Політика > Житомир відвідав нардеп Валерій Сушкевич. Фото

Житомир відвідав нардеп Валерій Сушкевич. Фото


12-07-2012, 11:12.
11 липня з «системним» візитом до Житомира приїхав голова Національної Асамблеї інвалідів України (НАІУ), народний депутат (БЮТ-«Батьківщина») Валерій Сушкевич. За його словами, метою приїзду стало не тільки бажання почути проблеми громадян з особливими потребами, а й бути самому почутим.

На зустріччі голова НАІУ порівняв показники забезпечення протезно-ортопедичними засобами, санаторно-курортним лікуванням, розробки протезів у 2008-2010 та 2012 роках. У 2012 р. вони у порівнянні з 2008-2010 роками різко знизилися. Наприклад: у 2008 році протезно-ортопедичне забезпечення становило 75% від потреби, цього року - лише 50%.

Валерій Сушкевич розповів про численні авторські законопроекти, а детально саме про Конвенцію прав інвалідів 2009 року. 3 грудня того ж року вона була підписана і навіть почала виконуватися. Зараз, на жаль, вона не працює, хоча Конвенція включала ряд важливих законів: про забезпечення санаторно-курортним лікуванням, заснування академічних стипендій для особливо обдарованих дітей-інвалідів, про транспортне забезпечення і т.д.

Щодо забезпечення даної категорії громадян засобами пересування Валерій Сушкевич констатує: «Ти отримаєш візок той, який дядько там вибере». Нардеп відносно цієї проблеми висунув свою пропозицію. Вона полягає в тому, щоб люди з інвалідністю самостійно собі вибирали візок. Йому, напевно, відомо, наскільки це важливо. Адже сам інвалід I групи та пересувається на візку.

«Від задуму до реалізації - сумні шляхи, - констатує голова Національної Асамблеї інвалідів України, - сьогодні я нічого зробити не можу: парламент не працює».

Коли ж він запрацює? Як перебути, пережити цей період людям з інвалідністю, коли виробляється лише 6,5% протезів від потреби; коли навіть мати зі здоровою дитиною-сиротою отримує вдічі більше грошей на її утримання, ніж мати дитини-інваліда; коли дитина з рідкісною хворобою приречена на смерть, бо живе в Україні; коли кількість інвалідів невпинно зростає з кожним роком, а їх продовжують ігнорувати?

Житомир відвідав нардеп Валерій Сушкевич. Фото

Житомир відвідав нардеп Валерій Сушкевич. Фото

Житомир відвідав нардеп Валерій Сушкевич. Фото

Житомир відвідав нардеп Валерій Сушкевич. Фото


Ольга Рибакова, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися