Скандали > У рейтингу найбільш питущих країн світу Україна та Росія йдуть поруч

У рейтингу найбільш питущих країн світу Україна та Росія йдуть поруч


18-02-2011, 15:03.
Лідирує в списку найбільш питущих країн Молдова, друге і третє місця дісталися Чехії та Угорщині. Росія випередила Україну на одну позицію. Громадяни Молдови випивають більше алкогольних напоїв, ніж жителі інших країн, йдеться в опублікованій доповіді Всесвітньої організації охорони здоров‘я (ВООЗ).

Житель цієї країни на півдні-сході Європи випиває в середньому 18,22 літра алкогольної продукції на рік, що становить майже в три рази більше ніж середній глобальний показник — 6,1 літра алкоголю, які людина вживає щорічно.

У рейтингу «найбільш питущих» також фігурує Чехія з показником 16,45 літра алкоголю на людину в рік, Угорщина — 16,27 літра, Росія — 15,76 літра, України — 15,6 літра, Естонія — 15,57 літра, Андорра — 15,48 літра, Румунія — 15,3 літра, Словенія — 15,19 літра, Білорусь — 15,13 літра, Великобританія — 13,37 літра.

ВООЗ зазначає, що в бюджеті Молдови, так само як і в Ізраїлі, Хорватії і в Україні, закладена спеціальна стаття з лікування від алкоголізму. Разом з тим, 126 країн формально проводять програми лікування від зловживання алкоголем.

У світовому масштабі організація зареєструвала 6,2% смертей від алкоголю серед чоловічого населення проти 1,1% серед жіночого. При цьому, за даними ВООЗ, кожна п’ята людина в Росії та в країнах СНД помирає від вживання алкоголю.

Усього у світі близько 320 тисяч осіб у віці від 15 до 29 років гинуть від вживання алкоголю, що становить 9% від числа всіх смертей в цій віковій категорії, йдеться в опублікованому організацією доповіді щодо глобальної проблеми вживання людиною алкогольних напоїв.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»Повернутися