Політика > Тест на доброчесність пройшло двоє нардепів з 449

Тест на доброчесність пройшло двоє нардепів з 449


31-07-2012, 16:30.
31 липня у Житомирі активісти громадського руху ЧЕСНО провели круглий стіл «ЧЕСНИЙ аудит народних депутатів», на якому презентували результати незалежного дослідження чинних нардепів на відповідність «критеріям доброчесності».

Координатор Руху на Житомирщині Володимир Піньковський розповів, що, відповідно до результатів дослідження, лише двоє з нинішніх депутатів Верховної Ради пройшли ЧЕСНОметр: Василь Деревляний («БЮТ-Батьківщина») та Володимир Лановий («Наша Україна»).

Така інформація з’явилась на сайті ЧЕСНО (chesno.org) сьогодні. За словами В. Піньковського, лише вчора депутатів, що, хоча й з натяжкою, але таки пройшли тест на доброчесність, за результатами досліджень, було троє: Олександр Гудима («БЮТ-Батьківщина»), Володимир Лановий («Наша Україна»), Микола Томенко (позафракційний).

Однак більш ретельні перевірки показали, що Гудима і Томенко не заслуговують бути у списку доброчесних. Перший, як виявилось, був причетний до корупційних дій, другий – ігнорував особистим голосуванням у парламенті. Таких, як Томенко, «чеснівці» називають кнопкодавами.

Реакція депутатів на оприлюднені в мережі Інтернет результати екзамену на доброчесність була різною, розповів учасник дослідження Андрій Зінченко. Одні зв’язувалися з активістами ЧЕСНО і «пригладжувальним» тоном просили зустрічі з ними, аби «вирішити питання». Інші – брутально казали: «Та як ви могли?!»

«Кожному з депутатів ми відсилали результати ЧЕСНОметру за три дані до їх оприлюднення», - каже А. Зінченко. Таким чином, «чеснівці» дали можливість кожному з політиків спростувати, на їхню думку, неправдиву інформацію про себе, підтвердивши власну порядність конкретними фактами. Однак майже ніхто з депутатів не скористався цією можливістю.

Деякі політдіячі навчилися використовувати результати ЧЕСНОметру з вигодою для себе. «Вони беруть наші дані і шукають в них компромат один на одного», - зауважив Андрій Зінченко.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися