П'ятниця, 20 Тра 2022, 21:28 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Депутати прийняли рішення про ліквідацію КП "Готельне господарство "Житомир"

26-06-2012, 16:10               
26 червня рішенням сесії Житомирської міськради ліквідовано КП «Готельне господарство "Житомир"». Причина такого вимушеного кроку – необхідність збереження майна у комунальній власності міста. Адже готель «Житомир» стояв на грані банкрутства і під загрозою вилучення майна за кредиторську заборгованість.

Про фінансовий стан готелю доповіла під час сесії перший заступник міського голови Галина Семенець.

Станом на сьогодні КП «Житомир» є збитковим, має близько 1 млн. грн. кредиторської заборгованості, за даними перевірок КРУ та податкової на 427 тис. грн. – непродуктивних і зайвих витрат, на 288 тис.грн. – фінансових порушень, повністю відсутня калькуляція витрат, тобто діють необґрунтовані тарифи.

Збитковість підприємства. Якщо готель «Житомир» у 2008 р. мав збиток у 42 тис. грн., у 2009 р. – 19 тис.грн, то у 2010 р. збільшився у рази і сягнув 240 тис.грн. У 2011 р. готель отримав прибуток 26 тис. грн., однак за перший кравтал 2012 року збитки сягнули 22 тис. грн.

«Аналіз фінансово-господарської діяльності свідчить про те, що майно територіальної громади міста використовувалося неефективно і потребує суттєвих змін саме у менеджменті», – розповіла Галина Семенець. Як виявилося, усі види послуг, які надаються підприємством, є збитковими, навіть ті, що по своїй суті збитковими бути не можуть – хімчистка, перукарня, громадське харчування.

У результаті роботи комісії з інвентаризації виявлено, що середньоденна виручка підприємства сягає близько 50 тис. грн. в день. Тоді як за даними первинного бухгалтерського обліку середньоденна виручка становить 6-10 тис. грн. у день. Що це: збіг обставин чи свідоме заниження доходів підприємства та ухилення від правильного ведення первинного бухгалтерського обліку? Адже коли підприємство працює з перевірками, то має дохід у 5 разів більший, ніж зазвичай.

427 тис. грн. – саме на таку суму коштів здійснено підприємством зайвих витрат. Це стало відомим у результаті перевірок готелю КРУ та державною податковою інспекцією. Недоотримані доходи від стоянок, виплата директору компенсації за користування власним автомобілем (118 тис.грн.!), оплата відрядження директора до м. Вашингтон (США) – чи може собі дозволити збиткове підприємство такі витрати?

Також за період 2006-2011 рр. КРУ виявлено фінансових порушень підприємством на суму 288 тис. грн.

Як повідомила Галина Семенець, готельне господарство «Житомир» і до сьогодні не має калькуляції витрат, тобто, затверджених виконавчим комітетом міської ради тарифів на послуги, які надаються підприємством. Не зважаючи на неодноразове звернення департаменту бюджету та фінансів міської ради, рішення виконавчого комітету щодо необхідності обґрунтування та затвердження тарифів у готелі, керівництвом підприємства цієї процедури не проведено. Тому сьогодні у калькуляції витрат закладено лише 30-40% рентабельності.

«Такий фінансовий стан підприємства свідчить про те, що його фактично доведено до банкрутства. В даному випадку необхідно приймати радикальні заходи, аби врятувати комунальне майно та вивести підприємство з тієї ситуації, до якої воно потрапило», – підсумувала Галина Семенець.

Із такою позицією повністю згодний і керівник Державної податкової інспекції у м. Житомирі Володимир Гірук. Він наголосив, що підприємство сьогодні втягнене у схему, за якою борги накопичувалися для того, аби потім за них забрати комунальне майно, за аналогією із КП «Житомирбудзамовник». «Давайте ми допоможемо цю схему зупинити і навести порядок у місті», – закликав депутатів Володимир Гірук.

Міський голова Володимир Дебой запевнив, що працівники готелю не втратять свої робочі місця, а просто будуть переведені в інше комунальне підприємство. Також у процесі ліквідації буде виявлено, скільки насправді людей працювало в готелі. Адже сьогодні кількість штатних працівників одна, а реально працюючих менше. Тобто, більше числиться по штату, ніж реально є.

Таким чином, за підтримки депутатів міської ради припинено безконтрольну діяльність у готельному господарстві «Житомир».


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі