Субота, 29 лютого 2020, 03:51 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

За оформлення закордонного паспорта в Житомирі беруть потрійну плату

27-02-2012, 17:00               
Житомирська обласна громадська організація «Дозор» спільно з командою Демократичного Альянсу здійснили моніторинг процедури оформлення закордонних паспортів. В ході моніторингу виявлено ряд порушень та фактів, що містять ознаки шахрайства.

25.02.12 громадські активісти та представники засобів масової інформації відвідали представництва відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (ВГІРФО) та перевірили як здійснюється процедура оформлення документів.

Ціллю даного рейду була перевірка фактичного дотримання «Правил оформлення і видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон і проїзного документа дитини, їх тимчасового затримання та вилучення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів від 31 березня 1995 р. N 231.

За результатами перевірки було встановлено, що замість одного передбаченого постановою платежу – державного мита в сумі 170 грн., громадянам надають п’ять рахунків на оплату різноманітних послуг. Присутню працівники ВГІРФО та ДП «Інформ-Ресурси» не змогли пояснити призначення всіх платежів, натомість, на камеру зауважили, що не всі вони є обов’язковими, про що обов'язково наголошують громадянам.

Поцікавившись в громадян, що перебували в черзі, які вже мали квитанції про сплату послуг, з’ясувалось, що жодної роз’яснювальної роботи з ними не проводилось. Вручивши 5 рахунків людей одразу направляли до відділення банку.

«Запитавши, які документи потрібно подати для оформлення закордонного паспорта та які платежі сплатити, мені надали низку заяв та 5 рахунків. У наданих заявах я начебто прошу надати мені платні послуги, яких я насправді не потребую і надання яких не вимагається постановою КМУ 231, що окреслює порядок оформлення закордонного паспорта», - коментує практику свого візиту один з «ревізорів» Віктор Чупров, що особисто намагався оформити паспорт. «Лише знання нормативної бази допомогло мені відстояти свою позицію та зекономити кошти», - додає Віктор.

Як роз’яснив співорганізатор моніторингу Дмитро Ткачук: «Перелік рахунків, які надаються громадянам містить в собі, як обов’язкові так і взагалі здирницькі платежі. Зокрема:

1) Ніхто не зобов’язаний при оформленні паспорта здійснювати проплат за поліс страхування (75,00 грн.).

2) Паспорт є власністю держави, а отже громадяни не повинні оплачувати вартість бланку (150,00 грн.).

3) Кожен особисто може заповнити бланки передбачених документів, прикласти 2 фото і йому не доведеться сплачувати 87,15 за послуги ВГІРФО.

Та особливо обурює плата за «представницькі послуги» ДП «Інформ-Ресурси». Прийшовши до державного відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, людям “пропонують”, ще й заплатити 166,30 грн. за вигадані послуги іншого підприємства, що є нечуваною нахабністю.»

Після моніторингу та діалогу зі співробітниками ВГІРФО організатори провели експеримент: в присутності громадських активістів працівники ВГІРФО більше не вимагали від громадян сплати частини зайвих платежів і навіть повертали їх тим, хто встиг переплатити.

«Демократичний Альянс» та ЖОГО «Дозор» й надалі контролюватимуть дане питання і вимагають від працівників МВС навести лад у свої структурі: належним чином оформити інформаційні стенди та припинити здирництво з громадян.

Прес-служба Житомирського обласного осередку ВМГО «Демократичний Альянс»


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі