Вівторок, 7 грудня 2021, 14:50 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі проходить VII Міжнародна наукова-практична конференція "Людина і Космос"

18-05-2011, 17:27               
18, 19, 20 травня в Житомирі проходитиме VII Міжнародна наукова-практична конференція "Людина і Космос", присвячена 50-річчю з дня першого польоту людини у космос.

В рамках конференції 18 травня відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника нашому видатному земляку, конструктору перших космічних кораблів Сергію Павловичу Корольову, у якому взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко, перший заступник голови обласної ради Володимир Арешонков, гості Житомира - учасники конференції, представники громадськості, мешканці міста.

Відкрилась конференція «Людина і Космос» пленарним засіданням в приміщенні облдержтелерадіокомпанії. В роботі конференції взяли участь льотчик-космонавт СРСР, Герой Радянського Союзу, президент Аерокосмічного товариства України Віталій Жолобов, доктор технічних наук, професор, Національний університет оборони Юрій Даник, директор Київського філіалу Національного центру аерокосмічної освіти молоді України, заслужений випробовувач космодрому Байконур Броніслав Ладідус, завідувач кафедри філософії Бурятського Державного університету, доктор філософських наук, професор, м. Улан-Уде, Росія Іван Осинський, заступник директора Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г. М. Доброва Національної академії наук України В’ячеслав Соловйов, радник голови Державного космічного агентства України Едуард Кузнєцов, а також т. в. о. начальника Житомирського військового інституту ім. С. П. Корольова Національного авіаційного університету Сергій Тучемський.

Заступник голови облдержадміністрації Віктор Балюрко привітав учасників міжнародної конференції, присвяченої 50-річчю першого польоту в космос. Він зазначив, що житомиряни свято шанують пам’ять свого славетного земляка Сергія Павловича Корольова, космонавтів, піонерів ракетно-космічної техніки. У 1970 році у Житомирі було відкрито меморіальний будинок-музей академіка, ще через рік – пам’ятник вченому. Іменем С. П. Корольова названо адміністративний район Житомира, майдан, на якому встановлено пам’ятник, музей космонавтики, військовий інститут, вулицю. На честь Юрія Гагаріна названо одну з вулиць та міський парк культури і відпочинку. Є в Житомирі і вулиці Ціолковського, Космонавтів, Кибальчича, проїзд Кондратюка, фонтан «Космонавт». Віктор Балюрко доповів, що почалася добудова з реконструкцією музею космонавтики, де поряд з новим фондосховищем, службовими приміщеннями для співробітників, бібліотекою, планується створити нову експозицію «Україна і космос», побудувати планетарій. У найближчому майбутньому планується впорядкувати перехрестя вулиць Хлібної, Дмитрівської, Івана Франка, об’єднавши обидва відділи музею в єдиний музейний комплекс, і поряд з бюстом Сергія Павловича Корольова встановити бюст Ю. О. Гагаріна.

В Житомирі готують «космічні кадри». У Житомирському військовому інституті ім. С. П. Корольова Національного авіаційного університету створено серйозну базу для ґрунтовної підготовки фахівців космічної галузі. Не стоїть осторонь космічних справ і Державний технологічний університет.

«Світ, що оточує людину, - підкреслив Віктор Балюрко, - це значною мірою створений нею світ техніки і наукових досягнень. Створивши світ космічних швидкостей, глобальний інформаційний простір, досягнувши вражаючих успіхів у перетворенні та використанні різноманітних видів енергії, ми сьогодні відчуваємо усе більшу відповідальність за долю світу, за наслідки науково-технічного розвитку людства, за його майбутнє.

Тому духовна готовність людей до сприйняття таких процесів на благо, а не на зло ставить на порядок денний нове завдання: самі учасники творчого виробничого процесу зобов’язані гуманітарно його підтримувати, формувати у потрібному напрямі суспільну думку, підвищувати роль і значення в сучасному і майбутньому таких категорій, як моральність, духовність, законність, правопорядок. Без цього в умовах дії могутньої техніки суспільство ризикує зіткнутися з хаосом, громадянською, економічною і державною нестабільністю. Проблеми такого характеру постійно знаходяться в центрі уваги конференцій «Людина і Космос», - зазначив Віктор Балюрко і побажав усім учасникам зібрання успішної плідної роботи.

На конференції також виступили перший заступник голови Житомирської обласної ради Володимир Арешонков, секретар Житомирської міської ради Наталія Леонченко.

VII Міжнародна наукова-практична конференція "Людина і Космос" продовжить свою роботу 19 травня в секціях на базі Музею космонавтики ім. С. П. Корольова, Національного агроекологічного університету, Державного університету ім. І. Франка, військового інституту ім. С. П. Корольова. Для учасників конференції запланована екскурсія по Житомиру та мистецька акція «Ніч у музеї», яка проводитиметься силами учасників фестивалю «Житомирська весна». Завершиться конференція 20 травня засіданням круглого столу та екскурсією до Київського державного музею авіації.

Управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Житомирської облдержадміністрації


 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі