Регіони > На Житомирщині дворічна «мандрівниця» провела дві ночі у полі без води, їжі та… батьківської опіки

На Житомирщині дворічна «мандрівниця» провела дві ночі у полі без води, їжі та… батьківської опіки


20-09-2010, 12:03.
А все тому, що в с. Ясногороді в багатодітній сім’ї пропала дитина, якій не виповнилося ще й трьох років. Нещодавно у Романівському районі Житомирської області трапився випадок, що підняв на ноги весь райвідділ міліції та місцеву громаду. А все тому, що в с. Ясногороді в багатодітній сім’ї пропала дитина, якій не виповнилося ще й трьох років.

Батьки Наталі вирішили піти у ліс за грибами, залишивши її одну спати в будинку. Коли дівчинка прокинулася і не побачила нікого з старших, то вийшла з оселі й пішла знайомою дорогою, що вела до річки. Сусідка побачила її та гукнула старшу сестру, аби та забрала дівчинку. Потім Наталя гралася на подвір’ї. Та її «пригоди» на цьому не скінчилася. Вона знову пішла з дому. Увечері, заганяючи худобу, пастухи зустріли Наталю вже біля самої річки та привели до її оселі, але через деякий час дівчинка знову подалася у «мандри».

Повернувшись з лісу, батьки помітили, що немає Наталі і послали старшу дочку до бабусі перевірити, чи вона там. Проте дівчинка не послухалася батьків, а через деякий час, накатавшись на велосипеді, повернулась і сказала, що Наталя спить у домівці бабусі.
Наступного дня, з самого ранку, батько із сином поїхав до лікарні в Житомир, а мати, навідавшись до свекрухи і не виявивши там Наталки, зрозуміла, що старша дочка її обманула. Розгублена жінка спочатку намагалась сама шукати дитину, проте, збагнувши серйозність ситуації, попросила сусідку викликати міліцію.

Як розповів начальник Романівського райвідділу УМВС України в Житомирській області Валентин Підгаєцький, телефонне повідомлення про те, що в селі Ясногороді зникла малолітня дитина надійшло об 11.00 годині 15 вересня. Працівники міліції одразу ж зреагували на тривожну заяву і до пошуків дитини залучили весь особовий склад відділу міліції, окрім працівників чергової частини. Відпрацьовувалися околиці села, в якому проживала розшукувана, та прилегла територія, тобто ліси, поля, чагарники. За півкілометра від села бабуся знайшла м’ячик, яким гралася Наталя, трохи далі міліціонери виявили рожеве відерце дівчинки. Тож пошуки розгорталися у напрямку встановленого руху дитини. До пізньої ночі працівники міліції разом з жителями села, розбивши територію на квадрати, метр за метром прочісували прилягаючу місцевість.

Втім Валентин Олегович, коментуючи ситуацію, відзначає: «Що призвело до того, що дівчинка пішла з дому? Це безумовно, не виконання батьками своїх обов’язків. Залишити дитину, якій не має ще й трьох років саму в вечірній час і звернутися в міліцію лише наступного дня – такі дії говорять про те, що батьки не на своєму місці».

Про сім’ю та ситуацію, що склалася, голова сільради Ясногорода Анатолій Колесник відгукувався так: «Сім’я толкова, батько працює на пилорамі, мати доглядає п’ятеро дітей. Але через бездоглядність дитина вийшла у поле, втратила орієнтир і пішла невідомо куди». Батько Наталі пригадує тодішній день: «Ми хвилювалися, всю ніч не спали, жінка плакала, діти плакали за сестричкою. Все село плакало, баби старі Богу молилися і хрестилися, аби знайшлася Наталя».

Проте ймовірність того, що двохрічна Наталя залишилася в живих, була дуже примарною, оскільки вона була дуже легко одягнена і довколишня місцина теж лякала – глибокий кар’єр, річка, ліс, в якому водиться чимало диких кабанів та лисиць.

З настанням темряви та глибокої ночі пошуки довелося припинити, оскільки вони втратили свою ефективність. Проте міліціонери та односельчани не полишали надії знайти дитину. Тому, 16 вересня, близько шостої ранку сформовані пошукові групу продовжили прочісувати місцевість. Знесилену Наталку побачили на полі у траві, як з’ясувалося, вона відійшла від свого дому на відстань понад п’яти кілометрів. Дівчинка перебувала у шоковому стані, організм був переохолоджений, втім тілесних пошкоджень не мала. Коли побачила людей, почала плакати і кликати маму. Першим дівчинку помітив брат її батька Олександр, який закутав її у теплі речі, взяв на руки та поніс додому.

Материнському хвилюванню настав край. «Я жила як не в себе, ночей не спала, переживала, з людьми говорити не могла. Печально було, а як побачила – то вже хоч більш-менш розвеселилася», - розказує мати дівчинки.

Працівники міліції відразу викликали швидку допомогу та сприяли у доправленні дитини до районної лікарні. Нині стан здоров’я Наталі задовільний. Вона разом з матір’ю знаходяться під опікою романівських лікарів, які говорять, що «малеча дійсно народилася в сорочці».

Загалом же, прокоментував ситуацію т.в.о. обов’язки начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС України в Житомирській області В’ячеслав Ратинський, з початку року до органів внутрішніх справ області надійшло 120 повідомлень про зникнення дітей. На щастя, всіх їх було знайдено. Переважна більшість із них була повернута працівниками міліції до домівок упродовж доби, однак подібні історії не завжди мають щасливе закінчення. Тож міліціонери застерігають батьків, аби вони належно виконували свої обов’язки, слідкували за дітьми та не лишали їх без нагляду.

Повернутися