Регіони > Антимонопольний комітет знову притягнув до відповідальності Новоград-Волинський водоканал

Антимонопольний комітет знову притягнув до відповідальності Новоград-Волинський водоканал


17-08-2011, 16:04.
Житомирське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України вдруге у цьому році оштрафувало КП Новоград-Волинської міської ради “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства” на 7 тисяч гривень за зловживання монопольним становищем.

КП Новоград-Волинської міськради “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства”, яке є монополістом на ринках централізованого водопостачання і водовідведення, укладало із населенням, бюджетними та госпрозрахунковими організаціями договори про надання послуг з постачання холодної води і водовідведення, які не відповідають «Типовому договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затвердженому постановою Кабміну від 21.07.2005 р.

Зокрема, основні розділи договорів про надання послуг з постачання холодної води і водовідведення, укладені підприємством із населенням, взагалі не містять більшості загальноприйнятих пунктів, які містить типовий договір.

Відсутність у договорах зобов’язань виконавця та інших суттєвих умов, які містить типовий договір, не дає змоги споживачам в повному обсязі використати свої права, які передбачені чинним законодавством України.

Монополіст своїми діями істотно обмежив обізнаність споживачів щодо прав та обов’язків при наданні послуг з водопостачання та водовідведення, що було б неможливим за умови існування на ринку послуг з централізованого водопостачання та водовідведення інших суб’єктів господарювання, оскільки споживачі мали б можливість вибору між декількома надавачами зазначених послуг.

Рішенням адміністративної колегії територіального відділення АКУ водопостачальника зобов’язано до 31.12.2011 р. припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції шляхом приведення договорів про надання послуг з постачання холодної води і водовідведення у відповідність до вимог чинного законодавства України.

Інтернет-видання "Житомирський Меркурій"

Повернутися