Політика > Володимир Литвин здійснив робочу поїздку на Житомирщину

Володимир Литвин здійснив робочу поїздку на Житомирщину


20-02-2012, 10:03.
16 лютого Голова Верховної Ради України Володимир Литвин здійснив робочу поїздку на Житомирщину. Розпочав її спікер парламенту з відвідання Барвинівської загальноосвітньої школи 1-3 ступенів села Барвинівка Новоград-Волинського району.

9 лютого тут сталася аварія - обвалилася частина даху школи внаслідок випадіння надмірної кількості снігу. Володимир Михайлович запевнив школярів та педколектив, що вже наступного дня буде мати розмову з Прем`єр-міністром М. Азаровим щодо необхідності виділення відповідних коштів для капітального ремонту будівлі школи.

Цього ж дня Володимир Литвин вручив у Новограді-Волинському іменні стипендії учням і студентам 4-х районів Житомирщини за ґрунтовні знання, особливі здобутки у науково-дослідницькій роботі та високі творчі і спортивні здобутки, соціальні гранти багатодітним сім´ям та грант Новоград-Волинській футбольній команді «Авангард» від імені власного благодійного фонду «Майбутнє Полісся».

Також Голова Верховної Ради провів прес-конференцію, в ході якої дав відповіді на запитання представників загальноукраїнських та обласних ЗМІ.

Чи можуть бути перенесені парламентські вибори на 2015 рік?

Не можна перенести вибори, тому що це говорять невігласи, які не відають про що говорять. Коли Верховна Рада України прийняла зміни до Конституції, і в перехідних положеннях зафіксувала, що термін функціонування Верховної Ради - 5 років, і наступні вибори Верховної Ради відбудуться 28 жовтня 2012 року. Крапка. Всі інші розмови - це "міркування" людей, які абсолютно нічого не читали в своєму житті.

У разі доведення факту начебто "купівлі-продажу" депутатів у парламенті, хто має нести відповідальність?

Якщо буде доведено цей факт, бо тут ключове слово допоки - "начебто", то повинен відповідати один і другий: і Рибаков, і Забзалюк. Якою мірою, в якому обсязі, це не моя справа, але я вважаю, що цьому всьому треба покласти край. Має бути винесений урок: далі вже займатися моралізаторством, я вважаю, неприйнятно.

Прокоментуйте ситуацію навколо підготовки подання до Конституційного Суду України стосовно заборони подвійного балотування до Верховної Ради (одночасно по списках партій і на мажоритарних округах).

У разі направлення до КС такого подання ускладниться загалом ситуація у парламенті, з´явиться маса ініціатив, у тому числі щодо внесення змін до закону про вибори народних депутатів. Подібні ініціативи не відповідають тому крихкому компромісу щодо виборчого закону, якого було досягнуто у Верховній Раді.

Якщо починати демонструвати принциповий і об´єктивний підхід, то треба почитати рекомендації ПАРЄ і почати з цього. Я буду це гаряче вітати, а всі ці рухи «під момент» обертаються проти їх ініціаторів.

Чи визначились у парламенті щодо кандидатів Уповноваженого Верховної Ради з прав людини в зв`язку із закінченням повноважень Ніни Карпачової

Зараз у парламенті немає жодної офіційно внесеної кандидатури на посаду омбудсмена. Є листи і звернення щодо кандидатури керівника відомої правозахисної організації Євгена Захарова, але це побажання і пропозиції. Є багато таких же листів на підтримку Ніни Карпачової. Парламентські фракції взяли підписні листи для збирання відповідних підписів, але мені невідомо, на кому вони зупинили свій вибір.

Як Ви оцінюєте призначення «гуманітарним» віце-прем`єром - міністром охорони здоров`я Раїси Богатирьової?

Раїса Богатирьова, як колишній Секретар РНБО, добре знає реальну ситуацію щодо багатьох питань, а її колосальний досвід і знання дозволяють сподіватися на добрий результат. А сьогодні серед головних питань національної безпеки має бути ідея збереження здоров´я нації.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися