Регіони > На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото

На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото


4-03-2011, 12:10.
Останнім часом ми звикли чути про церкви та молитовні кімнати в військових частинах, навчальних закладах, шпиталях та навіть на бойових кораблях.
Нарешті і в Чуднівському районі з’явився військовий храм. Адже на території цього району знаходиться досить велика військова частина – А2365 (Центр зберігання, передпродажної підготовки, утилізації та реалізації озброєння та військової техніки).

В радянські часи це військове формування було секретним, його військовослужбовці працювали на підтримку ядерного щита нашої Батьківщини. Зараз настали інші часи. Україна не має ядерної зброї. Але військова частина продовжує функціонувати вже в іншому напрямку. Адже залишилась велика матеріальна база, а головне, залишились люди, яким потрібно жити та працювати.

Завдяки військовій частині в 50-х роках XX століття виникло містечко Великі Коровинці-2, яке в 1986 році отримало статус селища міського типу і свою сучасну назву Вакуленчук. Зараз в селищі проживає близько двох з половиною тисяч людей. У військовій частині працюють більше 500 чоловік.
Звичайно, в радянській час про церкву в військовому містечку не могло бути і мови. Але зараз люди почали усвідомлювати, що для повноцінного життя потрібно дбати не тільки про тіло, а й про душу. 23 березня 2001 року у Вакуленчуку була зареєстрована православна парафія на честь блаженної Ксенії Петербурзської. В даний час православна церква в містечку тулиться на другому поверсі колишнього дитячого садка, над магазином.

Настоятель парафії є також відповідальним за духовно-пастирську опіку військової частини. По запрошенню командира священик приймає участь в урочистому ритуалі прийняття Військової присяги молодими воїнами. Ця традиція була започаткована ще в 1990-х роках. Тоді в частину навідувались настоятель Воскресенської церкви села П’ятка протоієрей Ярослав Федорчук і священик з села Тютюнники Зіновій Мінькович. З 28 березня 2001 до 1 жовтня 2006 року пастирське окормління селища Вакуленчук здійснював настоятель Покровської церкви в селі Рачки протоієрей Ігор Самохвалов. При ігумені Панкратії (Вітковськом), який був настоятелем парафії блаженної Ксенії з 13 грудня 2006 до 1 серпня 2007 року, в обладнаному приміщенні почали звершуватись церковні служби. При священику Андрію Фатичу (служив до 30 липня 2010 року) архієпископом Житомирським і Новоград-Волинським Гурієм храму був наданий антимінс. В даний час пастирське окормління парафії блаженної Ксенії і військовослужбовців здійснює настоятель храму в селищі Великі Коровинці священик Юрій Пінчук.

Військовослужбовці також відчули необхідність мати на території частини хоч невелику церкву. Для цього пристосували приміщення колишньої насосної станції. Поставили купол, провели зовнішній та внутрішній ремонт. Встановили іконостас.

На офіцерському зібранні 18 березня 2010 року було вирішено клопотати перед правлячим архієреєм Житомирської єпархії про освячення храму на честь святого благовірного князя Олександра Невського – великого полководця і покровителя воїнів. А 20 березня, в день Похвали Пресвятої Богородиці, на запрошення командира полковника Олександра Миколайовича Федоренка військову частину відвідав архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Гурій, який звершив освячення накупольного хреста для церкви. В той же день хрест було встановлено на купол.

6 грудня 2010 року, в день пам’яті святого благовірного князя Олександра Невського, благочинним Чуднівського округу протоієреєм Вадимом Шапраном було звершено освячення іконостасу.

Нарешті прийшов довгоочікуваний час великого освячення храму. 2 березня цього року, в день пам’яті святого великомученика Феодора Тірона (до речі, «Тірон» перекладається з грецької мови як «молодий воїн»), в селище Вакуленчук прибув керуючий на даний час Житомирською єпархією митрополит Овруцький і Коростенський Віссаріон. Біля храму Високопреосвященнішого владику зустрічали відповідальний за духовно-пастирську опіку військовослужбовців частини А2365 священик Юрій Пінчук з хрестом та командир частини полковник Олександр Миколайович Федоренко з короваєм. Під час освячення храму митрополиту Віссаріону співслужили майже всі священики Чуднівського району та протодиякон Преображенського кафедрального собору міста Житомира Володимир Ярошевич.

Після освячення було відправлено молебень Спасителю, Пресвятій Богородиці і святому князю Олександру Невському. Співав хор Свято-Успенського архієрейського собору міста Житомира. Після проповіді Високопреосвященніший митрополит Віссаріон відзначив благословенною грамотою командира частини Олександра Миколайовича Федоренка, під безпосереднім керівництвом якого було обладнано храм.

Вийшовши з церкви, Високопреосвященніший Владика попрямував до солдат, які вишукались на плацу. Митрополит Віссаріон звернувся до них з повчальним словом, в якому згадав великих православних воїнів – захисників Вітчизни. Високопреосвященніший Владика закликав старших по службі підтримувати молодших, молодших – шанувати старших і всіх – бути вірними Православ’ю. Владика побажав командиру, військовослужбовцям та жителям містечка, щоб доріжка до храму ніколи не заростала і призвав на них Боже благословення.

Після служби Високопреосвященніший митрополит Віссаріон в храмі блаженної Ксенії провів збори з духовенством Чуднівського округу. Також Владика оглянув в містечку дерев’яну каплицю, яку побудував місцевий умілець раб Божий Олександр.

Протоієрей Вадим Шапран,
благочинний Чуднівського району, спеціально для Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото
На Житомирщині освятили ще один храм у військовій частині. Фото

Повернутися