди можна буде набрати. Туди делегується значна частина суверенітету кожної країни. Це ще не Митний союз, це поки ще політична інтеграція", - пояснила Юлія Тимошенко.

Голова партії "Батьківщина" припустила, що у разі приєднання України до Митного союзу "українська влада втратить приблизно до 40% своєї компетенції".

"Зона вільної торгівлі з Європейським Союзом, підписання угоди про політичну асоціацію з ЄС не сумісні з входженням України в Митний союз. Треба це чітко усвідомлювати, знати і не робити дивних форматів "3+1", яких не існує в політичній природі ні одного об'єднання держав, ні іншого", - додала вона.

Стосовно об'єднання опозиції, то Юлія Тимошенко вважає неможливим створення "неприродних" об'єднань політичних сил: "Ми зобов'язані не заводити Україну в глухий кут. Ми такий глухий кут вже переживали не один раз з 2005 по 2010 рік. Саме тому сьогодні ми не маємо права не інтелектуально підходити до політичних процесів і до машини, яка сьогодні так чи інакше займається формуванням свідомості людей".

Ю.Тимошенко переконана, що інтелектуальним проектом, навколо якого може об'єднатися суспільство, має стати Проект Закону про внесення змін до Конституції. "Як це неприємно і непопулярно не звучить, але починати треба з серйозної зміни Конституції України. Сьогодні в ній 90% - декларації, які не забезпечені ані механізмами, ані відповідальністю, ані дієвим контролем, лише 10% статей, які могли б працювати, але внаслідок безкарності політиків і людей, які мають владу, просто не спрацьовують", - наголосила Юлія Тимошенко.

О.ЗАЛУЛІСНИЙ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися