Політика > Геннадій Москаль у Житомирі вже говорив від "Фронту Змін"

Геннадій Москаль у Житомирі вже говорив від "Фронту Змін"


6-03-2012, 10:56.
28 лютого з візитом у Житомирі перебував народний депутат України, заступник голови парламентського комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Геннадій Москаль.

Перш за все слід нагадати читачам, що Геннадій Геннадійович кадровий міліціонер, який в органах внутрішніх справ працював з 1975 року та дослужився до звання генерал-лейтенанта міліції. Його кар`єрний зліт припав на часи президентства Леоніда Кучми та міністерського урядування Юрія Кравченка. В цей період Г. Москаля призначали начальником управління МВС України у Закарпатській області, заступником Міністра внутрішніх справ України - начальником Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим, заступником Міністра внутрішніх справ України - начальником управління МВС України у Дніпропетровській області. Відомим в Україні він став після ліквідації цілого переліку злочинних угруповань на Кримському півострові.

У 2001 р. Кучма призначає його головою Закарпатської облдержадміністрації, а у 2002-му - головою Державного комітету України у справах національностей та міграції.

Не загубився серед інших він і за президента Віктора Ющенка. Знову – заступник Міністра внутрішніх справ України, а потім - голова Луганської облдержадміністрації, Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим, заступник голови Служби безпеки України.

Позаймавши чільні місця у владі, вирішив, що не гріх спробувати себе і в політиці. У 2007 році був обраний за списком «Народної самооборони» Ю. Луценка до Верховної Ради (фракція НУ-НС).

З часу обрання у 2010 році президентом Віктора Януковича та створенням нової більшості у Верховній Раді перейшов в новий для себе стан опозиціонера і, слід сказати, досить активного, як і колись у владі.

Але неочікуваним для багатьох став його перехід наприкінці 2011-го у «Фронт Змін» Арсенія Яценюка. Ще б пак. Згадати хоча б різку критику Москалем Арсенія Петровича «в бытность» останнього Головою Верховної Ради, коли тодішній спікер розповів на всю країну історію з показом йому «кобрівцем» Олексієм Кожею середнього пальця на одній з київських доріг. Тоді Геннадій Москаль наголошував, що Яценюку можна було вирішити інциндент в звичайній розмові з міністром Луценком, а не «робити з цього театральну виставу». І вважав оприлюднення інцинденту тодішнім спікером парламенту «ударом по самому міністру».

Чому Г. Москаль опинився в оточенні Яценюка – чи тому що вони земляки (обидва з Буковини), чи тому що Яценюку в команді необхідні впізнавані обличчя (які зараз посилено мобілізуються переважно з слабкої та хворої «Нашої України»), чи тому що таємно виношував ідеологію «Фронту Змін» ще у довгі роки роботи в команді Кучми-Кравченка, чи тому є інші причини – достеменно невідомо. Сам же він ще в кінці грудня минулого року пояснив свій перехід до Яценюка так: «Я працюю в центральному штабі «Фронту Змін». Розумієте, один в полі не воїн. Зараз відбувається укрупнення політичних сил. До них приєднуються всі, хто «безхозний» чи представляє маленькі політичні сили, наприклад «Народна самооборона». Хоча я ніколи не був членом партії «Народна самооборона». І був проти перетворення громадського руху в політичну партію. Вони не мали ні людського ресурсу для партії, ні фінансового. А сьогодні «Народна самооборона» іде до БЮТу. Я не те, що їх не поважаю, але я вибрав інший шлях. Гадаю, всі карликові партії мають зникнути і має відбутися укрупнення. І тільки тоді можна розраховувати на перемогу в 2012 році». Напевно новоспечений «фронтозміновець» трішки забув, що «карликова партія» зробила його народним депутатом.

Так чи інакше, але теперішній Геннадій Москаль вже не «безхозний». Він - полум`яний опозиціонер. Тож і риторика його, звичайно ж, критично-опозиційна геть в усьому. Що він і підтвердив під час перебування в Житомирі. Однак, оскільки у Житомир він приїхав на наступний день після оголошення вироку Юрію Луценку, оцінку події депутатом ВР послухати все ж цікаво. Тим паче, що нині Москаль висловлює не тільки свою думку, а й позицію цілої політичної партії.

«Від європейської спільноти пролунали різкі заяви щодо вироку Юрію Луценку. Європа, демократичні країни світу розцінюють Юлію Тимошенко та Юрія Луценка як політичних в’язнів, тому що всі перевірки не знайшли жодної копійки вкраденої», - сказав Геннадій Москаль.

За словами народного депутата, міжнародні експерти заявляють, що ще не було випадку, щоб «організована злочинна група» складалася з водія і міністра».

«Вироки політв’язням - це помста Партії регіонів за ту обґрунтовану критику, яка була на їх адресу. Це політичне переслідування, яке має за мету задоволення політичних амбіцій певної групи людей і повністю створює імідж для України, як країни не демократичної, де влада переслідує політичних опонентів», - заявив народний депутат.

На його думку, «президент завів себе в тупик: його нікуди не запрошують і ніхто з візитами не приїжджає до нас». Всі наші сподівання і сподівання Євросоюзу на вступ України до європейської спільноти закінчились провалом. Крім того, погіршились відносини з Росією.

«Сьогодні йде міжнародна ізоляція з боку Росії і Європи. Без вирішення питання з Тимошенко та Луценком ми не зрушимось нікуди. Тому, наші плани такі: спільні дії між опозиційними партіями, спільний кандидат на мажоритарних округах. Цю владу можна і треба поміняти демократичним шляхом на чергових парламентських виборах», - підкреслив Геннадій Москаль.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися