Політика > Азаров переконаний, що 2012 рік буде кращим за попередній

Азаров переконаний, що 2012 рік буде кращим за попередній


5-01-2012, 16:56.
2012 рік буде кращим за попередній рік, адже напрацьовано дуже багато, закладено надійний фундамент розвитку, й уже цього року Україна може вийти на рівень 2007 року за рівнем валового внутрішнього продукту. Як повідомляє прес-служба Партії регіонів, на цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, підбиваючи підсумки 2011 року.

Микола Азаров нагадав, що в 2004 році було суттєве зростання економіки, ріст ВВП становив 15,6%. В 2005-му були передумови для подальшого швидкого розвитку, зокрема, ріст цін на світовому ринку на метал і водночас зниження - на нафту і газ. Валовий внутрішній продукт країни становив 900 млрд. грн. або (за тодішнім курсом - приблизно 4,5) 200 млрд. дол. Такий же рівень утримувався впродовж 2007-2008 років. Однак 2009 року наша країна збідніла майже вдвічі, в доларовому еквіваленті, а саме так прийнято оцінювати за світовими масштабами, валовий внутрішній продукт знизився до 118 млрд. дол. (за курсом - близько 8). Наразі економіка потроху поновлюється, і вже наступного року очікується, що країна за рівнем ВВП вийде на рівень 2007 року. Це дасть змогу підвищувати, відповідно, і рівень соціальних стандартів.

Кожна гривня має бути обов’язково підкріплена економікою, зауважив Микола Азаров.

Прем’єр-міністр зазначив, що «у гривнях можна було будь-які пенсії, зарплати видавати, але ж реально ситуацію не поправиш», навпаки – необґрунтоване економікою зростання виплат перетворить гроші на папірці. Наразі ж одним із важливих досягнень 2011 року є недопущення росту інфляції, її показник не вийшов за межі очікуваного. А значить, грошова одиниця була стабільною.

Микола Азаров також повідомив, що зараз країна сплачує значні суми за борговими зобов’язаннями за кредитами минулих років. «З полегшенням зітхнути», за його словами, можна буде лише 2014 року, коли частка виплат зовнішнього боргу зменшиться.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися