Скандали > У Житомирі пройшла театралізована акція протесту проти "законопроекту Табачника"

У Житомирі пройшла театралізована акція протесту проти "законопроекту Табачника"


25-05-2011, 18:10.
25 травня о 14.00 в Житомирі в рамках загальної всеукраїнської кампанії проти деградації освіти відбулася студентська акція протесту проти проекту нового Закону "Про вищу освіту" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Аналогічні акції пройшли 20 містах України.

Головною вимогою акції було недопущення реєстрації у парламенті проекту нового Закону "Про вищу освіту" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту ("законопроекту Табачника") у сьогоднішній його редакції, внесення до нього запропонованих студентами правок.

Спочатку, о 14.00 під Житомирською ОДА, відбулося театралізоване дійство, що в гумористичному форматі висвітлювало небезпеки нового міністерського проекту. Далі відбувся власне мітинг, де з критикою проекту виступили студенти ЖДТУ, Житомирського національного агроекологічного університету, ЖДУ ім. І.Франка, активісти молодіжних, студентських рухів.

Протестуючі вимагали в імперативній формі прописати положення про неможливість підвищення плати протягом всього періоду навчання; скасувати “триступеневу систему вступу” як таку, що сприяє корупції на етапі вступу; забезпечити вищі навчальні заклади реальною автономією. Лунали і інші вимоги.

На завершення акції організатори оголосили пакет своїх вимог і пропозицій до проекту Закону, і попросили чиновників Житомирської облдержадміністрації передати їх на адресу МОНМСу.

Як стало відомо, сьогодні одіозний міністр науки і освіти, молоді та спорту України Дмитро Табачник, відповідаючи на питання журналістів, заявив, що студентські акції протесту проти ухвалення закону про вищу освіту провокують іноземні фонди.

"Провокує той, хто платить гроші - іноземні фонди", - зазначив він.

Інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися