Політика > Рудченко балотуватиметься до Верховної Ради по мажоритарному округу на Житомирщині

Рудченко балотуватиметься до Верховної Ради по мажоритарному округу на Житомирщині


27-09-2011, 10:48.
26 вересня прес-конференцію для представників місцевих ЗМІ провів народний депутат України, голова Житомирської обласної організації Народної партії Микола Рудченко.

Під час спілкування з журналістами він зупинився на різних актуальних питаннях сьогодення. Перш за все мас-медіа цікавив нещодавно поданий до Верховної Ради проект Державного бюджету на 2012 рік.

Микола Миколайович повідомив, що днями цей проект зареєстрований у Верховній Раді і розглядається в депутатських комітетах і комісіях.

«Особливістю проекту Держбюджету-2012 є те, що за багато останніх років уряд вперше подав його на розгляд Верховної Ради вчасно, а не «під ялинку». Це має досить велике значення, так як місцеві органи влади, самоврядування, міністерства і відомства мають змогу навіть до першого читання, яке відбудеться через 2 тижні, подати свої пропозиції і зауваження. До другого читання буде ще 2 тижні, і певний час до остаточного прийняття рішення», - підкреслив Микола Рудченко.

Бюджет-2012 по видатках на 29 млрд. більший попереднього. Більшість цих коштів піде на «соціалку». Наприклад, охорона здоров’я отримає у наступному році на 6,9 млрд. грн. більше, ніж у цьому, культура – на 1,4 млрд. грн. більше, 12 млрд. грн. отримає освіта, 5,9 млрд. грн.- оборона і безпека держави, на науку передбачено на 800 млн. грн. коштів більше.

Щодо Держбюджету стосовно Житомирщини, то нардеп стверджує, що у порівнянні з іншими і наша область «не обділена». І для прикладу М.Рудченко навів наступні об’єкти і цифри. На Романівську райлікарню, яка вже давно будується, в Держбюджеті заплановано 8 млн. грн., на будівництво Радомишльської поліклініки – 4 млн. грн., отримає також на будівництво 4 млн. грн. і Човповицька дільнична лікарня Малинського району; на завершення будівництва Черняхівської загальноосвітньої школи виділено 6,8 млн. грн., Олевської загальноосвітньої школи – 3 млн. грн., на завершення «довгобуду» - школи в селі Солодирі Володарськ-Волинського району – 6,2 млн. грн., на добудову Любарської школи № 1 – 6,7 млн. грн., на будівництво їдальні у Коростишівському педліцеї – 2 млн. грн., на спорудження ДЮСШ у Малині – 3 млн. грн. Для будівництва, ремонту та добудов об’єктів у Житомирі в бюджеті держави передбачено 30 млн. грн., в т.ч. 5 млн. грн. для обласної філармонії і 5 млн. грн. для центрального стадіону. Субвенції від держави отримають всі райони і міста області.

Ці немалі кошти заплановані за прямої участі народних депутатів Володимира Литвина і Миколи Рудченка, яких жителі Житомирщини по праву вважають своїми обранцями.

Цікавило представників ЗМІ і питання парламентських виборів-2012. Лідер житомирських народників каже, що завжди був прихильником мажоритарної системи виборів, адже, на його думку, вона більш життєздатна, аніж пропорційна. Як певний компроміс розглядає змішану – пропорційно-мажоритарну систему: «Ви погляньте, у минулому році в місцеві ради вибори проходили за змішаною системою – 50 на 50. Оновився депутатський корпус. По «мажоритарці» прийшли кадри, які знають потреби своїх територій, проблеми людей, вони ефективно працюють в округах, де обиралися. Я впевнений, що це показово і для Верховної Ради. В мене є глибоке переконання в тому, що сьогодні хто б що не возив, хто б яку кашу та олію не роздавав, хто як би не агітував, а наші громадяни уже змінилися і свідомо оберуть тих людей, які постійно працюють в округах, яких вони вже добре знають за їх роботою на противагу заїжджим «временщикам».

Також під час прес-конференції Микола Рудченко заявив про свій намір балотуватися в народні депутати по мажоритарному округу на Житомирщині.

«Якщо буде закон про змішану систему виборів (50% - по партійних списках, 50% - по мажоритарних округах), можливо мене, як і раніше, включать у партійний список, але я заявляю, що буду балотуватися до Верховної Ради саме по округу. По якому - ще не вирішив. Є пропозиції і від жителів Малинщини, і від житомирян. Ще раз підкреслюю: це однозначно буде «мажоритарка» на рідній Житомирщині. Вважаю таке рішення своїм обов`язком перед виборцями», - заявив Микола Рудченко.

О.Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися