Політика > Литвин «виписав» з держбюджету 20 млн. гривень, аби зреалізувати виборчі перспективи на Житомирщині

Литвин «виписав» з держбюджету 20 млн. гривень, аби зреалізувати виборчі перспективи на Житомирщині


17-06-2011, 03:21.
З такою заявою виступив депутат від БЮТ, міністр соціальної політики опозиційного уряду Андрій Павловський після ухвалення Верховною радою закону про зміни до державного бюджету на 2011 рік.

За словами депутата, у «відкорегованому» бюджеті передбачені видатки в розмірі 20 млн. гривень для чотирьох виборчих округів у Житомирській області, що будуть створені під час майбутніх перламентських перегонів.

«Тепер зрозуміло, у якому мажоритарному окрузі піде на вибори Литвин. Він особисто на себе виписав та на свої політичні перспективи 20 млн. гривень», - сказав Павловський.

Разом з тим варто згадати і недавню публікацію видання «Коментарі», в якій розповідається про поступову втрату владних позицій литвиниівцями на батьківщині свого лідера.

Литвин «виписав» з держбюджету 20 млн. гривень, аби зреалізувати виборчі перспективи на Житомирщині


Кількість представників Народної партії на держпосадах Житомирщини зменшується. Чиновники, що зайняли хлібні місця завдяки землякові Володимиру Литвину, почали втрачати свої крісла - пише тижневик «Коментарі».

Після президентських виборів 2010 року, народникам Житомирщини, що тісно співпрацювали з місцевими «регіоналами», вдалося отримати лише посаду заступника губернатора-регіонала Сергія Рижука, яка дісталася народникові Миколі Олещенку, шість крісел голів районних державних адміністрацій і зберегти деякі посади, які й раніше займали їхні однопартійці.

З минулого місяця за дивним збігом обставин соратники спікера Литвина почали втрачати насиджені місця. Сезон відкрив Богдан Лесків, який очолював Житомирський обласний центр медико-соціальної експертизи, від якого залежить видача або підтвердження статусу інваліда. Чиновник був не просто ставлеником партії, а мав прямий вихід на Володимира Литвина. Судячи з усього, хороші зв’язки виявилися даремними, і у кінці травня він був знятий з посади.

Якщо медицина грає на виборах опосередковану роль, то друга втрата, яку чекають з дня на день, може значною мірою позначитися на виборах 2012 року. Як пише тижневик «Коментарі», вже написав заяву про відставку гендиректор обласної державної ТРК, народник Віктор Бойко. Очолюючи телерадіокомпанію з 1995 року, він представляв основний інформаційний ресурс Володимира Литвина в області. Йому не лише вдалося пережити зміни влади, але і при кожній слушній нагоді піарити патрона і колег по партії на державному телебаченні та радіо. Новина про позбавлення впливу Віктора Бойка на ТРК кинула однопартійців в легкий шок. Так питання піару Володимира Литвина як кандидата-мажоритарника на майбутніх виборах буде проблематичним.

Чи надовго затримаються на своїх посадах шість голів районних адміністрацій поки не відомо. Один з них, швидше за все, розпрощається з кріслом вже найближчим часом. У перших числах червня голова Баранівської РДА Василь Дикий був затриманий співробітниками СБУ при отриманні хабаря в 20 тисяч гривен. Чиновник нібито найнявся допомогти київському підприємцеві з оформленням документів на земельну ділянку. Зараз Дикий звільнений судом під заставу в 50 тис. гривень.

Примітно, що останнім часом Володимир Литвин часто включав Баранівский район в план своїх поїздок, ймовірно, розраховуючи на допомогу однопартійця на виборах. Оскільки район прилягає до малої батьківщини спікера - Новограда-Волинського, він може потрапити в межі округу. Тепер історія з Диким може зіграти проти Литвина.

Литвин «виписав» з держбюджету 20 млн. гривень, аби зреалізувати виборчі перспективи на Житомирщині


Відзначимо й те, що у ході майбутніх парламентських виборів перешкодою до здобуття бажаного результату на шляху Литвина може стати його непослідовність у переконаннях, що нерідко закидається спікерові політиками і оглядачами. Наприклад, двозначність у позиції щодо героїзації УПА. З однієї сторони він висловлювався: «Поспішність, непродуманість в спробах реабілітації осіб, які ще нещодавно вважалися зрадниками, ворогами, взагалі недоречні». З іншої – його блок, що не так давно носив назву «МИ», відстоював начебто націонал-патріотичну ідеологію, агітувавши у 2006 році за визнання УПА.

Інтернет-видання "Житомирський Меркурій"

Повернутися