Політика > Гриценко порадив житомирянам за жодних умов не продавати земельні паї

Гриценко порадив житомирянам за жодних умов не продавати земельні паї


31-01-2012, 15:13.
31 січня у Житомирі відбулася прес-конференція лідера партії «Громадянська позиція», голови Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки та оборони Анатолія Гриценка.

Анатолій Степанович окреслив економічну ситуацію в Україні та світі. Вона, за його словами, нині вкрай напружена. «Є загроза обвалу єврозони та американської економіки, - каже Гриценко. - Це відчують всі. Падають міжнародні ринки. Обсяг накопичених боргів вимірюється квадрильйонами. Є всі підстави говорити про світовий дефолт, хоча це бояться визнати. Помиляється той, хто думає, що це далеко від України. Адже економіка нашої держави і її валовий внутрішній продукт більш, ніж на 50% залежать від міжнародних ринків».

Також нардеп розповів про безпрограшні, за його словами, напрямки вкладання коштів – як державних, так і особистих, сімейних.

Пріоритетеми тут є людина та її потенціал – освіта, здоров’я, фізичне виховання.
На фоні світової кризи необхідно робити акцент на розвитку внутрішнього ринку, вважає А. Гриценко. Це можна робити лише тоді, коли в людей є гроші. Тому відповідальна політика щодо підвищення зарплат і пенсій має також бути на першому місці.

Другий пріоритет – це наука. Зосередитися треба на розвитку кількох проривних технологій, які дадуть поштовх розвитку нашої економіки і згодом стануть візитівкою України в світі, переконаний Гриценко.

Третім пріоритететом бюджетного фінансування та державної політики і підтримки галузей має бути енергозбереження. «Ми, врешті-решт, повинні зіскочити з тієї наркотичної голки залежності від «дешевого» російського газу», - каже лідер «Громадської позиції».

Також Анатолій Гриценко торкнувся законопроекту щодо ринку земель. На думку політика, запровадження цього закону - «це абсолютно чітке бажання кількох сімей забрати у свої руки усі землі сільгосппризначення, а це понад 40,5 млн га. Вартість цієї афери тисячоліття – сотні мільярдів доларів. Зараз у свідомість селян насаджується думка про те, що гектар коштує десь 300 доларів. Наспрвді земля такої якості, як тут, на Житомирщині, коштує мінімум 20 тис. євро за гектар».

Народний депутат впевнений, що зараз необхідно робити усе для того, щоб не допустити цю «аферу тисячоліття». Адже земля – «це стратегічний ресурс країни на багато-багато років наперед». Власникам земельних паїв Гриценко радить: «Кожному, хто має земельний пай, за жодних умов не продавати його. Зачекайте, витримайте, бо ви продасте майбутнє своєї сім’ї.

Земельне питання стосується не лише тих, хто на ній працює, але й усіх 46 млн українців: стрибок цін на продовольчі товари відчує кожна сім’я».

Однак, каже Гриценко, країна має шанс «зупинити оті руйнівні процеси, які ми спостерігаємо протягом двох років». Цим шансом є вибори-2012. На думку політика, отримати більшість у парламенті опозиція зможе, об’єднавши свої зусилля. «Я переконаний, що об’єднання опозиції відбудеться, - каже лідер партії «Громадянська позиція», - об’єднавшись, опозиція повинна спільно вирішити в цьому році, як мінімум, чотири завдання: перше - щоб по кожному мажоритарному округу у виборчому бюлетені в день голосування було одне прізвище – тоді кандидат від опозиції переможе; друге - проконтролювати весь виборчий процес протягом трьох місяців й не дати владі вийти за межі закону; третє – спільно ретельно простежити за підрахунком голосів; четверте – потрапивши у парламент, утворити стійку більшість.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися