Скандали > Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото


10-07-2012, 13:18.
Резонансний мовний законопроект, прийнятий нещодавно, 9 липня зібрав невдоволених представників науки, культури та мистецтва, політичних і громадських діячів біля стін Житомирської облдержадміністрації.

Мітинг організував осередок Комітету захисту української мови.

За міліцейськими даними, захищати рідну мову на майдан Корольова прийшло близько трьох сотень людей.

«Захистимо мову! Захистимо Україну!», «Україні одна державна мова», «Захистимо мову батьків! Відстоїмо національну гідність» - плакати з такими написами тримали мітингувальники.

Провів зібрання професор, директор Інституту філології та журналістики Житомирського державного університету імені Івана Франка Віктор Мойсієнко.
Мітинг розпочавя виконанням державного гімну України.

«Коли мову поневоленого народу забороняє імперський уряд, цьому, мабуть, можна, знайти якесь розумне пояснення, - каже В. Мойсієнко, - а як можна пояснити прийняття закону про свідоме обмеження державної української мови державним українським парламентом. Уявляєте, ми зібралися, аби захистити українську мову від української Верховної Ради», - дивується науковець.

Доктор філософських наук, професор Олена Поліщук, виступаючи перед присутніми, зазначила, що, за результатами соціологічного опитування, «проблема мови хвилює українців, як позаторішній сніг». У рейтингу проблем, що болять нашим співвітчизникам, мовне питання стоїть на 31 місці. Адже найбільше українців турбують соціальні негаразди.

Виступ однодумців продовжив росіянин, культурний діяч Республіки Польща, доктор філологічних наук, професор Володимир Єршов. «Дорогі житомиряни, віками наша область була поліетнічним і полікультурним регіоном, - зазначив В. Єршов. – Тут століттями жили українці, євреї, поляки, росіяни, чехи, німці… Хіба у нас були мовні проблеми», - риторично запитує мовознавець.

До науковців приєдналися представники мистецтва (художник Василь Фещенко) та релігії (настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Богдан).

Перед мітингувальниками виступили і політики.

«Українці, як свідчить історія, дуже толерантний народ, - зазначив голова Житомирської обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Свобода», правозахисник Сидір Кізін, - поки нам не наплюють в борщ, ми терпимо усі знущання. Але сьогодні вони це зробили, вони перейшли рубікон. Сьогодні ця купка бандитів при владі оголосила війну українському народу. Вони наступили на усі можливі соціальні права і взялися за душу українського народу», - каже С. Кізін.

Мовному питанню передувала низка взаємопов’язаних подій, зазначив голова Житомирської територіальної організації Політичної Партії «Фронт Змін», депутат Житомирської обласної ради Геннадій Зубко: «Ми дали російському флоту поставити ногу на нашу кримську землю, потім на Сході почали закривати українські школи, далі слідувало переписування підручників з історії України. Остання крапка – закон про мову, що був прийнятий злочинним шляхом», - наголосив Зубко.

Він закликав ради усіх рівнів скликати позачергову сесію, аби розглянути на ній одне-єдине питання – звернення до президента з вимогою ветувати скандальний законопроект і накласти мораторій на мовне питання на наступні п’ять років.
Законопроект Колісніченка-Ківалова - крок до винищення України, переконана мітингувальниця Любов, студентка-другокурсниця Київського педагогічного університету.

«Ми проводили опитування щодо мовного питання, - розповідає студентка , - 50% респондентів вважає, що нас чекає громадянська війна».

Проблема мови зачепила за живе Надію Василівну, вчителя української мови та літератури з 35-річним стажем. «Якщо такі мітинги, як сьогодні, не допоможуть врятувати мову, я готова йти далі», - каже педагог.

Наприкінці заходу Віктор Мойсієнко оголосив резолюцію мітингу, в якій було повідомлено про створення Всеукраїнського комітету захисту української мови.

«Необхідність його створення викликана тим, що ні центральна, ні місцева влада жодним чином не реагує на тривалі багаточисельні звернення громадян до представників влади всіх рівнів з вимогами забезпечити гарантії функціонування української мови, як єдиної державної. Ситуація в країні така, що державну мову вимушена захищати громада, люди», - йдеться в тексті резолюції.

Мітинг закінчився спільною молитвою «Боже великий єдиний…».

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото

Житомиряни мітингували на захист української мови. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Повернутися