Середа, 30 вересня 2020, 23:55 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі відбувся святковий ярмарок

19-09-2011, 17:51               
Осінь збирає врожай: несе у комори повні кошики яблук, груш, щедрих грон винограду, наповнює стодоли збіжжям, а кожну осєлю – хлібом із зерна нового вражаю.

За стародавнім українським народним звичаєм, останній зжатий сніп оспівували, а свято врожаю називали обжинками.

Давню українську традицію підтримали на Житомирщині. 16 вересня на стадіоні Житомирського агротехнічного коледжу пройшло театралізоване свято врожаю «Обжинки-2011».

На території агротехколеджу цього дня працював святковий ярмарок-продаж сільськогосподарської продукції.

Віталій Іванович Іваницький з Червноармійського району вже не один рік займається бджільництвом. Має більше 60 вуликів. Давати раду бджолиному господарству допомагають пасічнику дружина та дочки.

На святковий ярмарок до Житомира сім’я Іваницьких привезла чотири сорти меду: акацієвий, травневий, квітково-гречаний та чисто квітковий.

«Такі заходи, як сьогоднішній, для нас, пасічників, дуже корисні. Тут ми можемо не лише реалізувати свою продукцію, а й поділитися досвідом», - каже Віталій Івнович.

Помиляється той, хто вважає, що бути пасічником легко. За словами В. Іваницького, перед тим, як почати займатися бджільництвом, необхідно перечитати масу літератури, аби засвоїти теоретичні ази. І лише тоді перходити до практики.

Віталій Іванович, щоб стати пасічником, разом із дружиною закінчував школу бджільництва у Києві.

«Щоб працювати з бджолами треба бути мудрим. Ці комахи не люблять різких рухів і відчувають людську тривогу. Ходити по пасіці треба, як ведмідь: тихо та спокійно. Там навіть дихати потрібно правильно», - ділиться В. Іваницький секретами спілкування з бджолами.

За плідну працю цього року Віталій Іваницький отримав грамоту кращого бджільника району.

Про лікувальні властивості різних сортів меду розповів Леонід Іванович Мельник, пасічник з Романівського району, який теж привіз на ярмарок свій солоткий товар: «Гречаний мед корисний тим, що підвищує гемоглобін, добре впливає на серцевий м’яз та кровотворні процеси. Квітковий добре вживати при кашлі, ним лікують бронхи. Кожен мед по-своєму корисний».

У домашньому господарстві Леоніда Івановича більше 50 вуликів. Всі вони стоять у лісі. Йдучи до вуликів, каже пасічник, потрібно бути чистому, бо інакше можна отримати від бджілок не мед, а пекучий укус. Знає це з власного досвіду: одного разу пішов у сарай, а потім до бджіл. На неприємний запах комахи відреагували агресивно. Помився, переодягнувся – і знову до вуликів.


СТОВ «Нове життя» і СТОВ «Іскра» (Коростенський район) привезли на ярмарок свіжу молоду телятину. За словами головного зоотехніка Коростенщини, телята вирощені в екологічно чистій зоні на таких же кормах, а м'ясо, запропоноване на ярмарку – найякісніше.


Рибу на ярмарок-продаж привезли з Ружинщини. Тут і карась, і коруп, і товстолоб. Був ще білий амур, кажуть продавці, але розкупився миттєво.

Крім меду, м’яса та риби на армарку можна було придбати овочі, м’ясо-ковбасні та хлібо-булочні вироби, кондитерські вироби, кисло-молочні продукти.

Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»

Також про захід дивіться фоторепортаж.
 (голосів: 0)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Вересень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі