Політика > Петро Симоненко пропонує комплексний підхід у боротьбі з тінізацією зарплат

Петро Симоненко пропонує комплексний підхід у боротьбі з тінізацією зарплат


20-04-2011, 14:28.
Адміністративні методи боротьби з тіньовими зарплатами в Україні приведуть до збільшення безробіття та посилять корупцію в країні. Таку думку висловив на прес-конференції в Українському журналістському фонді у Києві лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко.

"На мою думку проблему слід розглядати з декількох сторін. По-перше, що відбувається сьогодні в економіці? Вона обвалюється в умовах кризи, а адекватні заходи не вживаються. По-друге, які реформи у нас проводилися і до чого привели? До захоплення основних засобів, підприємств олігархами і, як наслідок, до тінізації економіки і заробітної плати в тому числі. Зараз олігархи пропонують боротися із "зарплатами в конвертах", які самі й винайшли. Тігіпко, як олігарх, запропонував адміністративні методи боротьби з тіньовими зарплатами. Однак, такий підхід може призвести з одного боку до корупції в деяких органах влади, з іншого боку - до зростання безробіття, а також до скорочення робочого дня", - зазначив П.Симоненко.

При цьому він підкреслив, що вирішити проблему "чорних зарплат" можна тільки за допомогою комплексного підходу. Зокрема, фракція КПУ в парламенті пропонує повернути у державну власність базові галузі промисловості, без чого порядок в країні навести неможливо. Крім того, на думку лідера Компартії, держава повинна створити зрозумілі і стабільні умови роботи власників підприємств. Також необхідно зменшити частку енергетичної складової у собівартості продукції за рахунок збільшення частки зарплат.

"На сьогоднішній день частка зарплати у собівартості продукції складає всього 9-10%, тоді як вона повинна складати не менше 30%. Вирішувати проблему необхідно тільки допомогою, а не адміністративними методами щодо окремих підприємців. Адміністративним шляхом наведемо не порядок в державі, а навпаки - ускладнимо ситуацію", - сказав він.

Зупинився Петро Миколайович і на зовнішньому векторі політики України.

"Нам сьогодні настійливо нав'язують першочерговий рух до Європейського Союзу. В Брюсселі ж заявляють, що Україна буде прийнята в ЄС після Туреччини, а Туреччина не буде туди прийнята ніколи", - наголосив П.Симоненко. Інтерес та вигода для української економіки може бути тільки при співробітництві з Російською Федерацією.

"Єдиний економічний простір дасть нам можливості і відкриє двері до співпраці з Шанхайською групою співробітництва, до співпраці зі структурами БРІК, дасть можливість виходу на ті ринки, де ми зможемо збувати свою продукцію. У Європі ж ми збувати її не можемо", - заявив Петро Симоненко. За його словами, вітчизняна продукція не може конкурувати з європейською, оскільки Європа продала ліцензії і виробляє продукцію в Китаї і, відповідно, ціна на неї набагато нижча. У той же час товарообіг України з Росією і країнами СНД постійно зростає. А інтеграція в Європу буде передбачати нульові ставки на імпорт продукції, зокрема, сільськогосподарської. І це "доб'є" українського селянина".

"Сьогодні українські дипломати ведуть переговори про скасування віз. Європейський Союз ніколи не піде на скасування віз для українських громадян. Європа не піде ніколи на те, щоб відкрити Україні двері. Поки Україна для них є тією державою, де необхідно зробити все, щоб ліквідувати конкурентоспроможність виробника, а також створити умови для приходу на наш ринок виробників з їх інтересами. А з нашою корупцією і злочинністю Україна несе загрози для європейського світу. В нас поширені продаж наркотиків і зброї, торгівля людьми. Вони ж остерігаються всього цього. А взагалі перш ніж вирішити куди нам рухатись, треба навести порядок тут, у себе вдома", - підкреслив лідер КПУ.

На запитання журналістів про відношення до проведення деякими організаціями 14 травня Дня гніву, Петро Миколайович відповів: "Якщо політичні сили, які займаються організацією Дня гніву, дійсно відстоюють інтереси трудящих, вони повинні перенести акцію на 1 травня. А якщо вони займаються політичним базіканням, то нехай проводять акцію 14 травня. І якщо люди побачать, що це боротьба за політичні крісла чиновників, то повинні всіляко засудити подібний підхід і не підтримувати акцію».

О.КОНАШЕВИЧ
, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»
Повернутися