Скандали > В місті Житомирі опалювальний сезон розпочинає не міській голова, а керівник області

В місті Житомирі опалювальний сезон розпочинає не міській голова, а керівник області


13-10-2010, 10:02.
5 жовтня Кабінет Міністрів України розпорядився в триденний термін розпочати в Україні опалювальний сезон, в першу чергу на об'єктах соціальної сфери.
Відразу після цього розпорядження про початок опалювального сезону видали розпорядження голова Житомирської обласної адміністрації Сергій Рижук та міський голова Житомира Віра Шелудченко.

Незважаючи на це, "Житомиргаз" відмовився виконувати урядове доручення.

11 жовтня під дверима "Житомиргазу" стояли пікетувальники з вимогою подати газ для опалення лікарень, шкіл та дитячих садочків, мотивуючи це тим, що середня температура у приміщеннях сягає не більше 15 градусів і діти хворіють. Організувало пікетування Всеукраїнське об'єднання "Свобода".

Але як виявилося 12 жовтня, організатори пікетування, так би мовити, трошки погарячкували і логічніше було б пікетувати міську раду.

Як з'ясувалося цього дня на прес-конференції голови Житомирської ОДА Сергія Рижука, місто заборгувало ДП "Нафтогаз України" 47 млн. гривень за спожитий газ сезону 2009-2010 років. Якщо загальний борг Житомирської області складає 65 млн. гривень, то 47 млн. - це борг тільки обласного центру.

Про це повідомив генеральний директор ДК "Газ України" Едуард Швидкий, який був присутній на зустрічі з журналістами і приїхав з Києва, щоб вирішити деякі технічні моменти відновлення газопостачання для опалювального сезону.

- Для порівняння, скажімо, міста Чернівці та Миколаїв за газ розрахувалися "стовідсотково". Вони платять по рахункам і не мають жодних проблем. Фактично ми маємо право не розпочинати опалювальний сезон в Житомирі, але ж, зважаючи на прохання губернатора і його персональну відповідальність, опалювальний сезон все ж таки розпочнеться, - зауважив Едуард Анатолійович.

Звертаючись до керівників обласного центру, Сергій Рижук сказав: "Я прошу керівників міста не соромитися і відсторонитися від цієї проблеми. Ви не змогли її вирішити, не справилися, заполітизували її. Область візьме на себе відповідальність за початок опалювального сезону в столиці нашого регіону - Житомирі".

Сергій Рижук пообіцяв зробити все можливе, щоб борг за газ було погашено якомога раніше.

"Київ повірив моїм обіцянкам, що обласна влада бере на себе відповідальність за погашення боргів за спожиті енергоносії. Але я сподіваюсь, що ці питання ми вже будемо вирішувати з іншою міською владою. Сьогодні тут присутній директор компанії "Газ України" Едуард Швидкий і це є свідченням того, що ми досягли домовленостей, що житомиряни з сьогоднішнього дня почнуть отримувати тепло в свої оселі. Я вже дав доручення відповідним контролюючим і правоохоронним органам розібратися з мерією, звідки взявся такий борг і де гроші, які вже виділяли з обласного бюджету для погашення боргів, - сказав Сергій Рижук.

С.СІМОНОВ

Повернутися