Вівторок, 7 грудня 2021, 14:46 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

27-09-2011, 15:01               
Житомирська Хресто-Воздвиженська церква – культова будівля, що багато років служила відділом природи Житомирського обласного краєзнавчого музею. Донедавна храм був об'єктом багаторічних претензій Української православної церкви Московського і Київського патріархатів. Такі ж притензії висувала і Українська автокефальна православна церква.

І ось, 8 вересня у десятирічному конфлікті, що точився довкола Хресто-Воздвиженської церкви, нарешті поставили крапку - Житомирська обласна рада на своєму засіданні проголосувала за те, щоб передати приміщення музею природи у Житомирі (Хресто-Воздвиженську церкву) Українській православній церкві (Московського патріархату).

А 27 вересня, у день церковного свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього (у народі свято називають «Здвиження»), відбулась урочиста передача у власність Житомирської єпархії УПЦ будівлі відділу природи Житомирського обласного краєзнавчого музею (Хресто-Воздвиженської церкви).

Правовою підставою для передачі культової споруди є стаття 17 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», Указ Президента України від 21 березня 2002 № 279 «Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього Союзу PCP стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій». Ці законодавчі акти підтверджують законність прохання віруючих повернути культову споруду – Хресто-Воздвиженську церкву.

Голова Житомирської єпархії Московського патріархату Владика Никодим після святковоко богослужіння, що проходило на подвір’ї Хресто-Воздвиженської церкви, за допомогою драбини пожежного авто піднявся приблизно на 35-метрову висоту, аби освятити хрест, встановлений на головному куполі храму.

Губернатор Житомирщини, вітаючи прихожан з подвійним святом – з Воздвиженням та передачею храму УПЦ – запевнив, що вже незабаром розпочнеться ремонт приміщення церкви, і вже через рік у цей день храм «сяятиме усіма Божими барвами».

Отож, долю Хресто-Воздвиженської церкви вирішено. А як же бути з музеєм природи? Як запевнила влада міста та області, вирішення питання щодо «переїзду» відділу обласного краєзнавчого музею не будуть відкладати в довгий ящик. «Музей природи буде розташований в новому, красивому, призначеному для цього приміщенні. Так буде краще і для працівників музею, і для експонатів. Ми більше схиляємося до того, щоб помістити музей природи у новозбудоване приміщення, яке буде відповідати необхідним вимогам. Зараз є дві земельні ділянки на Замковій Горі, де, можливо, буде музей природи. На цих місцях зараз працюють проектанти», - сказав мер Житомира Володимир Дебой.

Як варіант нового притулку музею природи розглядають і кінотеатр «Космос».

Подвір’я Хресто-Воздвиженької церкви у день передачі її УПЦ було надзвичайно велелюдне і сповнене урочистою атмосферою. Віряни не приховували радості, яка у багатьох виливалася сльозами.

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото

Житомирську Хресто-Воздвиженську церкву урочисто передали УПЦ. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 1)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    грудня 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі