Скандали > У Житомирі сесія міськради пройшла зі скандалом з приводу Ботсаду. Фото

У Житомирі сесія міськради пройшла зі скандалом з приводу Ботсаду. Фото


7-10-2011, 15:51.
7 жовтня відбулася чергова сесія Житомирської міськради. Під час її проведення біля стін мерії зібралося близько 150 житомирян, що протестували проти передачі частини Ботанічного саду у власність міста.

Засідання міськради перервали непрохані гості - з десяток протестантів, які пройшли до сесійної зали. Міський голова Житомира Володимир Дебой був змушений оголосити десятихвилинну перерву, що затягнулася майже на півгодини. Обурені пікетувальники, обступивши мера, вимагали пояснень з приводу скандального продажу частини Ботсаду і буквально благали Володимира Михайловича не будувати там гіпермаркет.

«Сад, про який ви зараз говорите, посаджений в 60-му році. Він хворіє грибковими захворюваннями, - пояснив В. Дебой. – Коли його садили наші батьки, це була окраїна Житомира, де проїжджав один автомобіль. Сьогодні там їздить безліч машин. Тому фрукти насичуються свинцем – їх не можна їсти не лише дітям, а й дорослим. Я згоден, що ця територія має використовуватися раціонально. Але як?» - задається питанням мер.

Житомиряни, яким не байдужа доля яблуневого саду, запропонували керівнику міста зробити там паркову зону.

Однак, як пояснив Володимир Дебой, паркові там не бувати – Житомир не має таких фінансових можливостей.

І взагалі, всім догодити не можливо. «Навіть, якщо хтось у місті хоче поставити маленький «ларьок», то він заважає комусь там собачку вигулювати. Хтось хоче посадити дерево, але таким чином закриває вікна сусіду. Люди начебто хочуть змін на краще, але не хочуть нічого для цього робити. Але ж економіка повинна розвиватися…», - сказав мер.

Відповідь очільника міста ініціативну групу не заспокоїла. Валентина Іванівна, одна з активісток, яка часто гуляє садом зі своїм онуком, пообіцяла, що захищатиме Ботсад до кінця, якщо треба, голодуватиме на знак протесту.

Ще до початку засідання сесії свою позицію з приводу фруктового саду висловила секретар міськради Наталія Леонченко. Вона запевнила, що ніхто не збирається продавати Ботанічний сад, а «ділянка, що знаходиться по Корольова, 39, жодного стосунку до нього не має.

Стосовно того, що там буде побудовано, питання відкрите, адже до аукціону ще далеко. Однозначним є те, що дерева зріжуть, бо вони віджили своє, не плодоносять і хворіють. Інші, молоді, дерева там садити не можна. Якщо буде прийнято рішення міської ради, ця ділянка буде продаватися на аукціоні».

Сьогодні захисникам фруктовго саду таки вдалося отримати маленьку перемогу, вигравши трохи часу, – питання щодо передачі землі Ботанічного саду відклали до подальшого розгляду під час наступної сесії міськради.

У Житомирі сесія міськради пройшла зі скандалом з приводу Ботсаду. Фото

У Житомирі сесія міськради пройшла зі скандалом з приводу Ботсаду. Фото

У Житомирі сесія міськради пройшла зі скандалом з приводу Ботсаду. Фото

У Житомирі сесія міськради пройшла зі скандалом з приводу Ботсаду. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися