Політика > "Мажоритарники" по житомирському округу розказали, чому йдуть на вибори

"Мажоритарники" по житомирському округу розказали, чому йдуть на вибори


25-09-2012, 17:35.
25 вересня кандидати у депутати по округу № 62, центром якого є місто Житомир, зустрілися в одному з місцевих кафе. Говорили не про погоду, а про політику - публічна зустріч кандидатів-«мажоритарників» відбулася в рамках медіа-клубу «ЧЕСНО про вибори».

Варто нагадати, що по одномандатному виборчому округу № 62 у Верховну Раду хоче «зайти» 13 потенційних слуг народу: Олег Умінський (самовисування), Микола Савенко (самовисування), Микола Романюк (Комуністична партія), Сергій Рижук (Партія регіонів), Володимир Мирний (Ліберальна партія), Олександр Коцюбко (самовисування), Іван Камінський (самовисування), Геннадій Зубко (ВО «Батьківщина»), Михайло Заславський (самовисування), Роман Давиденко («УДАР»), Михайло Горкуша (партія Наталії Королевської «Україна – Вперед!»), Віктор Афонін (самовисування), Володимир Туманов (самовисування).

На публічну зустріч, організовану координатором руху ЧЕСНО на Житомирщині Володимиром Піньковським, з одинадцяти запрошених (Володимира Мирного та Віктора Афоніна через відсутність контактних даних запросити не вдалося) прибуло п’ять бажаючих отримати депутатський мандат: Михайло Горкуша, Роман Давиденко, Іван Камінський, Микола Савенко та Олег Умінський. Від Геннадія Зубка прийшов Сергій Сухомлин, який, до речі, йде в депутати за партійним списком «Батьківщини».

Перед початком бесіди кандидатів за круглим столом свою оцінку передвиборчих перегонів-2012 дали експерти у політичній сфері.
«Виборча кампанія по 62-му округу на всеукраїнському фоні протікає мляво», - ділиться спостереженнями кандидат наук, політолог Сергій Рудницький.

Щодо рейтингів партій-фаворитів експерт зазначив, що «Житомирщина ще з 2004 року залишається «помаранчевою» чи «біло-червоною», але не «блакитною». Регіони у нас традиційно не перемагають».

За спостереженнями Рудницького, партія УДАР в області значно випереджає «Україну – Вперед!».
Стосовно рейтингів кандидатів, то тут, відповідно до аналізу С. Рудницького, лідирує Геннадій Зубко, на другому місці – Микола Савенко, на третьому – Сергій Рижук.

Кожен з «мажоритарників», що прийшов на медіа-клуб ЧЕСНО, пояснив, чому вирішив іти в депутати.

Микола Савенко хоче до Верховної Ради, щоб припинити явище бізнесової політики. «Тільки після цього Україна рушить вперед», - переконаний Савенко.
Олега Умінського іти в депутати спонукала робота в Громадській раді при Житомирській облдержадміністрації, яку він очолює. «Ми у них (у влади) постійно щось просимо, - каже Олег Феліксович, - є громада, а влада її відсовує вбік й просто ввічливо усміхається… Треба йти до влади для вирішення проблем не власних, а громадських».

Михайло Горкуша, вирішив боротися за депутатський мандат, бо «побачив, що Наталія Королевська збирає нову команду, нових лідерів. Був відбір по округу. Люди приходили у палатки (де формувався партійний список політсили ), голосували, - розповідає Горкуша, - за день я набирав близько 130 голосів… Мене вибрали молоді люди, які вміють думати головою», - пояснив кандидат.

Іван Камінський балотується по житомирському округу, а не коростенському (хоча родом з древлянської столиці), бо «у Житомирі його впізнаванісь фактично нульова». Балотуючись, Камінський хоче зрозуміти рівень свідомості людей, адже він, за його ж словами «відноситься до середньостатистичних українців. За фахом – лікар». Кандидат задається питанням, чи можуть сьогодні українці вибирати серцями, керуючись мораллю, а не політичною ідеологією тієї чи іншої партії.

На думку Романа Давиденка, «в Україні вже 20 років немає жодного нового обличчя, яке б довело, що можна все робити інакше. І в Житомирі можна все змінити на краще, не перетворюючи його на місто банків та аптек, якими керують олігархи». А голосувати, вважає Давиденко, треба не серцем, а розумом.
Сергій Сухомлин, виразив думку, що йому не байдуже, що буде з містом через 5-10 років, адже тут живуть його друзі та рідні.

Кожен з кандидатів також розповів, що перш за все зробить, коли виграє вибори.

Савенко, отримавши депутатський мандат, збирається повернути Верховну Раду у законодавче русло.

Умінський, потрапивши у парламент, буде ініціювати прийняття соціального кодексу та відміну податку на додану вартість.

Камінський, ставши депутатом, обіцяє виконувати свої обов’язки чесно, добросовісно, «приймати ті, рішення, що, перш за все, будуть відповідати людським поняттям».

Давиденко у ролі нардепа збирається оголосити війну корупції, «перезавантажити владу», запропонувати зміни до законів, відроджувати виробництво, адже Україна перетворилася у споживацьку країну.

За словами Сухомлина, Геннадій Зубко, ставши народним обранцем, ініціюватиме прийняття закону про створення першого робочого місця, намагатиметься спростити ведення бізнесу, знизити податки, відмінити пенсійну реформу у нинішньому вигляді.

Горкуша пообіцяв, що, коли стане депутатом, одразу почне жорстоку боротьбу з корупцією.

Ірина Коник, інтерне-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися