Скандали > У цьому році в Україні спостерігається найбільший занепад демократії

У цьому році в Україні спостерігається найбільший занепад демократії


30-12-2010, 16:54.
У рейтингу демократії країн світу Democracy Index 2010 Україна зайняла 67 місце що у порівнянні з 2008 роком нижче на 14 пунктів. Тоді наша країна посіла 53 місце.

За рейтингом Україна посідає сьоме місце серед країн світу, в яких спостерігається найбільший занепад демократії, – після Мадагаскару, Фіджі, Ірану, Ефіопії, Єгипту та Гамбії.

У цьому році Україна втратила неформальний статус «кращого серед гірших» на пострадянському просторі, пропустивши вперед Молдову.

Найбільше погіршились показники України у категоріях «функціонування уряду», «виборчий процес і плюралізм», «політична культура» та «участь у політичному процесі».

Зокрема, за показником «ефективність функціонування уряду» Україна у своїй групі країн знаходиться на рівні Гани, Домініканської Республіки, Філіппін та Перу і поступається таким країнам, як Лесото, Малі, Намібія, Папуа-Нова Гвінея, Монголія, Сурінам, Ямайка та іншим.

На думку дослідників, ефективніше, ніж український уряд, діяли навіть уряди країн, що входять до «нижчої» категорії «гібридних режимів», зокрема, Гондурас, Бангладеш, Камбоджа, Замбія і Малаві.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися