Субота, 26 вересня 2020, 14:02 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині побили поляків. Чому?

17-10-2011, 12:59               
В Україні, за переписом населення 2001 р., налічувалося 144 130 поляків. Поляки з’явилися на території сучасної України ще у ХІ ст. На Житомирщині зосереджена найбільша польська спільнота - тут проживає 49 тис. поляків.

Не зважаючи на це, в Житомирській області має місце нетолерантне ставлення до людей, що мають польське коріння. Принаймні, так стверджують представники Культурно-освітнього Товариства Поляків ім. Юліуша Словацього в смт Нова Борова Володарсько-Волинського району.

З приводу інциденту, що рогорівся 1 жовтня під час проведення громадського заходу у Новій Боровій, Польське наукове товариство організувало прес-конференцію, що відбулася 17 жовтня у Житомирі.

Анна Беляк, голова Товариства Поляків, розповіла історію майже тритижневої давнини, у якій, на думку А. Беляк, мав місце поодинокий факт приниження честі і гідності за національною ознакою.

1 жовтня у Новій Боровій відбувався громадський захід з приводу відзначення п’ятої річниці від дня створення Польського наукового товариства у селещі та відкриття кабінету польської мови у Новоборівській гімназії.

На урочистості приїхали поважні гості – віце-консул Республіки Польща у Вінниці Едита Нєдьзвєдзка, почесний консул Республіки Польща у Житомирі Юрій Водерацький, представники Володар-Волинської райдержадміністрації, голови Польських товариств Житомирської області.
Після прекрасно проведеної офіційної частини на гостей свята чекав фуршет у місцевому кафе «Казка».

Наприкінці святкового застілля, коли майже усі гості розійшлися, і сталася, м’яко кажучи, неприємна подія. Як стверджує Анна Беляк, вона потерпіла від протиправних дій власниці закладу громадського харчування «Казка», жительки Нової Борової Людмили Єрмак у компанії з Ларисою Шемет, теж новоборівчанкою. Л. Єрмак та Л. Шемет почали сипати нецензурщину на адресу Анни Беляк та Жанни Беляк, її заступника. Лайка переросла у жорстоку бійку. В її розпалі дісталося ще й Вірі Беляк, 65-річній матері Анни, яка заступилася за доньку.

Словесні образи хуліганок, кажуть побиті, стосувалися їх польського походження та роботи у руслі розвитку польської культури.
За словами потерпілих, фінал інциденту був кривавим – довелося викликати «швидку», адже постраждалих «нагородили» струсом головного мозку та позбавили кількох зубів.

З приводу сумного закінчення свята потерпілі звернулися до Володар-Волинського РВ міліції, однак там на їх заяву не відреагували – 10 жовтня жертви бійки отримали відмову щодо порушення кримінальної справи.

Подія, що сталася 1 жовтня у Новій Боровій, має всі ознаки звичайної побутової сварки на міжособистісному рівні. Однак, як стверджують потерпілі та адвокат Валентина Богданович, жодних особистих причин для конфлікту не було.

Відповідно до висновку лікарів, каже адвокат, побиті жінки були абсолютно тверезими.

Анна Беляк переконана, що власниця «Казки» Людмила Єрмак, «неказковий» фінал свята спланувала завчасно, адже за дві доби до урочистостей, не зважаючи, що обіцяла, відмовилася надавати кухарів для приготування святкого столу.

Постраждалі кажуть, що не хотіли «роздмухувати» цього інциденту, чекали, що жінки, які люблять розмахувати кулаками, вибачаться. Але цього не сталося.

Анна Беляк приїхала шукати правди у Житомир. Щоб почути громадську оцінку тому, що сталося, скликала прес-конференцію. Однак не отримала там бажаної підтримки: історія заплутанна і подана односторонньо. У кожного своя правда, тому для об’єктивного вирішення проблеми необхідно почути й іншу сторону, яка, ніби, є винною.

Інцидент у Новій Боровій – міжетнічний конфлікт чи звичайна побутова сварка? Питання залишилось відкритим.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 5)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі