Політика > Віталій Мельничук: "В Житомирі живуть люди, які здатні об`єднатися задля самореалізації

Віталій Мельничук: "В Житомирі живуть люди, які здатні об`єднатися задля самореалізації


14-10-2010, 09:35.
Під час прес-конференції для житомирських ЗМІ кандидат на посаду міського голови Житомира від політичної партії "Українська платформа" Віталій Мельничук презентував основні засади своєї передвиборної програми.

Участь у прес-конференції взяли лідер партії "Українська платформа", народний депутат України Павло Жебрівський, голова обласної організації "Української платформи" Тетяна Романовська, кандидати в депутати Житомирської обласної та міської рад.

Представляючи присутнім Віталія Мельничука, Павло Жебрівський наголосив: "Це перший демократичний мер Житомира, це людина, яка проводила перші демократичні перетворення в Житомирі. Він має досвід роботи і в Рахунковій палаті України, і депутатом Верховної Ради, і в інвестиційних компаніях. Це той мікс, який дозволить дати новий подих місту Житомиру. Хочу сказати, що без нових підходів фактично неможливо змінити обличчя Житомира".

Цікаво та своєрідно розпочав свій виступ сам Віталій Григорович Мельничук: "Навіщо дорога, яка не веде до Храму, навіщо влада, яка не дає добра своїм людям, навіщо місто, яке не піклується про своїх громадян. В Житомирі безліч проблем: безробіття, низькі зарплати та пенсії, нижчі ніж у середньому по Україні, неякісна питна вода, погане теплопостачання, занедбане комунальне господарство, дороги, ліфти, і цей список можна продовжувати до безкінечності".

Віталій Григорович розповів, що перед тим, як прийняти рішення балотуватися на посаду Житомирського міського голови, він проаналізував бюджет Житомира. Доходи міського бюджету складають 633 млн., але при детальному вивченні витрат видно, що ситуація непроста. Адже фактично це бюджет проїдання. Левова частина грошей йде на зарплати та інші соціальні потреби. На комунальну сферу виділяється 7%, а бюджет розвитку і взагалі складає смішну цифру - 3%, це біля 20 млн. грн. В той же час є можливість збільшити доходи і збільшити ресурс розвитку, не зачіпаючи соціальні захищені статті.

"Наприклад, в бюджеті є така стаття "Доходи від комунальних підприємств". Так от, у нас в Житомирі всі комунальні підприємства разом взяті дають в міський бюджет 2,2 млн. грн. А тут і парковки, тут все - це все комунальні підприємства. Я подивився бюджет міста Львова і бачу, що у них, на відміну від нашого міста, всі комунальні підприємства прибуткові. Це тільки один приклад, але він характерний в тому, що ресурси можна і потрібно шукати. В разі обрання мене міським головою, пошук резервів наповнення бюджету стане першим питанням, вирішення якого я очолю особисто, і сам особисто очолю групу по розробці нового бюджету", - зазначив Віталій Мельничук.

В своїй промові Віталій Григорович акцентував на тому, що без нових підходів не змінити обличчя Житомира: "Житомир має знайти своє місце на географічній, соціальній, культурній, освітній карті України. Адже тут живуть люди з особливою ментальністю, здатні об'єднатися задля самореалізації".
Віталій Григорович розповів, що останні роки, як практик та науковець, займається саме питаннями державного, регіонального та місцевого розвитку. Як показує світовий досвід, основи успішного розвитку місцевих громад базуються на принципах гуманності у взаєминах влада-народ, ділової активності місцевої громади у всіх сферах життя, ефективного використання власних ресурсів, здатності громади до раціональної самоорганізації (виборність, відповідальність, прозорість, підзвітність).

Ці принципи і стали основою програмних засад кандидата на посаду Житомирського міського голови Віталія Мельничука.

О.КОНАШЕВИЧ

Повернутися