Політика > "Наш виборець обирає серцем", - координатор руху ЧЕСНО на Житомирщині

"Наш виборець обирає серцем", - координатор руху ЧЕСНО на Житомирщині


17-07-2012, 15:06.
28 жовтня – вже не за горами. І ми вкотре підемо до виборчої дільниці. Зайдемо в кабінку для таємного голосування. Поставимо на бюлетені позначку – зробимо вибір. А чи буде він правильним? Чи будемо ми впевнені, що наш обранець не правопорушник, брехун, корупціонер, кнопкодав, прогульник чи «тушка»?

Дослідженням кандидатів за цими критеріями займається громадський рух ЧЕСНО, створений минулого року 14 організаціями. Ми поцікавилися у координатора цього руху на Житомирщині Володимира Піньковського, як ідуть справи напередодні виборів.

- Володимире, скажіть будь ласка, коли опублікують портфоліо можливих депутатів 6-го скликання?

- Ці характеристики з’являться на нашому офіційному сайті chesno.org наприкінці липня. Їх буде біля 600. Адже ми знаємо, що 450 - це чинні, діючі депутати. А ще 100-150 чоловік, які, наприклад, поклали мандат і перейшли на державну службу.

- Звідки ви берете інформацію при складанні цих портфоліо?

- З доступних джерел, в основному це ЗМІ. Ми не користуємося темниками і не збираємо плітки в Житомирі на Михайлівській чи там на Бессарабці, чи деінде.

- Чи досліджуєте ви діяльність місцевих депутатів?

- Звісна річ. Ми відстежуємо і місцевих депутатів, і людей, які в тій чи іншій мірі причетні до Житомирщини. Коли опублікують матеріали на всіх депутатів Верховної Ради, ми маємо їх відібрати і розмістити про них публікації в засобах масової інформації. Усе це робиться задля того, щоб виборець зміг дати їм оцінку. А він у нас, як ви знаєте, обирає серцем: чи коса йому подобається, чи статура, чи можливо якесь висловлювання. Ми ж хочемо, щоб подобалися моральні якості, вчинки, дії.

- Помічаєте пожвавлення депутатів у позиціонуванні себе?

- Сьогодні помітне велике пожвавлення, але ще немає так званого підкупу. Оскільки офіційна кампанія стартує 28 липня, за 2 тижні, коли почнеться реєстрація. Після цієї реєстрації депутати мають себе поводити згідно з законом. А зараз вони працюють як меценати, добрі люди. Продовжують відроджувати Поділля, хтось Слобожанщину, Буковину, у нашому випадку – Полісся. Будують мости, дороги…Хоча це абсолютно не депутатська справа, а Укравтодора.

- Є такі кандидати, які стабільно працюють, а не кинулись тільки зараз?

- Так, безперечно. Наприклад, Віктор Розвадовський. Він працює в окрузі з центром у Чуднові. І працює, хочу наголосити, постійно та планомірно протягом багатьох років.

- Чи сформувалися рейтинги кандидатів у Житомирі?

- У нас поки що активно себе позиціонує лише Г. Зубко. Усі інші, скажемо так, придивляються. Ще не визначений кандидат від партії влади. Саме тому ситуація поки що незрозуміла. Проте, якщо говорити про інші округи, то різниця суттєва. Адже у них вже навіть зрозумілі фаворити змагань. Наприклад в окрузі з центром у Малині це М. Рудченко, В. Журавський, М. Онищук.

- Які зрушення відбулися після підписання Меморандуму про співпрацю з партією «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка?

- Тоді це було вперше. Багато з партій після цього заявили, що готові до співпраці з нами. Такий же Меморандум вже підписали такі політики як С. Пашинський, Г. Зубко, Є. Добряка, В. Француз, В. Савченко… І цей список ми будемо продовжувати. Активно проводимо переговори з партією УДАР, «Україна - вперед» Наталії Королевської, КПУ.

- Чи є партії, які не йдуть на співпрацю?

- Дещо складніше нам з Партією Регіонів і народниками. Повторно відсилаємо їм листи з проханням щодо співпраці. Початковий етап діалогу з політичними силами на Житомирщині йде до завершення і буде дуже прикро, коли ці авторитетні сили опиняться поза процесом. Це може негативно вплинути на громадську думку і рейтингові показники.

Нагадаймо, що критерії громадського руху не суперечать статутним та програмним засадам жодних політсил. Чому б ж і цим партіям не підтримаюти і не підписати Меморандум?

Записала Ольга Рибакова, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися