Середа, 27 жовтня 2021, 20:14 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Бердичівський мер може стати наступним політичним в'язнем?

17-08-2011, 16:22               
Увага всієї України прикута до судового процесу над лідером політичної партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Це обговорюють на сторінках газет, в інтернеті і на базарі. Суть звинувачень незрозуміла майже нікому, цікаво лише одне – посадять чи не посадять.

ЗМІ сьогодні зосередились на розповіді про одне звинувачення – укладення газових угод з Росією. Про куплені автомобілі для медицини, вакцини, та інше поки що не згадується. Хоча невідомо ще скільки «в рукавах» у так званого судді «краплених» карт і придуманих «козирів».

Найбільш «продвинуті» коментатори цього судилища в інтернеті звертають увагу, що за укладення угод може бути політична відповідальність, економічна, але аж ніяк не кримінальна. Адже, слідуючи логіці замовників процесу, будь-який економічний прорахунок будь-якого керівника, внаслідок якого виникли збитки (або недоотримані прибутки) можна вважати кримінальним.

Візьмемо, наприклад, бердичівського міського голову:

Якби в 2002-2004 роках він не виступав за заборону індивідуального опалення усіма способами, а розпочав би так, як керівники деяких сусідніх міст, закриття комунальних котелень і перехід на індивідуальне опалення, то на сьогодні загальне споживання газу містом зменшилось би на 20%, в оселях завжди було тепло і гаряча вода (значно дешевші ніж комунальні), і не було б боргу близько 30 мільйонів гривень.

Якби трохи пізніше він не прийняв рішення про будівництво фільтрувальної станції для очистки річкової води (на будівництво якої за сім останніх років витрачено майже 20 мільйонів гривень, і ще передбачається витратити не менше 10 мільйонів невідомо за скільки років), а вирішив реконструйовувати та добудовувати мережу артезіанських свердловин (можливо, з залученням приватних інвестицій), то якісна вода для бердичівлян коштувала б на порядок дешевше. Чи буде якісною вода після завершення будівництва грандіозного (по місцевим міркам) довгобуду – велике питання, адже наша Гнилоп’ять повноводнішою і менш засміченою нe стала.

Якби сьогодні вкласти 3,5 мільйона гривень у капітальний ремонт нині діючих очисних споруд збанкрутілого колись шкіроб’єднання, то проблема очистки міських стоків була б вирішена на кілька десятиліть. Але сьогодні мер прийняв рішення будувати свої, міські, комунальні очисні споруди, лише перша черга яких по кошторису сьогоднішнього дня сягає 27 мільйонів гривень. Разом з другою чергою та інфляцією ця сума легко може досягнути позначки 50 мільйонів.

Отже, якщо б знайшовся хтось (на високій посаді та з кримінальним минулим), хто має зуб на мера «найкращого міста на землі», то інкримінувати лише за перераховані прорахунки можна збиток у сотню мільйонів, а якщо ще гарно покопатись, то й на другу б вистачило. Знову ж таки, повторююсь, користуючись логікою замовників суду над Тимошенко.

В якості висновку хотілося б дати пораду мерам всіх українських міст та тисячам інших чиновників, які завтра можуть дуже просто і швидко опинитись на місці опального політика, подати свій хоча б невеличкий сигнал по «нервовим мережам» непотоплюваної української бюрократії щодо зменшення обертів мстивої інквізиції. Історія вже не раз давала приводи впевнитись, хто розкручує маховик реакції, той від нього і загине.

Олександр Доманський, РІО Бердичів


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі