Політика > Нардепів просвітять через політичний рентген

Нардепів просвітять через політичний рентген


20-01-2012, 11:13.
Громадський рух ЧЕСНО закликав політичні сили при висуванні кандидатів на парламентських виборах керуватися «критеріями доброчесності депутатів».

Про це йдеться в повідомленні громадського руху.

ЧЕСНО закликає провідні політичні сили на виборах керуватися шістьома «критеріями доброчесності депутатів», виробленими громадськістю.

«Відповідно до проведеного нами у грудні загальнонаціонального опитування, від 70 до 80% громадян підтримують ці вимоги до політиків:
- відсутність фактів порушень прав і свобод людини;
- незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;
- непричетність до корупційних дій;
- відповідність задекларованих доходів та майна способу життя;
- особисте голосування в парламенті;
- участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів», - зазначає соціолог, керівник Фонду «Демократичні Ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Активісти руху ЧЕСНО незабаром розпочнуть аналіз діяльності 450 чинних депутатів на відповідність критеріям і оприлюднять результати дослідження наприкінці весни.

Другим етапом кампанії стане перевірка кандидатів.

Вимога руху ЧЕСНО до політичних сил - не включати у списки та не допустити до виборів кандидатів, які не відповідають «критеріям доброчесності».

«Політична ситуація в країні може якісно змінитися, лише якщо суспільство буде активно висувати свої вимоги до політиків і змушуватиме їх дослухатися», - наголосив глава правління Комітету Виборців України Олександр Черненко.

«Проведення громадського аудиту дозволить громадянам протягом всього року, а не лише у день виборів, брати безпосередню участь у формуванні політичної відповідальності партій та кандидатів перед виборцями. Ми прагнемо посилити реальний діалог суспільства з політичними силами», - йдеться у відкритому зверненні координаційної ради Руху.

Довідково: громадський рух ЧЕСНО започатковано групою зацікавлених активістів спільно з представниками партнерства «Новий Громадянин». Рух утворився 29 жовтня 2011 року під час акції «Фільтруємо парламент за 24 години» - рівно за рік до чергових парламентських виборів в Україні.

Мета Руху - активізувати суспільство, щоб очистити майбутній парламент від недостойних депутатів. Символ кампанії – часник - засіб дезінфекції та боротьби з нечистою силою.

У Житомирі презентація руху ЧЕСНО пройшла в грудні минулого року.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися