П'ятниця, 28 січня 2022, 08:22 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Прокуратура Житомирщини встановила незаконну передачу землі

24-03-2011, 10:00               
Проведеною Житомирською міжрайонною природоохоронною прокуратурою перевіркою додержання чинного законодавства в Коростишівській райдержадміністрації виявлено, що голова своїм розпорядженням надав дозвіл мешканцю м. Києва на оформлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з метою її безоплатної передачі у власність. Землю площею 2 га для ведення особистого селянського господарства виділено поблизу автошляху Київ-Чоп на території Більковецької сільської ради.

Встановлено, що громадянин вже використав своє право на безоплатну приватизацію, отримавши на території Житомирського району безоплатно майже 2 га землі для таких же цілей.

З урахуванням того, що житель м. Києва намагався всупереч чинного законодавства, вдруге безоплатно отримати землю у власність, природоохоронним прокурором принесено протест голові обласної державної адміністрації з вимогою скасувати незаконне розпорядження Коростишівської райдержадміністрації.

Однак, у лютому 2011 року службові особи Коростишівської райдержадміністрації та Управління Держкомзему в Коростишівському районі, достовірно знаючи, що Житомирським міжрайонним природоохоронним прокурором у жовтні 2010 року принесено протест на розпорядження голови райдержадміністрації про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки мешканцю м. Київ пл. 2 га, яким, відповідно до ст. 21 Закону України «Про прокуратуру», дія розпорядження зупинена, у порушення ст. 186-1 Земельного кодексу України, на підставі висновку Комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, що погоджений лише управлінням Держкомзему в Коростишівському районі, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи в інтересах громадянина, підготували та видали завідомо неправдиве та незаконне розпорядження (від 28.02.11 р.) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність.

Таким чином, службові особи порушили чинне законодавство, надавши землю ще й без погодження природоохоронними, санітарно-епідеміологічними органами, органом охорони культурної спадщини та архітектури й містобудування, що є обов’язковим.

У подальшому, службові особи Коростишівської райдержадміністрації та Управління Держкомзему в Коростишівському районі (2 березня 2011 р.) незаконно видали громадянину, який вже використав право безоплатної приватизації землі і отримав земельну ділянку безоплатно у власність площею 1,8 га на території Житомирського району, державний акт на право власності на землю пл. 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Більковецької сільської ради Коростишівського району вздовж автошляху загальнодержавного значення Київ-Чоп.

Ці ж службові особи, всупереч інтересам держави, діючи в інтересах громадянина, підготували та видали завідомо неправдиве розпорядження (від 28.02.2011 р.) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 2 га ще одному громадянину. У незаконному розпорядженні посадовці зазначили, що воно прийняте на підставі висновку Комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, хоча насправді такий висновок відсутній і з природоохоронними та іншими, визначеними ст. 186-1 Земельного кодексу України органами не погоджувався.

На підставі такого незаконного розпорядження службовими особами райдержадміністрації та Управління Держкомзему в Коростишівському районі (у березні 2011 р.) видано державний акт на право власності на землю площею 2 га для ведення особистого селянського господарства на території Квітневої сільської ради Коростишівського району.

Унаслідок прийняття завідомо неправдивих розпоряджень незаконно безоплатно передано у власність громадян 4 га земель державної власності, чим заподіяно шкоду на суму 135 тис. грн.

За даним фактом Житомирським міжрайонним природоохоронним прокурором Сергієм Кокою порушено кримінальну справу за частиною 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), частиною 2 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України, що, зокрема, передбачає покарання -позбавлення волі на строк до 8 років.

Триває досудове слідство.

Андрій Козачук, слідчий Житомирської міжрайонної природоохоронної прокуратури (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі