Четвер, 1 жовтня 2020, 00:09 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Житомирські студенти протестують

8-10-2010, 17:35               
Наприкінці робочого тижня у Житомирі можна було спостерігати певні студентські хвилювання. Близько десятої ранку, біля центрального корпусу Державного університету ім. І. Франка зібралась група студентів увішана плакатами - "Студенти проти", "Ні корупції в законі", "Студенти не джерело поповнення казни". Таким чином студенти протестували проти постанови Кабінету Міністрів № 796 від 27.08.10 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися навчальними закладами, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».
Які саме послуги стають платними студенти достеменно не знають, але їх налякав прецедент, який мав місце в Автономній республіці Крим. Скориставшись постановою Кабміну Таврійський університет виставив розцінки: прогул лекції - 147 гривень, відпрацювання лабораторної - близько 60 грн., перездача лекції у професора - 900 гривень.
Не чекаючи поки житомирські професори зрозуміють свій зиск, студентство збунтувалось. За словами протестуючих, вони розцінюють постанову, як поштовх до розвитку корупції у вищих навчальних закладах. Крім того, студенти проти того аби за їх рахунок університети латали дірки у своїх бюджетах та освітньому бюджеті країни.
"Ми не хочемо платити за пропущені лекції, за перескладання заліків та іспитів, наші батьки і так платять за навчання - говорить Ірина, студентка факультету філології та журналістики ЖДУ ім. І. Франка. - Ми будемо протестувати поки влада не зважить на нашу думку".
Тривалий час студенти виголошували: "Сауха народу", вимагаючи щоб до них вийшов ректор університету. Але замість вищого керівництва до мітингуючих спустилось декілька викладачів, які запропонували студентам розійтись по аудиторіям.
Нам вдалось отримати офіційний коментар керівництва університету. Офіційний коментар надав проректор з навчально-методичної і виховної роботи Дмитро Вискушенко.
- Дмитро Андрійович сьогодні перед вікнами університету спостерігались певні студентські хвилювання, прокоментуйте будь-ласка відношення керівництва навчального закладу до цих подій.
- Ну, по-перше, я б не назвав це студентськими хвилюваннями, скоріше це якесь непорозуміння. Студенти, які були на демонстрації, навіть не знали, чи то постанова Кабміну, чи Верховної Ради. І коли я запитав, чи хтось з них цю постанову читав, ніхто не дав конкретної відповіді проти чого саме вони протестують.
- Мабуть ви чули про прайс-лист Таврійського університету. Чи не буде у вашому навчальному закладі впроваджено щось подібне?
- Я не можу коментувати, що десь там впровадив якийсь інший навчальний заклад. Я можу сказати тільки за наш навчальний заклад: у нас нічого подібного поки що не впроваджено. Є постанова Кабінету Міністрів, ми уважно вивчаємо перспективу розширення наших можливостей. Але ніяких рішень поки що не прийнято, вони не стоять на порядку денному, і наскільки мені відомо, не плануються.
На цьому наша коротка, але продуктивна розмова закінчилась. На останнє питання, де в цей час перебував Петро Саух і чому не вийшов до студентів Дмитро Вискушенко відповіді не мав.
Як би там не було, а в суботу о 1 годині дня студенти збираються біля кінотеатру "Жовтень", аби відстоювати свої інтереси.
P.S. При перегляді постанови Кабінету Міністрів, я в не знайшла нічого, щоб вказувало на плату за прогули та перездачі. В пункті 8, згадується платне відпрацювання лабораторної роботи, пропущеної без поважної причини. Все інше стосується занять та послуг, не передбачених навчальним процесом.


теги: протест, Кабмін

 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі