Середа, 27 жовтня 2021, 21:01 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Брати Капранови: "Політики та бізнесмени гірші за відьм і вовкулаків"

23-08-2011, 19:53               
На Фестиваль Вуличних барабанщиків «ВулБа’2011», що з 19 по 21 серпня проходив у лісі поблизу села Дениші Житомирського району, завітали гості зі столиці — слем-поет Артем Полежака та українські видавці, письменники, публіцисти, громадські діячі брати Капранови.

Віталій та Дмитро Капранови — постаті неординарні як в українській літературі, так і громадському житті країни. Користуючись нагодою, «Житомирський Меркурій» взяв у видавців коротке ексклюзивне інтерв’ю.

Брати Капранови: "Політики та бізнесмени гірші за відьм і вовкулаків"

― Скажіть, будь ласка, з якою метою ви завітали сьогодні на Житомирщину?

Нас сюди запросили. Маємо такий недолік ― ми не вміємо відмовляти, особливо, коли запрошення щирі. До нас прийшли і кажуть: поїхали в ліс, почитаємо хорошим людям вірші. Ну як тут не погодишся?

На подібних заходах ми отримуємо колосальний заряд енергії. 14 вересня у Львові буде фестиваль «Країна мрій», і там ми отримаємо заряд, якого нам вистачить до Нового року. Ти настільки заряджаєшся від людей! Отримуєш від них мегаджоулі енергії, які пруть з народу, як з атомної станції.

― В якому становищі сьогодні в Україні знаходиться видавнича справа?

Видавнича справа в Україні зараз знаходиться в не дуже гарному становищі.

Сьогодні тут, на «ВулБі» зібралися щирі люди, і, хоч навкруги ліс, таке враження, що це дійсно цивілізація. А в Києві… Там начебто і автобуси, і метро, а таке враження, що ти в лісі, тому що нікому ні до кого нема діла. Там пустка, хоча багато людей, бо всі самі по собі, всім на все плювати. Така порожнеча зараз і у видавничій справі.

Криза не жартує, люди копійки рахують. Тому для митців зараз найкраще нести свою творчість безпосередньо у народ. Слава Богу, що сьогодні є така можливість. От Артем Полежака, до речі, якраз яскравий приклад того, як людина йде прямо до людей. Ну скажіть, будь ласка, якби книжка з віршами Полежаки лежала в магазині на полиці, хто б її купив? А ось тут Артем завойовує серця прямо, безпосередньо. Колись так і кобзарі робили: йшли-йшли, а коли помічали село, заходили туди й грали. Людям сподобалось ― налляли чарку, не сподобалось ― дали на горіхи. Сьогодні ми фактично кобзарюємо. З одного боку, це, начебто дивно, адже останніх кобзарів, якщо я не помиляюсь, розстріляли ще в 30-х роках, а з іншого ― ми розуміємо, що протидіяти «Шреку» і «Піратам Карибського моря» можна тільки так. Ми ніколи не зможемо зняти блокбастер за мільярд доларів, але можемо прийти до людей, як не зможе це зробити, наприклад, Спілберг. Говорити з людьми про те, що їх цікавить і дивитися в їхні очі ― це найголовніше. Нам здається, що мандрівний спосіб життя літератури, Слава Богу, повертається. Нормально, коли бачиш, для кого ти працюєш, коли ти вдячність відчуваєш прямо з погляду, а не рахуючи копійки в касі.

Брати Капранови: "Політики та бізнесмени гірші за відьм і вовкулаків"

― Але чи є перспективи у видавничого бізнесу?

Видавнича справа завжди була «перспективною». Згадайте Івана Федорова. Коли український першодрукар помер, описали його майно, але ні грошей, ні майна Федорова не вистачило на те, щоб погасити його борги. Отож, як бачимо, видавнича справа від народження була «перспективною». Такою і буде.
Якщо ви запитаєте художника, скільки він витратив грошей на мольберт і фарби, а він зможе те порахувати, це вже не художник. А книжки видаються, бо інакше не можна.
Коли ти щось доносиш до людей, а вони тобі дякують і запитують, що в тебе є ще, ― оце, напевне, найбільша подяка, яку може отримати сучасний видавець. …На превеликий жаль.

Я не буду вам довго розповідати про наше законодавство та уряд, тому що не хочеться вживати нецензурну лексику, а тут без неї ніяк… Розказати, як все погано, це ж не фокус. А от сказати, що треба робити за таких умов…

― Над чим ви зараз працюєте?

На щастя, зараз ми відпочиваємо. Ми щойно закінчили писати і здали до друку новий роман. Наивається він «Щоденник моєї секретарки». Дуже цікавою є історія народження теми твору. Колись у нас в офісі працювала одна секретарка, яка вела особистий щоденник. Якось ми випадково натрапили на нього і прочитали там геніальну фразу: «Сьогодні Віталій Віталійович пригостив мене яблучком, але я його не взяла, бо вважаю, що ми ще не в таких стосунках, щоб можна було взяти собі яблучко». Ми спочатку здивувались і посміялись, але потім подумали: на вулиці ХХІ століття з усім його цинізмом та аморальністю, але ще досі є люди, дівчата, як це не дивно, які не можуть взяти яблучко від людини, тому що вона ще не дуже добре знайома їй.

Ми спробували глянути на Україну ― Україну бізнесову, гламурну, політичну, Україну, яка живе грошима, зв’язками та інтригами ― незакаламученими очима такої чистої людини.

«Щоденник моєї секретарки» — спроба нормального, не цинічного, а саме нормального погляду на те, що нас оточує. Подивимось, як на цей твір відреагують читачі, адже це не містика, яку ми пишемо зазвичай. Там немає жодної відьми, жодного вовкулаки, хоча люди, які є героями роману, значно гірші за відьм і вовкулаків — це політики, бізнесмени. Але в цьому середовищі є наш агент, який ходить коридорами влади і фіксує все, що там відбувається, аби ми з вами могли подивитися, як воно є насправді. Герой роману — звичайний бізнесмен, який, завдяки знайденому щоденнику дівчинки, раптом починає дивитися на світ іншими очима й бачить все по-новому, бо, коли людина крутиться постійно в бізнесі, її око замилюється. Вона й добро від зла не відрізняє, і правду від брехні. І тут раптом людину пробило, і вона починає бачити речі такими, якими вони є насправді.

Наступного тижня ми вже заберемо роман з друкарні. Тож незабаром усі бажаючі зможуть прочитати «Щоденник моєї секретарки».

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


Також про фестиваль «ВулБа’2011» читайте у статтях «Під Житомиром встановили рекорд безперервної гри на барабанах», «Першу "барабанну поезію" на диск Полежака записав саме у Житомирі» та дивіться фоторепортаж.


 (голосів: 2)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Жовтень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі