Скандали > Бути чи не бути в Україні на День Перемоги червоним прапорам?

Бути чи не бути в Україні на День Перемоги червоним прапорам?


6-05-2011, 10:06.
Як повідомила прес-служба Житомирської обласної організації ВО "Свобода",за її позовом у судовому порядку встановлено відсутність зобов’язального характеру рішення про вивішування червоних прапорів.

Житомирський окружний адміністративний суд за наслідками розгляду позову Житомирської обласної організації ВО «Свобода» встановив, що рішення Житомирської обласної ради № 152 від 17.03.2011 р. про вивішування червоних прапорів 9 травня на адмінбудинках, установах медицини, освіти і культури та ін. носить рекомендаційний характер. Тобто приписи рішення облради не є обов’язковими, про що суд виніс відповідну ухвалу.
Враховуючи наведене, вказане рішення облради не є правовою підставою для вивішування червоних прапорів.

«Тому я хочу закликати не піддаватися на провокації про наявність якогось там рішення, яке нібито зобов’язує 9 травня вивішувати червоні прапори. Відтак у ці дні слід вшановувати пам'ять загиблих у Другій світовій війні, а не червоні ганчірки. Нагадаю, що під цими ганчірками відбувалися спільні військові паради фашистів і сталіністів у 1939 р.», - зауважив голова обласної організації ВО «Свобода» Сидір Кізін.

Також на день Перемоги не буде червоних прапорів на держустановах Чернівецької області - будуть встановлені лише державні прапори України.
Про це на апаратній нараді заявив губернатор Чернівецької області Михайло Папієв.

"На День Перемоги на державних установах області будуть встановлені державні прапори", - підкреслив Папієв. "В Україні є державна символіка, і вона має використовуватися під час святкувань. Думаю, такі підходи мають бути і в органах самоврядування Буковини", - додав він.

Водночас Папієв наголосив на необхідності приділити особливу увагу ветеранам, відвідати сім’ї учасників війни, привітати їх зі святом.

Також про намір не вивішувати червоні прапори заявив голова облради Івано-Франківщини Олександр Сич.

Він наголосив, що намагання 9 травня вивісити червоні прапори на території Прикарпаття буде провокацією проти стабільності і спокою у регіоні.
За його словами, якщо президент підпише закон про вивішування поряд із державним прапором червоного прапора Перемоги, то кожен громадянин має право його не виконувати, оскільки він є "антиконституційним", бо порушує статті 20 і 65 Конституції України.

Голова облради звернувся до правоохоронців і посадових осіб із нагадуванням, що Конституція "вища за закони", тому її треба виконувати.

Подібна ситуація і на Львівщині.

Але, не зважаючи на це, спікер Верховної Ради Володимир Литвин підписав закон, яким під час святкування перемоги крім жовто-блакитного прапора має вивішуватись червоний прапор Перемоги.

Так на сайті Верховної Ради зазначається, що в четвер закон був підписаний головою Верховної ради. Також зазначається, що закон був направлений до президента.

Раніше президент Віктор Янукович заявляв, що підпише зміни до закону про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-45 років" (щодо порядку офіційного використання копій прапора Перемоги) одразу, як його отримає.

Між тим вчора під час урочистостей, присвячених до дня Перемоги, на сцені вже стояв червоний прапор із серпом та молотом.

Як відомо, за цей закон проголосували 260 карток депутатів.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися