Регіони > У Бердичеві, в дитячому садку "Ялинка" відкрився музей новорічної іграшки

У Бердичеві, в дитячому садку "Ялинка" відкрився музей новорічної іграшки


30-12-2010, 09:37.
Напередодні Нового року мешканці та гості 16-го дитячого садочка змогли поринути у приємні спогади річної давнини, коли там відкрився музей новорічної іграшки. З ініціативою, аби кожен дитсадок Бердичева мав щось подібне, виступив свого часу міський голова. Думка створити в «Ялинці» музей саме новорічної іграшки прийшла Ніні Бойко.

Вдома у завідуючої закладом був цілий ящик з новорічними прикрасами, що ними, будучи ще зовсім маленьким, наряджав ялинку її чоловік. Частина цих іграшок і стала першими експонатами музею. За невеликий проміжок часу кількість ялинкових новорічних атрибутів стрімко переросла у сотню, потім у дві, у три… На момент відкриття музей нараховував понад 500 іграшок, за рік його скарбниця збагатилася ще шістдесятьма експонатами. Так повелося, що кожен із гостей, який відвідує музей, обов’язково приносить із собою пам’ять зі свого дитинства або власноруч виготовлений витвір. Секретар Бердичівської міської ради Василь Толочко забажав, аби у 16-му садкові завжди було благодатно, сонячно і щоби спів пташиний лунав звідусіль, тож і іграшки презентував відповідні.


Із передноворічної екскурсії музеєм гості дізналися чимало цікавого. Зокрема те, що Діда Мороза таким, яким його знають нині – високого, у білій шубі, з червоним носом, посохом та мішком із подарунками –людям подарував радянський кінематограф, в уяві наших прадавніх пращурів він взагалі-то був маленьким дідуганом з довжелезною бородою й досить сварливим характером. Образ тендітної та скромної Снігуроньки – теж справа рук людей творчих – письменників та художників.

Повернутися