Політика > В Житомирській області ЦВК зареєструвала 83 кандидата-"мажоритарника"

В Житомирській області ЦВК зареєструвала 83 кандидата-"мажоритарника"


28-08-2012, 11:59.
Як повідомляє Центральна виборча комісія, у балотуванні до Верховної Ради України в одномандатних виборчих округах беруть участь 3114 кандидатів, з них 1706 висунуті політичними партіями та 1408 «самовисуванців».

Представляти інтереси Житомирської області у Верховній Раді прагне 83 політика, зареєстрованих ЦВК.

По округу № 62 з центром у Житомирі балотуватиметься 12 кандидатів: Олег Умінський (самовисування), Микола Савенко (самовисування), Микола Романюк (Комуністична партія), Сергій Рижук (Партія регіонів), Володимир Мирний (Ліберальна партія), Олександр Коцюбко (самовисування), Іван Камінський (самовисування), Геннадій Зубко (ВО «Батьківщина»), Михайло Заславський (самовисування), Роман Давиденко («УДАР»), Михайло Горкуша (партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!»), Віктор Афонін (самовисування), Володимир Туманов (самовисування). Про це 27 серпня під час медіа-клубу «ЧЕСНО про вибори» журналістам розповів координатор громадського руху ЧЕСНО на Житомирщині Володимир Піньковський.

По 62-у окрузі хотів балотуватись і екс-заступник голови Служби безпеки України Володимир Сацюк (самовисування), однак ЦВК зняла його з реєстрації в зв’язку з тим, що останні п’ять років він не проживав в Україні.

По округу № 63 з центром у Бердичеві, порівняно з усіма іншими округами Житомирщини, було висунуто найбільша кількість кандидатів – 24: Ігор Байдик (самовисування), Микола Бицай (самовисування), Людмила Бучнєва (самовисування), Анатолій Васильченко (самовисування), Костянтин Демчик (Комуністична партія України), Тетяна Єлізарова (самовисування), Павло Жебрівський (Українська платформа «СОБОР»), Анатолій Каленський («Україна – Вперед!»), Володимир Каплієнко (самовисування), Василь Кисленко (самовисування), Юрій Ковальов (самовисування), Анжеліка Лобунська (самовисування), Олександр Опацький (самовисування), Микола Петренко (самовисування), Святослав Піскун (самовисування), Олексій Побережний (самовисування), Володимир Проскуров (самовисування), Олександр Ревега (Партія регіонів), Валентина Семенюк-Самсоненко (Соціалістична партія України), Павло Унгурян (самовисування), Микола Файдун («УДАР»), Сергій Цехоцький (самовисування), Олексій Шевченко (самовисування), Валентин Саківський (самовисування). Останнього було знято з реєстрації у зв’язку із поданою ним заявою про відмову балотуватись.

По округу № 64 з центром у столиці древлянського краю, місті Коростені, балотуються 12 кандидатів у народні депутати: Сергій Дмитренко («УДАР»), Станіслав Івчук (самовисування), Микола Іскра («Україна – Вперед!»), Віктор Карпович (партія «Сам за себе»), Михайло Курко (самовисування), Петро Малярчук (Соціалістична партія), Анатолій Невмержицький (самовисування), Андрій Озерчук (ВО «Батьківщина»), Володимир Пехов (Партія регіонів),
Андрій Симоненко (самовисування), Микола Тимошенко (Комуністична партія), Валерій Чорний (самовисування).

Найменша кількість «мажоритарників» йтиме по округу № 65 з центром у Новограді-Волинському – лише сім, з них п’ять висунуті політичними партіями, решта - «самовисуванці». У списку перших – «УДАРівець» Сергій Волинець, комуніст Леонід Корзун, «народник» Володимир Литвин, Алла Пелешок від «НОВОЇ ПОЛІТИКИ» та «батьківщинівець» Віталій Француз. Самовисунулися по Новоград-Волинському округу Михайло Махінов та В’ячеслав Стасюк.

Минулого тижня на території 65-го виборчого округу відбувся гострий політичний інцидент, розповів Володимир Піньковський. У Новограді-Волинському активісти громадського руху «Відсіч», що спеціалізується на аналізі діяльності депутатів, на місцевому ринку роздавали матеріали, у яких ішлося про порушення чинного законодавства одним з кандидатів. «Так просто активістам це не минулося, - каже головний «чеснівець» Житомирщини, - їх побили прямо на ринку». Серед тих, хто так агресивно відреагував на антиагітаційні листівки, говорить Піньковський, впізнали рідного брата кандидата», - розповів Володимир Володимирович.

«Застосовуючи грубу фізичну силу, активістів «Відсічі» «запросили» до відділку міліції, оштрафували, а потім вигнали», - розповів Володимир Володимирович.

Представники «побитого» руху з антипропагандистською метою відвідали також Червоноармійськ та Баранівку.

28 серпня, за інформацією інтернет-ресурсів, учасники громадського руху «Відсіч» роздавали матеріали проти голови Житомирської облдержадміністрації, кандидата по округу № 62 Сергія Рижука.

По 66-му виборчому округу, центром якого є місто Малин, на вибори піде 11 «самовисуванців»: Олександр Барановський, Юрій Вакуленко, Валентин Венчагов, Ігор Денисюк, Олександр Михайлюта, Віталій Мішин, Микола Пересунько, Петро Рябенко, Ірина Чуніхіна, Мирослава Якимчук та Оксана Білозір.

Остання, як розповів Володимир Піньковський, на День Незалежності хотіла дати низку концертів у будинках культури свого округу, однак приміщення для виступів співачці не надали. Але Білозір не розгубилася й виступила на імпровізованих сценах. Концерти, кажуть, пройшли з аншлагом.

Також по 66-му округу у Верховну Раду хоче «зайти» і шість кандидатів, висунутих партіями: Сергій Гречаний («УДАР»), Євген Добряк (ВО «Батьківщина»), Віталій Журавський (Партія регіонів), Світлана Іванова (Компартія), Микола Рудченко (Народна партія) та Галина Тильчик (Соціалістична партія).

По 67-му виборчому округу ЦВК зареєструвала 9 «мажоритарників»: Наталію Боровську (самовисування), Івана Грабара («Україна – Вперед!»), Юрія Довбиша («УДАР»), Сидора Кізіна (ВО «Свобода»), Василя Козла (партія «Єдиний Центр»), Володимира Кропивницького (Соціалістична партія України), Віктора Развадовського (самовисування), Максима Самчика (Партія регіонів), Михайла Солопа (Комуністична партія).

Чимало з усіх перерахованих кандидатів – суто технічні, переконаний В. Піньковський та експерти з політичних питань, що брали участь у медіа-клубі «ЧЕСНО про вибори». Їхня функція – створити певний фон для більш-менш явних фаворитів виборчих перегонів.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися