Вівторок, 29 вересня 2020, 03:11 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Соцстрах: Апеляційний суд Житомирської області залишив Дегліса "у кріслі". ДОКУМЕНТ

10-12-2010, 12:37               
9 грудня Апеляційний суд Житомирської області залишив у силі рішення Богунського районного суду м. Житомира від 27 жовтня 2010 року, яким на посаді директора Житомирської дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування Миколу Дегліса було поновлено на роботі.

Редакції «Житомирського Меркурія» вдалося отримати документ – ухвалу зазначеного апеляційного суду, що фактично підтверджує повноваження Миколи Дегліса. Його опонент, яким цього разу виявилась ні юридична, ні фізична особа, а… Правління Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування, подав апеляційну скаргу на вищевказане рішення Богунського суду.

Апеляційний суд закрив провадження по скарзі Правління Фонду, мотивуючи це тим, "що апеляційну скаргу подано особою, яка не має права апеляційного оскарження".

О. КОНАШЕВИЧ, Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Нижче подаємо оригінал тексту судової ухвали:


УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
Іменем України


9 грудня 2010 року колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Житомирської області

в складі: головуючого - судді Забродського М.І.
суддів: Миніч Т.М, Трояновської Г.С.
при секретарі судового засідання Григорович А.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі апеляційну скаргу Правління Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 27 жовтня 2010 року, у цивільній справі за позовом Дегліса Миколи Васильовича до Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, третя особа - виконавча дирекція Житомирського відділення Фонду соціального страхування про визнання незаконним наказу про звільнення з посади, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди

ВСТАНОВИЛА:


У квітні 2010 року позивач звернувся до суду з позовом до Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування про визнання незаконним наказу від 26 березня 2010 року № 107-к, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди у розмірі 50 тис. грн.

Зазначав, що працював директором виконавчої дирекції Житомирського відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а наказом №107-к від 26 березня 2010 року був звільнений з роботи на підставі п.1 ст. 41 КЗпП України.

Посилаючись на незаконність звільнення просив поновити його на роботі, стягнути 30229,87 грн. середнього заробітку та 50 тис. грн. на відшкодування моральної шкоди.

Рішенням Богунського районного суду м. Житомира від 27 жовтня 2010 року позовні вимоги -задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано наказ виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 26 березня 2010 року № 107-к про звільнення Дегліса Миколи Васильовича з посади директора виконавчої дирекції Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та поновлено його з 26 березня 2010 року на цій посаді.

Стягнуто з Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на користь позивача 19558.00 грн. середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відмовлено у задоволенні позову про відшкодування моральної шкоди.

В апеляційній скарзі Правління Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове, яким відмовити у задоволенні позову.

Вважає, що судом було порушено норми матеріального та процесуального права. Зокрема, суд безпідставно не взяв до уваги акт, складений працівниками виконавчої дирекції, що Деглісу М.В. було вручено наказ про його звільнення 26 березня 2010 рощу і від його отримання він відмовився. При цьому він не знаходився на лікарняному, оскільки приступив у цей день до виконання своїх обов'язків видавши відповідний наказ. Лише при ознайомленні його з наказом йому стало зле.

Обраховуючи середній заробіток суд не правильно тлумачив поняття середній заробіток та посадовий оклад, які не є тотожніми. Тому і середній заробіток було обраховано неправильно.

Судом не з'ясовано чи діяв відповідач при звільненні позивача з роботи в межах свої повноважень, чи мав він підстави вважати допущені Деглісом М.В. порушення трудової дисципліни - грубим.

В судовому засіданні апеляційної інстанції представник позивача Ганько С.М. заявила клопотання та просила не розглядати апеляційну скаргу Правління Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, оскільки Правління не є юридичною особою, а довіреність представників апелянта скріплена печаткою юридичної особи, а саме Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Представники Правління Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування заперечили проти заявленого клопотання, хоча визнали, що Правління не є юридичною особою. Вважали, що коли апеляційна скарга прийнята до апеляційного провадження вона має бути розглянута.

Клопотання підлягає до задоволення.

Статтею 28 ЦПК України передбачено, що здатність мати цивільні процесуальні права та обов'язки сторони, третьої особи, заявника, заінтересованої особи (цивільна процесуальна правоздатність) мають усі фізичні та юридичні особи.

Як убачається з матеріалів справи та встановлено колегією суддів Правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в Житомирські області не є юридичною особою, тобто не має процесуальної правоздатності. Крім того статтями 11-12 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" відсутня спеціальна норма, яка надає право Правлінню участі у процесі в якості органу без створення юридичної особи.

Відповідно до п.8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24 жовтня 2008 року №12 „Про судову практику розгляд цивільних справ в апеляційному порядку", якщо після прийняття апеляційної скарги до розгляду буде встановлено, що апеляційну скаргу подано особою, яка не має права апеляційного оскарження, суд постановляє ухвалу про закриття апеляційного провадження у справі за такою скаргою.

За таких обставин апеляційне провадження слід закрити.

Керуючись ст.ст. 303, 304, 307, 313-314, 315 ЦПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:


Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Правління Житомирського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на рішення Богунського районного суду м. Житомира від 27 жовтня 2010 року, у цивільній справі за позовом Дегліса Миколи Васильовича до Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, третя особа - виконавча дирекція Житомирського відділення Фонду соціального страхування про визнанню незаконним наказу про звільнення з посади, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди.

Ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий /підпис/ Судді: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду
Житомирської області М.І.Забродський

Соцстрах: Апеляційний суд Житомирської області залишив Дегліса "у кріслі". ДОКУМЕНТ
Соцстрах: Апеляційний суд Житомирської області залишив Дегліса "у кріслі". ДОКУМЕНТ
Соцстрах: Апеляційний суд Житомирської області залишив Дегліса "у кріслі". ДОКУМЕНТ


 (голосів: 9)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі