Політика > Микола Савенко пропонує законодавчо посилити відповідальність депутатів перед виборцями

Микола Савенко пропонує законодавчо посилити відповідальність депутатів перед виборцями


22-08-2012, 16:10.
Депутат Житомирської міськради, голова громадської організації «Наша Батьківщина – Україна» Микола Савенко пропонує на рівні закону посилити відповідальність депутатів усіх рівнів перед виборцями.

Про це він заявив сьогодні, 22 серпня, під час прес-конференції для житомирських ЗМІ.

«Я пропоную посилити відповідальність депутата Верховної Ради перед своїми виборцями. Це означає, що народні обранці повинні мати справді однакові права з усіма громадянами, бути позбавленими численних, найчастіше - необґрунтованих, пільг на зразок отримання квартир у столиці, привілейованих пенсій, елітного відпочинку, які фінансуються мільярдними сумами коштів із державного бюджету. Зарплатня депутатів Верховної Ради повинна бути у цілковитій залежності від розміру мінімальної зарплати, встановленої у державі. Лише у такий спосіб можна стимулювати зацікавленість парламентарів у намаганні отримувати достойне матеріальне забезпечення, як для депутата Верховної Ради, так і для пересічного громадянина», - заявив М. Савенко.

Також він розповів і про механізм реалізації своєї пропозиції.

«Верховна Рада має прийняти комплекс законів. І перший з них - закон про обрання і відкликання депутата виборцями. Наприклад, депутат міськради здійснив хуліганські дії або постійно порушує правила дорожнього руху, але якщо він не засуджений, практично відкликати його не можна, хоча ці свої неправомірні дії здійснює на очах у виборців, а то й усієї країни. Він себе не призначив, його обрали люди. Тож давайте дамо їм можливість відкликати такого депутата.

Сьогодні багато претендентів на депутатський мандат розглядають депутатство як бізнес: нині я витратив на вибори таку-то суму, завтра маю повернути вдвічі більше. І потім обіцянки, дані виборцям, їх уже не цікавлять, бо для них політика – це бізнес. Чому виборці не мають права відкликати такого горе-обранця?

А статус народного депутата з усіма пільгами і недоторканністю, що веде до корупції? Ви послухайте тільки наших банкірів. 90% усіх крупних неповернутих кредитів отримували свого часу народні депутати… Але ж вони недоторкані», - констатує Микола Савенко.

Як відомо, директор знаної житомирської фірми «Віндзор» Микола Савенко зареєстрований ЦВК України кандидатом в народні депутати по виборчому округу № 62 (м. Житомир).

О. Конашевич, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися