Політика > "Фронт змін" вимагає переробити Держбюджет-2012

"Фронт змін" вимагає переробити Держбюджет-2012


17-10-2011, 17:32.
7 жовтня у Києві в Українському журналістському фонді з представниками мас медіа спілкувався член ради партії «Фронт змін» Андрій Пишний. Мова йшла про формування Державного бюджету України на 2012 рік.

Характеризуючи два основних документи, представлених урядом України, за якими буде жити країна у наступному році – Дербюджет-2012 і Програму соціально-економічного розвитку на 2012 рік, Андрій Пишний назвав перший нереалістичним і негуманним, а другий – беззмістовним і неконкретним.
На підтвердження своїх слів він навів деякі факти і цифри.

«Уряд у 2012 році планує зростання ВВП на 5,5%, десь на 1% більше, ніж в нинішньому. І це в той час, коли МВФ та Світовий банк знизили прогноз зростання економік США, ЄС, Китаю, Росії на 0,5-1,5%. Експерти прогнозують світове уповільнення та рецесію. Ринки падають по всьому світу.

Складається враження, що Україна живе в своєму ізольованому світі. Що змінилося в економіці? Нічого. Структура експорту в Україні лише погіршилася. В країні продовжує складатися сировинний колоніальний тип економіки. А за часів кризи ціни на сировину падають.

Інфляція, за прогнозами урядовців складе 7,9%. І це нереально, адже за останні 10 років такої низької, як для України, інфляції ще не було, навіть у кращі часи. Заробітна плата має зрости на 6,6%. Але ж, якщо товари подорожчають нехай вже на 7,9%, то при простій арифметичній дії (7,9 – 6,6) виходить, що люди збідніють. За межею бідності вже й так знаходиться 12 млн. українців», - констатує А. Пишний.

Андрій Григорович наголошує, що на фоні зменшення фінансування соціальної сфери збільшуються витрати на утримання правоохоронних структур, оздоровчих і лікувальних установ для народних депутатів, Держуправління справами (в народі – Дусі), міністерств і відомств.

Окрім того, в проекті Державного бюджету, за словами пана Андрія, передбачаються немалі кошти для комерційних, недержавних структур.
«У 2012 році комерційним фірмам заплановано виділення державних гарантій на 15 мільярдів гривень. При цьому, на відміну від держбюджету-2011, напрямки економіки, на які надаються держгарантії, не визначені. 12 млрд. грн. піде на збільшення статутного фонду НАК «Нафтогаз України». Виділяється і 6,8 млрд. грн. дотацій для власників збиткових шахт. Хочу підкреслити: вони в наших реаліях виділяються не шахтарям, а саме власникам шахт. Ще 5,7 млрд. отримає АК «Хліб України», - підкреслює Андрій Пишний.

Попри очевидність негативних тенденцій, уряд планує в 2012 році взяти з бізнесу на 39 мільярдів більше податків. В той же час на здешевлення кредитів для розвитку малого бізнесу передбачено – 0 гривень!

Критикуючи «бюджетний законопроект», А. Пишний розповів про поправки «Фронту змін» до цього документу, внесені у Верховній Раді Арсенієм Яценюком: «Перш за все, ми вимагаємо скорочення витрат на утримання влади до рівня 2009 року. В поправках, які вніс Арсеній Яценюк, передбачено зменшення витрат на Верховну Раду на 100 мільйонів гривень, на Державне управління справами - удвічі, на санаторно-курортне лікування депутатів і чиновників - удвічі. Крім того, пропонується взагалі вилучити статті витрат на медичне обслуговування народних депутатів України та керівного складу органів державної влади, на безкоштовні перельоти можновладців, на ремонти та реконструкції державних дач. Пропонується також скоротити витрати на Конституційний суд, Генпрокуратуру, МВС, Податкову службу та ЄВРО-2012. Загалом завдяки запропонованим скороченням видатки з бюджету зменшаться на 11 мільярдів гривень.

Натомість ми пропонуємо збільшити майже на 3,9 млрд. гривень витрати на потреби Міністерства охорони здоров‘я, Міносвіти - на 500 млн гривень. Ми пропонуємо також передбачити в бюджеті 2012 року збільшення витрат Міністерства оборони на 3 млрд грн., які мають піти на закупівлю сучасної військової техніки для Збройних Сил України.

Ми вважаємо за вкрай необхідне додатково виділити 2 млрд. гривень Пенсійному фонду на дотацію на виплату пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійними програмами.

У наших поправках передбачено виділити 1,5 млрд. гривень, на державну підтримку реалізації інвестиційних проектів дрібного бізнесу через механізм здешевлення мікрокредитів.

Крім того, на 100 млн грн - до 140 млн грн – збільшаться витрати на реалізацію програми «Українська книга».
Я і мої колеги впевнені, що такі поправки і прозорі, і на користь державі та її громадянам».

О. КОНАШЕВИЧ, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися