П'ятниця, 20 Тра 2022, 21:06 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

На Житомирщині відбувся обласний збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки»

17-05-2011, 10:55               
З метою популяризації здорового та безпечного способу життя серед дітей і молоді, підвищення рівня їхньої практичної підготовки до дій у надзвичайних та екстремальних ситуаціях, днями на території спортивно-оздоровчого комплексу Житомирського міського управління МНС, ДСТ «Авангард» та на мальовничій території військового лісництва поблизу села Зарічани Житомирського району відбувся обласний збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки».

Упродовж 3-х днів 19 команд-учасниць, а це школярі з різних районів області, не лише жили на лоні природи, як справжні туристи, але й випробовували себе у різних змаганнях, конкурсах та естафетах. Після офіційного відкриття змагань, що відбулося на території спортивно-оздоровчого комплексу Житомирського міського управління МНС, на учасників відразу ж чекали перші випробування, командам довелось реалізовувати здобуті вміння і навички рятувальників. Неймовірних зусиль командам коштувала участь у «Випробуваннях з безпеки життєдіяльності» (пожежна естафета), яка складалася з декількох підетапів. Естафета вимагала неабияких фізичного загартування учасників, але участь в ній приймали не тільки хлопці, а й дівчата.

Вони долали перешкоди, на бігу розмотували та з’єднували пожежні рукави. І вже на підступах до фінішу, учасник, екіпірований у справжній бойовий однострій рятувальників, біг до протвиню, в якому палало полум’я, гасив його за допомогою вогнегасника та, на сам кінець, двоє з учасників команди піднімали ноші, на яких лежала «постраждала» учасниця команди, та прямували з ними до фінішу.

Після цього спортсмени перейшли до наступного виду змагань - «Рятування потерпілого з висотної будівлі», які потребували не тільки зусиль, а й теоретичних знань та практичних навичок користування туристичною екіпіровкою, в’язання туристичних та пожежних вузлів, використання «страховки», підйом та спуск з висотної споруди, евакуювання умовного потерпілого. Після чого йому надавалася перша медична допомога, яка й стала третім видом змагань. Потім команди змінили місце змагань. Був здійснений переїзд до ДСТ «Авангард», що у місті Житомирі, де були проведені «Рятувальні роботи на воді», медичні та психологічні тестування, цей етап став завершенням першого дня змагань.

Другого дня, вже безпосередньо на території військового лісництва проводився етап «Рятувальні роботи в умовах природного середовища», який вимагав від команд-учасниць збору-змагань вміння орієнтування на місцевості за допомогою мапи та компасу, пересування по пересіченій місцевості, подолання природних перешкод, вміння надавати допомогу підручними засобами.

На третій, завершальний день, учасники обласного збору-змагань «Школа безпеки» показували свої знання і майстерність користування приладом вимірювання радіації, спритність в одяганні захисних костюмів Л-1. Умовні екстремальні ситуації вимагали від учасників зібраності, знань, швидкої реакції і відповідної фізичної підготовки.

Загалом, чимало важких і складних випробувань техногенного та природного характеру долали юні рятувальники, аби дійти до фіналу. При цьому вони виявили професійні навички, фізичну витримку та різноманітні знання з основ безпечної життєдіяльності. Усі ці якості найкраще продемонстрували команди, які посіли призові місця. Третє місце вибороли школярі Чуднівського району, на другому – Житомирський район. Переможцями обласного етапу збору-змагання юних рятувальників «Школа безпеки» стала команда з Червоноармійського району. Саме вони будуть представляти Житомирщину на всеукраїнських змаганнях, що проходитимуть у Миколаївській області.

«Школа безпеки» - це справжня школа життя, де молодь набуває та закріплює практичні знання з правил безпечної життєдіяльності.

Центр зв’язків з громадськістю УМНС України в Житомирській області


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі