Неділя, 5 грудня 2021, 06:34 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Кожного року Житомирщина втрачає 2 тисячі чоловік

24-01-2011, 11:59               
21 січня в управлінні МНС у Житомирській області відбулася розширена нарада з підведення підсумків роботи пожежно-рятувальної служби області за 2010 рік. Захід проходив під головуванням начальника управління МНС України в Житомирській області генерал-майора служби цивільного захисту Ігоря Нікітчука та за участю заступника Міністра надзвичайних ситуацій України генерал-лейтенанта служби цивільного захисту Віталія Бута, першого заступника голови Житомирської обласної державної адміністрації Миколи Олещенка та особового складу рятувальників області.

Розширену нараду відкрив головний рятувальник області Ігор Нікітчук. Він зазначив, що кожного року внаслідок отруєнь, утоплень, вогню, ДТП, нещасних випадків у побуті та на виробництві Житомирщина втрачає понад 2 тис. чол. Рік, що минув, не був винятком. На території області виникло 8 надзвичайних ситуацій, внаслідок яких загинуло 16 осіб, травмовано 65 осіб. Це групові випадки загибелі та травмування людей під час дорожньо-транспортних пригод та внаслідок отруєння природним газом.

Усього упродовж 2010 року по лінії «101» отримано 4935 повідомлень про виникнення надзвичайних подій. В результаті оперативно вжитих заходів ліквідовано 2038 пожеж, на яких 98 осіб загинуло (з них 7 дітей) та 30 осіб травмовано. Внаслідок невиробничого травматизму у минулому році загинуло 533 особи, 650 отримали травми. Не вдалося запобігти великій кількості загибелі людей на водних об’єктах області. Торік потонуло 96 осіб, 17 осіб вдалося врятувати. У 2009 році на воді загинуло 84 людини.

Групою піротехнічних робіт знищено 1267 одиниць різноманітних боєприпасів. Ще 2 тисячі 575 одиниці вибухонебезпечних предметів різних типів, видів та калібрів знищені під час проведення робіт із суцільного розмінування на Ігнатпільському полігоні.

Незважаючи на те, що минулого спекотного літа було оголошено 5-тий найвищий рівень пожежної небезпеки в державі, минулоріч в області не допущено переростання лісових пожеж до рівня надзвичайної ситуації, у той час як у 2009 році їх сталося чотири. Осередки пожеж, які виникали у 2010 році на незначних за площами ділянках лісів, оперативно ліквідовувались.

Загалом у 2010 році працівниками служби порятунку «101» врятовано життя 108 мешканцям області, що є досить вагомим показником діяльності Управління.

Рятувальники Житомирщини надавали допомогу не лише населенню Поліського краю, а й мешканцям інших регіонів і держав. Брали участь у ліквідації надзвичайної ситуацій, пов’язаної з повінню в Республіці Польща та Чернівецькій області. Завдяки їх мужності, високому професіоналізмові та злагодженості під час вирування природної стихії вдалося запобігти поширенню негативних наслідків та не допустити соціальної напруги.

За зразкове виконання службових обов'язків, мужність і відвагу, проявлені під час рятування людей і матеріальних цінностей у надзвичайних ситуаціях, самовіддані дії під час ліквідації їх наслідків на підсумковій нараді в управлінні МНС були заохочені 11 еменесівців та 7 пенсіонерів, які залишили службу у 2010 році.

За результатами службової діяльності серед підрозділів оперативно-рятувальної служби області в 2010 році, визначено та нагороджено найкращих: 1 місце – Бердичівське районне управління, 2 місце – Коростишівський районний відділ, 3 місце – Овруцький районний відділ. Відзначені також кращі пожежні частини області.

Враховуючи фінансову кризу в державі, проблемним залишається питання матеріального, а також фінансового забезпечення особового складу та працівників МНС. На це заступник Міністра В.Бут зауважив, що цього року зросте заробітна плата рятувальників та пожежних до 2000 грн. Висловив сподівання, що ті 93,7 млн. грн., які МНС очікує отримати з державного бюджету, дозволять підвищити суттєво заробітну платню особам рядового та середнього начальницького складу та, можливо, частково – особам старшого начальницького складу.

Серед завдань, які поставив керівництву рятувальної служби області Віталій Бут – оснащення служби сучасними засобами та технологіями, співпраця з органами місцевої влади та самоврядування щодо захисту населених пунктів сільської місцевості.

У цьому напрямку співпраці з облуправлінням МНС є вже певні напрацювання, – зазначив у своєму виступі перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко. Керівництву районних ланок, сільським, селищним головам будуть поставлені завдання щодо залучення до чергування в зимовий час пожежної техніки держлісгоспів для захисту населених пунктів, адже основна пожежна техніка МНС дислокується у містах та райцентрах, інколи на значній від стані від сіл.

За словами Миколи Олещенка, необхідні зміни в законодавстві для можливості використання коштів з рахунків сільських, селищних рад (а це 28 млн. грн.), призначених на втрати від сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, для направлення їх у сферу забезпечення пожежної безпеки в сільських населених пунктах та на інші нагальні потреби. Також було наголошено на тому, що не буде спуску керівникам підприємств, організацій, установ, закладів у виконанні приписів державного пожежного нагляду. Суворий підхід до питання безпеки наших громадян – стане пріоритетом у державній політиці влади.

Прес-служба УМНС в Житомирській області (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі