П'ятниця, 20 Тра 2022, 20:28 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

30-05-2012, 17:41               
Сьогодні, 30 травня, відбулася позачергова сесія Житомирської міськради.

Після сесії міський голова Володимир Дебой прокоментував ситуацію щодо припинення стихійної торгівлі на вулицях Хлібній-Московській.

Мер спростував чутки стосовно того, що на вказаних вулицях будуватимуться бутіки. «Це чергові спекуляції, - заявив Дебой. – Йде мова про те, щоб припинити там стихійну нелегальну торгівлю, яка відбувалась в антисанітарних умовах. Сьогодні є належна кількість вільних місць на ринках – більше 700 на 200 людей, які там працювали. 99% місць уже облаштовані торгавцями, що пішли з Хлібної. Вони орендували контейнери або чудові нові бутіки, облаштували їх і готові працювати».

Оптимістичні думки керівника міста не поділяють самі торговці, яким довелось покинути звичні місця роботи.

Своє невдоволення вони виражали сьогодні, під час сесії, біля стін міської ради.

«Дебой, ми не торгуємо тракторами, а цвяхами і носками! Не дайте нам вмерти з голоду»; «Дайте нам заробити на хліб на соціальному ринку»; «Рижук! Не зганьби посаду губернатора», - плакати з такими та подібними написами торговці розвішали біля мерії.

«Ми прийшли, щоб Дебой дозволив людям торгувати на попередніх місцях, - пояснює голова громадської організації «Житомир – наше рідне місто» Віктор Радзюк. - Два тижні тому ми були у Рижука. Він пообіцяв, що дозволить людям працювати на звичних місцях, і зачіпати їх ніхто не буде. А ще казав, що запросить Дебоя та ініціативну групу торговців в актову залу і поговорить з ними… Ми чекали-чекали… Ні з боку мера, ні з боку губернатора – жодної реакції. Вчора побачили на майдані Корольва і Рижука, і Дебоя. Підійшли до них. Звернулись до Сергія Миколайовича, мовляв, 28 травня міський голова заборонив людям торгувати на Житньому ринку. Рижук почав відбріхуватись: «Це не моє діло… Це до Дебоя… Я не буду цим займатись. Ви вже мені набридли», - та ще й нецензурно відіслав нас далеко… Підприємці хотіли звернутись до міського голови, а він зібрався і втік: поїхав у Новоград».

На сьогоднішню акцію протесту торговців ніхто з представників влади не звернув уваги, жоден чиновник не вийшов до людей, каже В. Радзюк. «Вранці я роздав усім депутатам звернення підприємців, аби вони винесли на сесію питання щодо ситуації на ринку («Просимо Вас на сесії міської ради 30/05. 2012 р. підняти питання про закріплення наших робочих місць, створення соціального ринка по вул. Хлібна, 23, з первинною профспілковою організацією», - йдеться у зверненні)», однак питання винести на сесію не вдалося, адже секретар сказала, що його слухатимуть під час наступної сесії, 21 червня».

«Підприємців не влаштовують ті місця, де влада пропонує їм торгувати, - продовжує очільник ГО «Житомир – наше рідне місто», - наприклад, по Бориса Тена, біля автостоянки. Хто туди піде? Там зовсім немає виторгу».

Віра Миколаївна «базарує» на Хлібній майже 15 років, позиції влади не розуміє: «Ми ж здавали гроші до бюджету, нас щодня обілечували…», - каже розчарована жінка. Вона переконана, що, якщо її та інших торговців «перекинуть» деінде, то і щоденні сплати (за прибирання тощо) доведеться давати у кишеню відомого житомирського бізнесмена і політика, голови правління ВАТ «Фірма «Рада» Сергія Голішевського. «Хай краще гроші йдуть в бюджет, на розвиток міста, а не в кишені різним голішевським», - каже Віра Миколаївна. Вже третій день жінка – без роботи. Коли вона та інші торговці 28 травня вийшли на роботу, їх зупинила муніципальна міліція, ще й штрафом прилякали у розмірі 340 гривень.

Протестувати до міської ради разом з бабусею Галею сьогодні прийшов 11-річний Андрійко.

«Моя бабуся торгує на ринку… Мені ще ж вчитися треба... Хочу, щоб люди кожен день працювали на своїх звичних місцях», - каже хлопчик.

«Батько Андрійка помер, - зі сльозами на очах розказує бабуся малого протестувальника, - внука треба ставити на ноги. Дайте вижити, - риторично звертається жінка до влади, - хоча б на хліб заробити…».

Натомість міський голова переконаний, що акція протесту торговців була проплачена. «Мені прикро зараз говорити, але ця програма мала фінансування, в тому числі, і з боку опозиції, - сказав журналістам В. Дебой. - Однак сама опозиція боїться показатися. Я би порекомендував їй взяти свій прапор і вийти навулицю. Деякі депутати, врахувавши, що їх народ не підтримує, тіньовим чином фінансували людей-протестувальників, аби зробити цей невеличкий бунт».

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото

Торговці з Хлібної розповідають, що Дебой від них втік, а Рижук – відіслав. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі