Середа, 27 жовтня 2021, 19:53 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото

4-03-2011, 12:10               
Останнім часом ми звикли чути про церкви та молитовні кімнати в військових частинах, навчальних закладах, шпиталях та навіть на бойових кораблях.
Нарешті і в Чуднівському районі з’явився військовий храм. Адже на території цього району знаходиться досить велика військова частина – А2365 (Центр зберігання, передпродажної підготовки, утилізації та реалізації озброєння та військової техніки).

В радянські часи це військове формування було секретним, його військовослужбовці працювали на підтримку ядерного щита нашої Батьківщини. Зараз настали інші часи. Україна не має ядерної зброї. Але військова частина продовжує функціонувати вже в іншому напрямку. Адже залишилась велика матеріальна база, а головне, залишились люди, яким потрібно жити та працювати.

Завдяки військовій частині в 50-х роках XX століття виникло містечко Великі Коровинці-2, яке в 1986 році отримало статус селища міського типу і свою сучасну назву Вакуленчук. Зараз в селищі проживає близько двох з половиною тисяч людей. У військовій частині працюють більше 500 чоловік.
Звичайно, в радянській час про церкву в військовому містечку не могло бути і мови. Але зараз люди почали усвідомлювати, що для повноцінного життя потрібно дбати не тільки про тіло, а й про душу. 23 березня 2001 року у Вакуленчуку була зареєстрована православна парафія на честь блаженної Ксенії Петербурзської. В даний час православна церква в містечку тулиться на другому поверсі колишнього дитячого садка, над магазином.

Настоятель парафії є також відповідальним за духовно-пастирську опіку військової частини. По запрошенню командира священик приймає участь в урочистому ритуалі прийняття Військової присяги молодими воїнами. Ця традиція була започаткована ще в 1990-х роках. Тоді в частину навідувались настоятель Воскресенської церкви села П’ятка протоієрей Ярослав Федорчук і священик з села Тютюнники Зіновій Мінькович. З 28 березня 2001 до 1 жовтня 2006 року пастирське окормління селища Вакуленчук здійснював настоятель Покровської церкви в селі Рачки протоієрей Ігор Самохвалов. При ігумені Панкратії (Вітковськом), який був настоятелем парафії блаженної Ксенії з 13 грудня 2006 до 1 серпня 2007 року, в обладнаному приміщенні почали звершуватись церковні служби. При священику Андрію Фатичу (служив до 30 липня 2010 року) архієпископом Житомирським і Новоград-Волинським Гурієм храму був наданий антимінс. В даний час пастирське окормління парафії блаженної Ксенії і військовослужбовців здійснює настоятель храму в селищі Великі Коровинці священик Юрій Пінчук.

Військовослужбовці також відчули необхідність мати на території частини хоч невелику церкву. Для цього пристосували приміщення колишньої насосної станції. Поставили купол, провели зовнішній та внутрішній ремонт. Встановили іконостас.

На офіцерському зібранні 18 березня 2010 року було вирішено клопотати перед правлячим архієреєм Житомирської єпархії про освячення храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського – великого полководця і покровителя воїнів. А 20 березня, в день Похвали Пресвятої Богородиці, на запрошення командира полковника Олександра Миколайовича Федоренка військову частину відвідав архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, який звершив освячення накупольного хреста для церкви. В той же день хрест було встановлено на купол.

6 грудня 2010 року, в день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського, благочинним Чуднівського округу протоієреєм Вадимом Шапраном було звершено освячення іконостасу.

Нарешті прийшов довгоочікуваний час великого освячення храму. 2 березня цього року, в день пам’яті святого великомученика Феодора Тірона (до речі, «Тірон» перекладається з грецької мови як «молодий воїн»), в селище Вакуленчук прибув керуючий на даний час Житомирською єпархією митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон. Біля храму Високопреосвященнішого владику зустрічали відповідальний за духовно-пастирську опіку військовослужбовців частини А2365 священик Юрій Пінчук з хрестом та командир частини полковник Олександр Миколайович Федоренко з короваєм. Під час освячення храму митрополиту Віссаріону співслужили майже всі священики Чуднівського району та протодиякон Преображенського кафедрального собору міста Житомира Володимир Ярошевич.

Після освячення було відправлено молебень Спасителю, Пресвятій Богородиці і святому князю Олександру Невському. Співав хор Свято-Успенського архієрейського собору міста Житомира. Після проповіді Високопреосвященніший митрополит Віссаріон відзначив благословенною грамотою командира частини Олександра Миколайовича Федоренка, під безпосереднім керівництвом якого було обладнано храм.

Вийшовши з церкви, Високопреосвященніший Владика попрямував до солдат, які вишукались на плацу. Митрополит Віссаріон звернувся до них з повчальним словом, в якому згадав великих православних воїнів – захисників Вітчизни. Високопреосвященніший Владика закликав старших по службі підтримувати молодших, молодших – шанувати старших і всіх – бути вірними Православ’ю. Владика побажав командиру, військовослужбовцям та жителям містечка, щоб доріжка до храму ніколи не заростала і призвав на них Боже благословення.

Після служби Високопреосвященніший митрополит Віссаріон в храмі блаженної Ксенії провів збори з духовенством Чуднівського округу. Також Владика оглянув в містечку дерев’яну каплицю, яку побудував місцевий умілець раб Божий Олександр.

Протоієрей Вадим Шапран,
благочинний Чуднівського району, спеціально для Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото


теги: релігія

 (голосів: 8)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі