Політика > Павло Жебрівський: "Від "Української платформи ми пропонуємо достойників, відповідальних перед виборцями"

Павло Жебрівський: "Від "Української платформи ми пропонуємо достойників, відповідальних перед виборцями"


27-10-2010, 12:36.
26 жовтня в Житомирі з робочим візитом перебував народний депутат України, голова політичної партії "Українська платформа" Павло Жебрівський, де зустрівся з партійним активом, виборцями міста, журналістами
місцевих ЗМІ.

Характеризуючи під час прес-конференції ситуацію щодо місцевих виборчих перегонів, він висловився так: "Нинішня передвиборча кампанія є дещо нудною, в принципі відзначається, скоріше всього, суттєвим адмінресурсом, поганим законом про місцеві вибори. Ця кампанія не є активною, так як здається "не завелися" ані кандидати, ані виборці.

На Житомирщині ми зафіксували 3 випадки адміністративного тиску на наших кандидатів, але будемо захищати їх у судах. По Україні ситуація набагато гірша, ніж по Житомирській області.
З приводу Закону про вибори. Принцип такий. Голови територіальних виборчих комісій кажуть: "А що ви нам зробите? От ми не хочемо реєструвати кандидата, і що ви нам зробите? Подавайте до суду, до кримінальної відповідальності ви нас не притягнете". З таким ми вже зіткнулися у Київській і Одеській областях. Також, завдяки недосконалості Закону, по Україні є випадки заведення до складу виборчих комісій провладних представників по списках інших партій".

Але, не дивлячись на певні перепони, "Українська платформа" готова до виборів, - запевняє Павло Іванович.
- На сьогоднішній день по всій України, за винятком Криму і Севастополя, "Українська платформа" йде на місцеві вибори. В різних областях по-різному, але найбільш підготовлена партія на Житомирщині. Тут у нас майже тисяча кандидатів в депутати різних рівнів, на посади сільських, селищних і міських голів, - констатує Павло Жебрівський.

Лідер "Української платформи" закликав виборців голосувати розумом: "Виборці теж відповідальні за свій вибір. Через це дуже важливо, щоб громадяни зрозуміли, що після виборів скаржитися, що той чи інший депутат працює не на них, а для себе, буде вже пізно. Дуже сумно слухати від людей: депутати не ходять на засідання сесій, роблять якісь неблаговидні вчинки… Але ж це ви обрали їх, і тепер споживайте те, кого обрали. Ми сьогодні пропонуємо від нашої команди достойників, які відповідальні перед виборцями, які йдуть в органи місцевого самоврядування не для того, щоб заробити на солодке життя, а для того, щоб запропонувати зовсім інші підходи до вироблення рішень".

Зупинився він коротко і на кандидатурі на посаду Житомирського міського голови від "Української платформи": "Наш кандидат - Віталій Мельничук - є найкращим. По-перше, підготовка дуже суттєва. По-друге, своїм життям він довів, що ніде "не сходив на манівці". І ми після перемоги будемо усіма силами допомагати йому, та й взагалі, беремо повну відповідальність за роботу усіх обранців від нашої політичної сили, за що готові прозвітуватися вже через два роки".
Кандидат на посаду Житомирського міського голови Віталій Мельничук, який взяв участь у прес-конференції, наголосив на недосконалості виборчого законодавства в частині однотуровості голосування: "Негоже в європейській країні, якою є Україна, обирати мера міста в першому ж турі, якщо він не набрав понад 50% голосів виборців. Тут включаються якісь технології, яких при двотуровості волевиявлення могло б не бути взагалі. Це не вибори - це рейтингове голосування. Як може потім керувати містом людина, що набрала, наприклад, 20% голосів? Яка тут легітимність?.."

Голова Житомирської обласної організації партії "Українська платформа" Тетяна Романовська відзначила, що хоча сама партія ще молода, все ж таки вдалося розбудувати осередки в усіх районах і містах Житомирщини, а місцеві парторганізації висунули кандидатами на місцеві вибори дійсно достойних, кваліфікованих і відповідальних людей. Вона також звернулася до виборців: "Шановні громадяни, розділіть відповідальність за депутатів, яких оберете. Саме ті депутати, сільські, селищні і міські голови будуть у великій мірі визначати те, чи зможемо ми змінити життя на краще. Наші кандидати працюватимуть разом з Вами і для Вас".

О.КОНАШЕВИЧ

Повернутися