Скандали > На Житомирщині побили поляків. Чому?

На Житомирщині побили поляків. Чому?


17-10-2011, 12:59.
В Україні, за переписом населення 2001 р., налічувалося 144 130 поляків. Поляки з’явилися на території сучасної України ще у ХІ ст. На Житомирщині зосереджена найбільша польська спільнота - тут проживає 49 тис. поляків.

Не зважаючи на це, в Житомирській області має місце нетолерантне ставлення до людей, що мають польське коріння. Принаймні, так стверджують представники Культурно-освітнього Товариства Поляків ім. Юліуша Словацього в смт Нова Борова Володарсько-Волинського району.

З приводу інциденту, що рогорівся 1 жовтня під час проведення громадського заходу у Новій Боровій, Польське наукове товариство організувало прес-конференцію, що відбулася 17 жовтня у Житомирі.

Анна Беляк, голова Товариства Поляків, розповіла історію майже тритижневої давнини, у якій, на думку А. Беляк, мав місце поодинокий факт приниження честі і гідності за національною ознакою.

1 жовтня у Новій Боровій відбувався громадський захід з приводу відзначення п’ятої річниці від дня створення Польського наукового товариства у селещі та відкриття кабінету польської мови у Новоборівській гімназії.

На урочистості приїхали поважні гості – віце-консул Республіки Польща у Вінниці Едита Нєдьзвєдзка, почесний консул Республіки Польща у Житомирі Юрій Водерацький, представники Володар-Волинської райдержадміністрації, голови Польських товариств Житомирської області.
Після прекрасно проведеної офіційної частини на гостей свята чекав фуршет у місцевому кафе «Казка».

Наприкінці святкового застілля, коли майже усі гості розійшлися, і сталася, м’яко кажучи, неприємна подія. Як стверджує Анна Беляк, вона потерпіла від протиправних дій власниці закладу громадського харчування «Казка», жительки Нової Борової Людмили Єрмак у компанії з Ларисою Шемет, теж новоборівчанкою. Л. Єрмак та Л. Шемет почали сипати нецензурщину на адресу Анни Беляк та Жанни Беляк, її заступника. Лайка переросла у жорстоку бійку. В її розпалі дісталося ще й Вірі Беляк, 65-річній матері Анни, яка заступилася за доньку.

Словесні образи хуліганок, кажуть побиті, стосувалися їх польського походження та роботи у руслі розвитку польської культури.
За словами потерпілих, фінал інциденту був кривавим – довелося викликати «швидку», адже постраждалих «нагородили» струсом головного мозку та позбавили кількох зубів.

З приводу сумного закінчення свята потерпілі звернулися до Володар-Волинського РВ міліції, однак там на їх заяву не відреагували – 10 жовтня жертви бійки отримали відмову щодо порушення кримінальної справи.

Подія, що сталася 1 жовтня у Новій Боровій, має всі ознаки звичайної побутової сварки на міжособистісному рівні. Однак, як стверджують потерпілі та адвокат Валентина Богданович, жодних особистих причин для конфлікту не було.

Відповідно до висновку лікарів, каже адвокат, побиті жінки були абсолютно тверезими.

Анна Беляк переконана, що власниця «Казки» Людмила Єрмак, «неказковий» фінал свята спланувала завчасно, адже за дві доби до урочистостей, не зважаючи, що обіцяла, відмовилася надавати кухарів для приготування святкого столу.

Постраждалі кажуть, що не хотіли «роздмухувати» цього інциденту, чекали, що жінки, які люблять розмахувати кулаками, вибачаться. Але цього не сталося.

Анна Беляк приїхала шукати правди у Житомир. Щоб почути громадську оцінку тому, що сталося, скликала прес-конференцію. Однак не отримала там бажаної підтримки: історія заплутанна і подана односторонньо. У кожного своя правда, тому для об’єктивного вирішення проблеми необхідно почути й іншу сторону, яка, ніби, є винною.

Інцидент у Новій Боровій – міжетнічний конфлікт чи звичайна побутова сварка? Питання залишилось відкритим.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися