Політика > Компартія вимагає повернути в державну і комунальну власність усі дитячі установи

Компартія вимагає повернути в державну і комунальну власність усі дитячі установи


23-05-2012, 17:52.
Минулої п`ятниці у Києві в Українському журналістському фонді народний депутат України, перший секретар ЦК КПУ Петро Симоненко провів чергову прес-конференцію для журналістів регіональних засобів масової інформації, темою якої стала «Турбота про дітей в Україні в центрі уваги Компартії: виховання, освіта, оздоровлення і соціальне забезпечення».

Перш за все лідер КПУ охарактеризував напередодні Дня захисту дітей ситуацію з цим самим захистом в Україні, яка, на жаль, свідчить про зростання злочинності, захворюваності, наркоманії, підліткової проституції, безпритульності. Кількість дітей, засуджених за скоєння злочинів, в 2010 р. склала 8555. А соціально-демографічний аналіз засуджених дітей в тому ж 2010 р., що відбувають покарання в спеціальних виховних установах, показує, що 55,3% з них проживали в неповних сім'ях; 14,6% виховувалися в спеціальних закладах (школах і професійно-технічних училищах соціальної реабілітації); 24,2% не вчилися і не працювали. Крім того, 57,2% раніше вже притягувалися до карної відповідальності без позбавлення волі.

«Якби мені хтось сказав 30 років тому, що ситуація з дитинством і дітьми в 21 столітті у 2012 році буде доведена до такого стану, я б не повірив. Тоді кожна дитина була влаштована в дитячий садок, отримувала безкоштовну якісну середню освіту, за бажанням безкоштовна вища освіта - платного просто не було, безкоштовне медичне обслуговування з моменту народження до кінця життя. Де та країна, в якій росли щасливі, освічені і здорові діти? Мимоволі розумієш, що сьогоднішнє завдання комуністів - повернути країну народу», - наголошує перший секретар ЦК КПУ.

Продовжуючи свій виступ Петро Симоненко зазначив, що в Радянській Україні кожна мати знала, що її дитині буде надана можливість здобути освіту відповідно до здібностей і схильностей; дитячі поліклініки безкоштовно лікуватимуть і консультуватимуть; гуртки технічної творчості, театральні студії, спортивні секції в Палацах піонерів захистять від поганого впливу вулиці; добрі і розумні фільми і книги; величезні наклади літературних і науково-технічних журналів забезпечать духовний і інтелектуальний розвиток дитини; піонерські табори, розташовані в найкращих куточках країни, забезпечать відпочинок і оздоровлять дитину.

На думку головного комуніста, останні ж двадцять років держава планомірно знищує соціальну сферу країни: так звана оптимізація соціальної сфери на ділі обертається соціальним геноцидом. Економлять, передусім, на найбільш незахищених людях похилого віку, інвалідах, дітях. Економія на дітях - це удар, в першу чергу, по їх здоров'ю, здоров'ю майбутніх поколінь. Кожна закрита школа, дитсадок, поліклініка - це удар по майбутньому країни. Проти такої політики виступають комуністи.

Петро Симоненко окреслив загальну ситуацію таким чином. В Україні зростає: рівень захворюваності дітей у віці до 17 років, кількість дітей-інвалідів, чисельність ВІЛ-інфікованих дітей, захворюваність туберкульозом, чисельність дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської турботи. В Україні зменшується: чисельність оздоровлених дітей пільгових категорій, кількість дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних і позашкільних закладів, народжуваність. До стабільного показника можна віднести збереження дитячої безпритульності, бродяжництва і жебракування.

«Влада 1 червня, в День захисту дітей, не говоритиме про те, скільки дитячих оздоровчих установ (таборів, санаторіїв і тому подібне) закрито. А я вам скажу: до середини 80-х років в Радянській Україні влітку відкривалися 22 тисячі дитячих здравниць, сьогодні їх залишилося менше тисячі. Інші - приватизовані, перебудовані під елітні селища і садиби для багатіїв. Говорячи про психічне здоров'я дітей. Знову таки влада не буде говорити про те, скільки знищено дитячих садків і шкіл. А я вам скажу, шановані журналісти: в 1990 р. було 24,5 тис. дошкільних закладів, в 2010 р. вже 15,5 тис. закладів. 9 тисяч дитячих садків знищено, та ще 1300 шкіл», - каже Петро Симоненко.

Компартія наполягає на поверненні в державну і комунальну власність приміщень дитячих садків, які були перепрофільовані під інші установи: «Фракція Компартії внесла пропозицію розглянути законопроект і повернути дитячі садки, в якій би власності вони зараз не були, в комунальну і державну власність для надання допомоги з боку держави українським сім'ям». Теж стосується і повернення в державну і комунальну власність піонерських таборів та дитячих санаторіїв. П. Симоненко додав, що фінансування дитячих таборів повинне відбуватися в повному об'ємі коштом держави.

«Потрібно також зобов'язати представників великого олігархічного капіталу за рахунок надприбутку наповнювати ці статті Державного бюджету. Також ми вважаємо, що усі секції і гуртки, які надаються в розпорядження наших дітей, мають бути безкоштовними», - додав лідер КПУ.

У продовження Петро Симоненко зазначив: "Якщо ви знайшли совість витратити такі колосальні гроші на Євро-2012, то на оздоровлення, навчання і виховання дітей держбюджет просто зобов'язаний витрачати достатню кількість грошей. Навіщо нам потрібні нові стадіони, коли спортивні секції можуть прийняти тільки 2% дітей?"

Маючи в українському парламенті значно більше представників лівої ідеології, Компартія, на думку її лідера, зможе змусити власників підприємств створювати спортивні секції, фінансувати оздоровчі табори, будувати спортивні майданчики, і все це для дітей та їх батьків буде безкоштовним. "Ми знаємо, що бізнес сам не буде цього робити, тому у владі, в першу чергу законодавчій, повинно бути більше лівих, які змусять бізнес витрачати гроші на розвиток дітей".

На думку Компартії, мало було дати подачку на народження дитини, ми ж добре знаємо, народжуваність в яких сім'ях вона простимулювала. "Адже для того, щоб народити дитину потрібне житло, робочі місця батькам, повноцінна медицина і освіта. У Радянській Україні квартири молодим сім'ям давали, а сьогодні вони змушені тулитися в нелюдських умовах в гуртожитках або працювати на оплату оренди квартири, на шкоду нормальному харчуванню та оздоровленню".

Петро Миколайович повідомив, що Компартія докладає усі зусилля для відновлення піонерського руху в Україні. «Я переконаний, що сьогодні потрібно зробити усе для того, щоб відновити піонерський рух. Ми докладаємо до цього свої зусилля. На жаль, робота йде важко. У школах не хочуть цим займатися і профільне міністерство завжди йшло від вирішення цього питання», - розповів перший секретар ЦК КПУ.

В той же час він відмітив, що піонерський рух стане прекрасним способом патріотичного виховання молоді і прищеплюватиме їй позитивні моральні якості. «Це питання потрібно вирішувати в державному масштабі», - підкреслив лідер українських комуністів.

1 червня, в день захисту дітей, Компартія проведе донорський день в дитячих лікарнях України. «Ми в Центральному Комітеті партії прийняли рішення про те, щоб 1 червня провести донорський день в дитячих лікарнях. Усі прекрасно знають, яка зараз важка ситуація склалася через нестачу донорської крові», - повідомив Петро Симоненко.

Він додав, що сьогодні батьки дітей, що страждають онкозахворюваннями, докладають колосальні зусилля для пошуку донорів крові.

«Тому ми вважаємо своїм обов`язком допомогти дітям і проведемо донорський день в дитячих лікарнях для того, щоб підтримати дітей і допомогти їм», - наголосив Петро Миколайович.

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися