Четвер, 27 січня 2022, 07:50 RSS Export | Авторизація
Закрити
Логін
Пароль
 

Забули пароль?
інформаційний пульс Житомирщини

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

14-10-2011, 16:47               
За підтримки Житомирського міського голови та з ініціативи Житомирської обласної громадської організації «Український дім 21 століття» з метою створення щорічного ярмаркового бренду м. Житомира та Житомирської області й для популяризації народних традицій з 14 по 16 жовтня 2011 року на Мистецькому бульварі проводиться Покровський ярмарок та «Фестиваль гарбузів».

14 жовтня на Покровському ярмарку, що розташувався перед фонтаном на Майдані Соборному, свою продукцію представили 77 підприємств з 25 міст України.

Ярослава Василівна, майстер прикладного мистецтва, на Покровський ярмарок у Житомир приїхала із Карпат, з мальовничого гірського містечка митців Косів. «У нас дуже талановиті люди, - каже жінка, - вони і вишивають, і виготовляють ткані вироби… Мені здається, Косів знають не лише в Україні, наші майстри відомі всюди».

Сама ж Ярослава Василівна вже багато років займається флористикою. Матеріал на картинки майстриня позичає у природи, – жодної хімії: «То все природа створила, а ми лише додали туди часточку себе».

- Мабуть, у вас вдома вся оселя прикрашене такими чудовими картинами з кори, бурштину та іншого природнього матеріалу, - цікавлюся у майстрині.
- У мене вдома зі стін самі цвяшки виглядають. Як чобатар без чобіт… Тільки картину повішу, одразу хтось у хату. Волею-неволею дарую виріб гостю.

Крім картин з мальовничими пейзажами, до свята Покрови майстриня привезла на ярмарок ще й власноруч зроблені невеличкі картинки з ликами святих, аби «кожен міг купити собі іконку і молитися до неї за нашу країну».

Косівщина, що в Івано-Франківській області, – край дійсно багатий народними майстрами. Звідти у Житомир приїхав і Василь, взявши з собою вироби з шерсті. В асортименті – покривала, доріжки, в’язані шкарпетки. Все виготовлено за давніми традиціями – вручну.

З роботами із дерева на Покровському ярмарку стоїть ще один пан Василь, теж з Косівщини. «Зі своїми виробами їздимо по всій Україні. Нас запрошують на різноманітні фестивалі, ярмарки», - каже майстер.

Особливості роботи з деревом чоловік перейняв від попередніх поколін. Дідівський досвід плюс трішки власного креативу і купа наполегливості та працелюбності майстра втілилась у дерев’яних скриньках, гребінцях, підсвічниках, кухонних дощечках…

Микола В’ячеславович приїхав на ярмарок з Покутською керамікою, яку теж виготовляють на Івано-Франківщині. Тут і горщики, і глечики, і полумиски.

Покутська кераміка, за словами пана Миколи, виробляється за трьома принципами: практичність, екологічність, краса. В посуді з кераміки можна готувати їжу, а виготовлений він з натуральної глини, воску, що надає водовідштовхувальних властивостей, та домашнього коров’чого молока, яке використовується для надання виробам бажаного кольору.

Покровський ярмарок у Житомирі триватиме ще два дні. Тож кожен бажаючий ще має час придбати собі оригінальні вироби народних майстрів або просто помилуватися ними.

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото

У Житомирі триває колоритний Покровський ярмарок. Фото


Ірина Коник, інтернет-видання «Житомирський Меркурій»


 (голосів: 3)


Версія для друку
Додавання коментаря
Оксана КузьминаОксана Кузьмина:
Рождественская встреча
Вся наша жизнь соткана из упускаемых и упущенных возможностей. Была возможность встретить новый год в Австрии – музыкальной столице мира. Подвела поведенческая культура. Труба (в облике подруги из Германии) звала, а мне пришлось сидеть не в кресле самолёта, а за рабочим столом писать очередной отчёт.

Ілона БіланІлона Білан:
Зона вільної торгівлі: 17-й раунд переговорів завершено
19 травня 2011 року Верховна Рада України ухвалила постанову "Про рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан і перспективи розвитку економічних відносин України з ЄС та Митним союзом", в якій підкреслюється, що першочерговим завданням на найближчу перспективу є завершення переговорів і підписання Угоди про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) як невід’ємної частини Угоди про асоціацію з ЄС.
Нагадаємо, що переговори щодо створення ЗВТ з ЄС розпочалися у лютому 2008 року після вступу України до СОТ і є досить непростими через низку проблем економічного характеру. Йдеться про умови доступу українських товарів та послуг на європейський ринок, квоти та перехідні періоди.

Світлана КонончукСвітлана Конончук:
Команда Януковича вдруге заходиться довкола "конституційної реформи"
Людині, обізнаній з українськими політичними обставинами, заголовок статті видасться дивним. Чому "вдруге"? Адже відомо, що Конституцію України вже змінювали принаймні двічі - у 2004 і 2010 роках. За цього не беремо до уваги нереалізовані спроби змінити Конституцію, що мали місце в період "владних змагань" між президентськими виборами - у 2005-2009 роки.

Ірина ЛукомськаІрина Лукомська:
Пенсійна реформа: як до неї мають ставитися політичні партії з огляду на свої партійні програми?
Пенсійна реформа, до якої українську владу підштовхує не так дефіцит Пенсійного фонду чи прагнення підвищити життєвий рівень пенсіонерів, як вимоги МВФ, спонукає поглянути на документи, від яких мали б "танцювати" учасники політичного процесу. А саме - на партійні програми. Фактично, саме ці стратегічні документи мають визначати як ставлення політичних гравців до ініціатив, пропонованих владою, так і напрям самих цих ініціатив.

Сергей СимоновСергей Симонов:
14-летняя житомирянка испытала шок, узнав о своей беременности
В конце 70-х годов Житомир облетела довольно неприятная весть: одна из 14-летних школьниц областного центра готовится стать матерью. Это было ЧП областного масштаба. Руководители городского отдела образования сразу же вызвали к себе "на ковёр" директоров школ, чтобы те, в свою очередь, провели с учениками разъяснительные беседы о последствиях ранних половых связей.

Ярослав ДовгополЯрослав Довгопол:
Незмінний лідер в Казахстані: особливості сучасного президентства
У Казахстані офіційно проголошена дата дострокових виборів президента країни - 3 квітня 2011 року. Відповідний указ підписав напередодні глава республіки Нурсултан Назарбаєв. Таким чином він відкинув "пропозицію народу і парламенту" провести референдум щодо продовження його повноважень до 2020 року, запровадивши "більш наближену" до сучасних демократичних стандартів процедуру – президентські перегони. Водночас, мало в кого залишається сумнівів, що саме цей кандидат матиме переважні шанси на перемогу.

Юлія ТищенкоЮлія Тищенко:
Пріоритети української модернізації: між Казахстаном і РФ?
У нинішньому політичному дискурсі стало правилом гарного тону говорити про потребу модернізації країни як загалом так і за окремими сферами економіки і політики. Сама теза про необхідність реформ і модернізації країни не викликає заперечень, адже реформи і модернізація економіки, соціальної сфери всі роки української незалежності незмінно перебувають на порядку денному. Упродовж новітньої 20-річної української історії ніколи не бракувало планів, концепцій, дорожніх карт реформ. Проте, не вистачало політичної волі, інституційних можливостей для їх реалізації.

Михайло ДімонтМихайло Дімонт:
Стій! Хто йде!?
Отже, вибори. Багато сказано про недосконалість виборчого закону. І це так. Про переваги, які отримують окремі учасники. І це також правда. Про зміну правил під час гри – і це вірно. А скільки ще буде сказано? Особливо після виборів…

Дмитро СкоропадДмитро Скоропад:
Українська система освіти - це плюс чи мінус?
Українські вузи підтверджують правило: не має більшого дурня, ніж дурень з вищою освітою, яка отримана в корумпованому навчальному закладі. Корупція у вищій школі торкнулась усіх етапів освіти: від вступних і випускних іспитів до заліків, дипломів, кандидатських та докторських робіт. Патології, пов’язані із плагіатом, формальними рецензіями, замовчуванням злочинів (наприклад, сексуальних домагань) і низьким рівнем викладацьких кадрів, що є нахабним обманом студентів, зустрічаються у кожному вузі.

Сергій ВікторовСергій Вікторов:
Естрадне мистецтво актуальне й сьогодні...
В наш час особливого значення набуває вирішення проблеми організації дозвілля та зайнятості підлітків та молоді, культурно-естетичного виховання молодого покоління при опануванні сучасного естрадного мистецтва, оскільки трансформаційні зміни, що відбуваються у сучасному соціокультурному просторі, зумовили споживання широкого пласта цього виду мистецтва - найпопулярнішого у молодіжному середовищі.

всі автори
Архів
«    Cічень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
В Житомире прошла выставка собак «Полесье-2012»У Житомирі відзначили День пасічникаЖитомирщина бере участь у виставковій акції «Барвиста Україна»У Житомирі підняли прапори на честь відкриття літніх Олімпійських ігор в ЛондоніУ Немиринцях відсвяткували Івана КупалаЖДУ ім. І. Франка вдруге випустив спеціалістів видавничої справиУ Житомирі пройшов фестиваль «Ковальська весна»У Житомирі відкрито нове інфекційне відділення для дітей
© 2010 "Житомирський Меркурій"
За повного або часткового використання текстів та зображень чи за будь-якого іншого поширення інформації «Житомирського Меркурія» гіперпосилання на сайт – www.merkury.com.ua. – є обов'язковим.
Керівник проекту: Олександр Сичевський
E-mail редакції: mercury.zt@utel.net.ua
Інформація «Житомирського Меркурія» є інтелектуальною власністю СП «Видавництво «Меркурій». Редакція може не поділяти точку зору авторів статей. За зміст рекламної інформації відповідальність несе рекламодавець.
Про нас | Контакти | Реклама | Читайте у зручному форматі
Розробка сайту студыя дизайну Оригамі