П'ятниця, 20 Тра 2022, 20:55 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

10-07-2012, 13:18               
Резонансний мовний законопроект, прийнятий нещодавно, 9 липня зібрав невдоволених представників науки, культури та мистецтва, політичних і громадських діячів біля стін Житомирської облдержадміністрації.

Мітинг організував осередок Комітету захисту української мови.

За міліцейськими даними, захищати рідну мову на майдан Корольова прийшло близько трьох сотень людей.

«Захистимо мову! Захистимо Україну!», «Україні одна державна мова», «Захистимо мову батьків! Відстоїмо національну гідність» - плакати з такими написами тримали мітингувальники.

Провів зібрання професор, директор Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Мойсієнко.
Мітинг розпочавя виконанням державного гімну України.

«Коли мову поневоленого народу забороняє імперський уряд, цьому, мабуть, можна, знайти якесь розумне пояснення, - каже В. Мойсієнко, - а як можна пояснити прийняття закону про свідоме обмеження державної української мови державним українським парламентом. Уявляєте, ми зібралися, аби захистити українську мову від української Верховної Ради», - дивується науковець.

Доктор філософських наук, професор Олена Поліщук, виступаючи перед присутніми, зазначила, що, за результатами соціологічного опитування, «проблема мови хвилює українців, як позаторішній сніг». У рейтингу проблем, що болять нашим співвітчизникам, мовне питання стоїть на 31 місці. Адже найбільше українців турбують соціальні негаразди.

Виступ однодумців продовжив росіянин, культурний діяч Республіки Польща, доктор філологічних наук, професор Володимир Єршов. «Дорогі житомиряни, віками наша область була поліетнічним і полікультурним регіоном, - зазначив В. Єршов. – Тут століттями жили українці, євреї, поляки, росіяни, чехи, німці… Хіба у нас були мовні проблеми», - риторично запитує мовознавець.

До науковців приєдналися представники мистецтва (художник Василь Фещенко) та релігії (настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Богдан).

Перед мітингувальниками виступили і політики.

«Українці, як свідчить історія, дуже толерантний народ, - зазначив голова Житомирської обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода», правозахисник Сидір Кізін, - поки нам не наплюють в борщ, ми терпимо усі знущання. Але сьогодні вони це зробили, вони перейшли рубікон. Сьогодні ця купка бандитів при владі оголосила війну українському народу. Вони наступили на усі можливі соціальні права і взялися за душу українського народу», - каже С. Кізін.

Мовному питанню передувала низка взаємопов’язаних подій, зазначив голова Житомирської територіальної організації Політичної Партії «Фронт Змін», депутат Житомирської обласної ради Геннадій Зубко: «Ми дали російському флоту поставити ногу на нашу кримську землю, потім на Сході почали закривати українські школи, далі слідувало переписування підручників з історії України. Остання крапка – закон про мову, що був прийнятий злочинним шляхом», - наголосив Зубко.

Він закликав ради усіх рівнів скликати позачергову сесію, аби розглянути на ній одне-єдине питання – звернення до президента з вимогою ветувати скандальний законопроект і накласти мораторій на мовне питання на наступні п’ять років.
Законопроект Колісніченка-Ківалова - крок до винищення України, переконана мітингувальниця Любов, студентка-другокурсниця Київського педагогічного університету.

«Ми проводили опитування щодо мовного питання, - розповідає студентка , - 50% респондентів вважає, що нас чекає громадянська війна».

Проблема мови зачепила за живе Надію Василівну, вчителя української мови та літератури з 35-річним стажем. «Якщо такі мітинги, як сьогодні, не допоможуть врятувати мову, я готова йти далі», - каже педагог.

Наприкінці заходу Віктор Мойсієнко оголосив резолюцію мітингу, в якій було повідомлено про створення Всеукраїнського комітету захисту української мови.

«Необхідність його створення викликана тим, що ні центральна, ні місцева влада жодним чином не реагує на тривалі багаточисельні звернення громадян до представників влади всіх рівнів з вимогами забезпечити гарантії функціонування української мови, як єдиної державної. Ситуація в країні така, що державну мову вимушена захищати громада, люди», - йдеться в тексті резолюції.

Мітинг закінчився спільною молитвою «Боже великий єдиний…».

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі