Середа, 20 січня 2021, 23:37 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині дворічна «мандрівниця» провела дві ночі у полі без води, їжі та… батьківської опіки

20-09-2010, 12:03               
А все тому, що в с. Ясногороді в багатодітній сім’ї пропала дитина, якій не виповнилося ще й трьох років. Нещодавно у Романівському районі Житомирської області трапився випадок, що підняв на ноги весь райвідділ міліції та місцеву громаду. А все тому, що в с. Ясногороді в багатодітній сім’ї пропала дитина, якій не виповнилося ще й трьох років.

Батьки Наталі вирішили піти у ліс за грибами, залишивши її одну спати в будинку. Коли дівчинка прокинулася і не побачила нікого з старших, то вийшла з оселі й пішла знайомою дорогою, що вела до річки. Сусідка побачила її та гукнула старшу сестру, аби та забрала дівчинку. Потім Наталя гралася на подвір’ї. Та її «пригоди» на цьому не скінчилася. Вона знову пішла з дому. Увечері, заганяючи худобу, пастухи зустріли Наталю вже біля самої річки та привели до її оселі, але через деякий час дівчинка знову подалася у «мандри».

Повернувшись з лісу, батьки помітили, що немає Наталі і послали старшу дочку до бабусі перевірити, чи вона там. Проте дівчинка не послухалася батьків, а через деякий час, накатавшись на велосипеді, повернулась і сказала, що Наталя спить у домівці бабусі.
Наступного дня, з самого ранку, батько із сином поїхав до лікарні в Житомир, а мати, навідавшись до свекрухи і не виявивши там Наталки, зрозуміла, що старша дочка її обманула. Розгублена жінка спочатку намагалась сама шукати дитину, проте, збагнувши серйозність ситуації, попросила сусідку викликати міліцію.

Як розповів начальник Романівського райвідділу УМВС України в Житомирській області Валентин Підгаєцький, телефонне повідомлення про те, що в селі Ясногороді зникла малолітня дитина надійшло об 11.00 годині 15 вересня. Працівники міліції одразу ж зреагували на тривожну заяву і до пошуків дитини залучили весь особовий склад відділу міліції, окрім працівників чергової частини. Відпрацьовувалися околиці села, в якому проживала розшукувана, та прилегла територія, тобто ліси, поля, чагарники. За півкілометра від села бабуся знайшла м’ячик, яким гралася Наталя, трохи далі міліціонери виявили рожеве відерце дівчинки. Тож пошуки розгорталися у напрямку встановленого руху дитини. До пізньої ночі працівники міліції разом з жителями села, розбивши територію на квадрати, метр за метром прочісували прилягаючу місцевість.

Втім Валентин Олегович, коментуючи ситуацію, відзначає: «Що призвело до того, що дівчинка пішла з дому? Це безумовно, не виконання батьками своїх обов’язків. Залишити дитину, якій не має ще й трьох років саму в вечірній час і звернутися в міліцію лише наступного дня – такі дії говорять про те, що батьки не на своєму місці».

Про сім’ю та ситуацію, що склалася, голова сільради Ясногорода Анатолій Колесник відгукувався так: «Сім’я толкова, батько працює на пилорамі, мати доглядає п’ятеро дітей. Але через бездоглядність дитина вийшла у поле, втратила орієнтир і пішла невідомо куди». Батько Наталі пригадує тодішній день: «Ми хвилювалися, всю ніч не спали, жінка плакала, діти плакали за сестричкою. Все село плакало, баби старі Богу молилися і хрестилися, аби знайшлася Наталя».

Проте ймовірність того, що двохрічна Наталя залишилася в живих, була дуже примарною, оскільки вона була дуже легко одягнена і довколишня місцина теж лякала – глибокий кар’єр, річка, ліс, в якому водиться чимало диких кабанів та лисиць.

З настанням темряви та глибокої ночі пошуки довелося припинити, оскільки вони втратили свою ефективність. Проте міліціонери та односельчани не полишали надії знайти дитину. Тому, 16 вересня, близько шостої ранку сформовані пошукові групу продовжили прочісувати місцевість. Знесилену Наталку побачили на полі у траві, як з’ясувалося, вона відійшла від свого дому на відстань понад п’яти кілометрів. Дівчинка перебувала у шоковому стані, організм був переохолоджений, втім тілесних пошкоджень не мала. Коли побачила людей, почала плакати і кликати маму. Першим дівчинку помітив брат її батька Олександр, який закутав її у теплі речі, взяв на руки та поніс додому.

Материнському хвилюванню настав край. «Я жила як не в себе, ночей не спала, переживала, з людьми говорити не могла. Печально було, а як побачила – то вже хоч більш-менш розвеселилася», - розказує мати дівчинки.

Працівники міліції відразу викликали швидку допомогу та сприяли у доправленні дитини до районної лікарні. Нині стан здоров’я Наталі задовільний. Вона разом з матір’ю знаходяться під опікою романівських лікарів, які говорять, що «малеча дійсно народилася в сорочці».

Загалом же, прокоментував ситуацію т.в.о. обов’язки начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Житомирській області В’ячеслав Ратинський, з початку року до органів внутрішніх справ області надійшло 120 повідомлень про зникнення дітей. На щастя, всіх їх було знайдено. Переважна більшість із них була повернута працівниками міліції до домівок упродовж доби, однак подібні історії не завжди мають щасливе закінчення. Тож міліціонери застерігають батьків, аби вони належно виконували свої обов’язки, слідкували за дітьми та не лишали їх без нагляду.


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі